
Prinses Beatrix start bezoek Curaçao bij museum over slavernij
WILLEMSTAD (ANP) - Het bezoek van prinses Beatrix aan Curaçao gaat dinsdag van start met een bezoek aan het landhuis Savonet, gelegen in het Christoffelpark. Vroeger bevond zich daar een plantage, nu dient het landhuis als museum waar meer wordt verteld over de voormalige plantage en de slavernij. Bovendien worden er lessen gegeven over de natuur. De 85-jarige prinses kwam maandag op het eiland aan, waar zij tot en met donderdagochtend lokale tijd blijft. Dan vliegt Beatrix naar Aruba, waar zij het bezoek vrijdag afsluit.
Het bezoek staat in het teken van het werk van de Dutch Caribbean Nature Alliance (DCNA), waarvan de prinses beschermvrouwe is, en sociaal-maatschappelijke initiatieven. Beatrix krijgt dinsdagochtend een rondleiding door het museum en neemt deel aan een les over de natuur met basisschoolleerlingen. Die zullen samen met onder anderen operazangeres Tania Kross een optreden geven voor de prinses. Beatrix sluit de dag af bij het Nationaal Park Shete Boka, waar de prinses meer hoort over de vorming van de kuststrook en het uitzichtpunt Boka Pistol.
De prinses gaat op woensdag nog langs bij een buurttuin en een natuurgebied op het eiland. Het programma in Curaçao eindigt die dag met een diner bij de gouverneur van Curaçao. Beatrix bezocht haar geliefde eiland in november 2021 voor het laatst, ten tijde van de coronapandemie. Tijdens dat bezoek moest daarom soms nog afstand worden gehouden. Een paar dagen na thuiskomst bleek de prinses besmet te zijn met het coronavirus. Waar zij het virus had opgelopen, werd niet bekendgemaakt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland moet actie ondernemen om een dreigende genocide te voorkomen, waar ook ter wereld. Dat onderstreept de Commissie van advies inzake volkenrechtelijke vraagstukken (CAVV) in een ongevraagd advies aan de politiek. Hoewel de commissie het Israëlische geweld in Gaza niet noemt, heeft het advies daar duidelijk betrekking op.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vergissingen met de elektronische sloten die op steeds meer OV-fietsen zitten, leveren reizigers soms hoge onterechte boetes op. Zowel het aantal boetes als het aantal kwijtscheldingen achteraf is fors toegenomen, bevestigt de NS na berichtgeving door RTL Nieuws.
11 uur geledenKYIV (ANP) - Met de Nederlandse bijdrage aan de versterking van het Oekraïense luchtschild zal Oekraïne, en daarmee heel Europa, beter zijn beschermd tegen Russische terreur. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op het platform X. Kort daarvoor werd bekend dat Nederland voor 500 miljoen euro wapens, onder meer voor de Patriot-luchtafweer, koopt en aan Oekraïne geeft.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland koopt voor 500 miljoen euro aan wapens in de VS, om die aan Oekraïne te geven. Dat meldt het ministerie van Defensie. Het gaat onder meer om munitie en onderdelen voor luchtafweersystemen. Nederland is het eerste NAVO-land dat op deze manier, via de VS, middelen aan Oekraïne doneert, aldus het departement.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft de komende maanden zicht op nieuwe noodopvangplekken voor achthonderd mensen. Dat zijn er 1800 minder dan de asielopvangorganisatie in de tweede week van juli had gevraagd aan de provincies Gelderland, Limburg, Noord-Brabant, Noord-Holland, Overijssel, Utrecht, Zeeland en Zuid-Holland.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam gaat een straat vernoemen naar de in 2007 overleden presentator Jos Brink. Burgemeester Femke Halsema laat maandag via Instagram weten dat ze samen met de adviesraad straatnamen op zoek gaat naar een geschikte straat.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat stap voor stap weer online, meldt justitie maandag. Het OM had als gevolg van een hack de verbinding met internet half juli uitgezet. Dat gebeurde na een waarschuwing van het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) over "een kwetsbaarheid" in het systeem.
15 uur geleden