Prinses Diana precies 25 jaar geleden overleden na auto-ongeluk
LONDEN (ANP) - Prinses Diana is woensdag precies 25 jaar geleden overleden. De ex-vrouw van prins Charles overleed in 1997 op 36-jarige leeftijd als gevolg van een auto-ongeluk in een tunnel in Parijs, terwijl ze werd achtervolgd door de paparazzi.
Prins Harry, de jongste van de twee zonen van Diana, zei eerder deze maand dat hij haar sterfdag wil doorbrengen met zijn gezin. "Ik wil dat het een dag wordt in de geest van mijn moeder, die ik deel met mijn familie. Met mijn kinderen, van wie ik zou willen dat ze haar hadden ontmoet."
Vanwege de 25e sterfdag zijn verschillende documentaires gemaakt. Zo zendt Net5 woensdag de documentaire Prinses Diana, 25 jaar later uit. Royaltyverslaggever Sam Hoevenaar zoekt hierin uit hoe het nu met het Britse koningshuis gaat. Ook wordt teruggeblikt op het leven van Diana en haar fatale auto-ongeluk. Op de Britse zender Channel 4 is sinds eerder deze maand de serie Investigating Diana: Death In Paris te zien over het ongeluk en de nasleep daarvan. Op de Amerikaanse zender HBO verscheen eerder de documentaire The Princess. Die draait vanaf donderdag in de Nederlandse bioscopen.
Charles trouwde in 2005 met zijn nieuwe vrouw, Camilla. Het stel had daarvoor al enige tijd een relatie en ook een affaire toen de kroonprins nog met Diana was getrouwd.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft vrijdag bevestigd dat Groenland valt onder de beschermingsgarantie van het Europees Verdrag. Dagenlang weigerde de Commissie antwoord te geven op de vraag of artikel 42.7, dat die garantie aan EU-lidstaten biedt, ook op Groenland van toepassing is, omdat het een overzees gebiedsdeel is.
56 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense energieminister Denys Sjmyhal is er in zijn land geen enkele energiecentrale meer te vinden die niet is aangevallen door de Russen. Hij vertelde het parlement dat de situatie van de energievoorzieningen "heel moeilijk" is en dat Oekraïne nog maar genoeg brandstof heeft voor ruim twintig dagen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse veiligheidsdiensten pleegden massamoorden op demonstranten nadat de grote protesten in het land op 8 januari escaleerden, meldt mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch. Naar schatting zijn hierbij duizenden demonstranten omgekomen, hoewel het door een internetblokkade moeilijk is een dodental vast te stellen.
3 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - In de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul heeft een bus een gebouw geramd. Daarbij zijn dertien gewonden gevallen, onder wie twee zwaargewonden. Dat melden persbureaus YTN TV en Yonhap.
4 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-president Yoon Suk-yeol is veroordeeld tot vijf jaar cel wegens het belemmeren van de rechtsgang. Hij zou de politie hebben tegengewerkt bij zijn arrestatie in januari 2025. Yoon riep een maand eerder kortstondig de militaire noodtoestand uit om het parlement buitenspel te zetten. Aanklagers hadden een gevangenisstraf van tien jaar tegen hem geëist.
4 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - In een achtergestelde wijk van het chique district Gangnam in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul woedt een grote brand. Bijna 300 brandweerlieden bestrijden de brand. In totaal werden 85 brandweerwagens naar de plek gestuurd.
6 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.
8 uur geleden