Prinses Ariane vervolgt middelbare school na zomer in Italië
DEN HAAG (ANP) - Prinses Ariane gaat na de zomer naar school in Italië. Dat meldt de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD). De jongste dochter van koning Willem-Alexander en koningin Máxima gaat naar het United World College Adriatic in de buurt van Triëst.
De 16-jarige Ariane zit nu nog in de vierde klas van het Christelijk Gymnasium Sorghvliet in Den Haag. Op het United World College Adriatic zal zij opgaan voor haar Internationaal Baccalaureaat.
Haar oudere zus Alexia doet ook een deel van haar middelbare school in het buitenland. De middelste dochter van Willem-Alexander en Máxima zit sinds 2021 op het United World College of the Atlantic in Wales. Zij was op Koningsdag niet aanwezig bij het bezoek van de koninklijke familie in Rotterdam vanwege haar examens.
Op Koningsdag had Ariane al laten weten dat zij Alexia niet achterna zou gaan. "Ik ga niet mijn zus achterna naar Wales, nee", antwoordde zij toen op de vraag van een verslaggever van RTL Nieuws.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.
34 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius heeft de haven van Rotterdam zaterdag aan het begin van de avond verlaten. Op het schip brak in april het hantavirus uit. De Hondius vaart nu naar Longyearbyen op Spitsbergen. Vanaf Spitsbergen vertrekt op 13 juni een arctische expeditie met 137 gasten en een arts aan boord, meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De burgemeester van Arnhem, Ahmed Marcouch, zegt dat hij met rapper Ye niet per se naar het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam wilde gaan. Het museum is volgens hem "de revue gepasseerd van wat je zou kunnen doen", er is aan gedacht, maar het was nog niet concreet, "anders hadden we wel contact opgenomen en een afspraak gemaakt". Marcouch noemt het "spijtig dat het lijkt alsof alles richting het Holocaustmuseum gaat".
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Mensen moeten niet wegkijken "van de Jodenhaat en het antisemitisme" van rapper Ye, zegt directeur Naomi Mestrum van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI). Ze demonstreert buiten de GelreDome in Arnhem, waar Ye zaterdag en maandag optreedt, tegen de komst van de Amerikaanse artiest.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam weigert mee te werken aan een bezoek van de omstreden Amerikaanse rapper Ye, ook bekend als Kanye West. De komst van de artiest "heeft een ongewenste impact op andere bezoekers en levert ook zorgen op over de integriteit van deze herinneringsplek", verklaart de organisatie achter het museum, Joods Cultureel Kwartier (JCK).
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij de Gelredome in Arnhem is een protest tegen de komst van rapper Ye. De Amerikaanse artiest treedt zaterdagavond op in het stadion. In een speciaal ingericht demonstratievak ter hoogte van ingang Noord worden banners getoond met onder meer waarschuwingen.
2 uur geleden