Prinses Ariane (13) kan verjaardag niet op school vieren
DEN HAAG (ANP) - Prinses Ariane kan vrijdag haar dertiende verjaardag niet vieren met haar klasgenootjes in het eerste jaar van het Christelijk Gymnasium Sorghvliet in Den Haag. De jongste dochter van koning Willem-Alexander en koningin Máxima moet net als alle andere Nederlandse scholieren thuisblijven vanwege de coronacrisis.
Ariane had behalve door de sluiting van haar school ook al op andere wijze te maken met de gevolgen van het virus. Nadat op 17 maart in het Oostenrijkse wintersportoord Lech vijf besmettingen met het longvirus waren vastgesteld, moest het koninklijk gezin, dat daar recent was geweest, 'social distancing' toepassen. Op advies van het RIVM moesten twee weken nieuwe contacten worden vermeden en bestaande contacten beperkt.
10 april is ook de verjaardag van een ander lid van de Koninklijke Familie: prins Floris wordt 45 jaar geworden. Floris is de jongste zoon van Pieter van Vollenhoven en prinses Margriet. Hij viert vrijdag thuis met zijn gezin zijn verjaardag.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - De oppositie in Curaçao wil dat premier Gilmar 'Pik' Pisas optreedt om het luchtruim boven het land te beschermen. Parlementariër Giselle Mc William, leider van de oppositiepartij MAN-PIN, vindt dat Pisas de Verenigde Staten en Venezuela moet dwingen "om ons luchtruim en grondgebied te respecteren".
24 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De Stint had al sinds mei 2017 problemen met de gashendel, die door een gebroken terugkeerveer kon blijven hangen. Daardoor kon de elektrische bolderkar blijven doorrijden bij het afremmen. Stint-ontwerper Peter Noorlander bagatelliseerde het probleem door te doen alsof het minder vaak voorkwam, zei de officier van justitie maandag in de Stint-zaak in de rechtbank in Den Bosch.
30 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Marco Borsato maakt een reuzensprong in de Top 2000 nu hij is vrijgesproken van ontucht. De vijf liedjes die het meest zijn gestegen, zijn allemaal van hem, en allemaal gaan ze meer dan duizend plekken omhoog. Zo stijgt het lied Zij van plaats 1566 naar 116.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is maandagochtend rond 06.30 uur beklad met rode verf. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Het Parool. De woordvoerder zegt maandagmiddag dat de verf is verwijderd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Nederlands persoon is gewond geraakt tijdens de aanslag bij het Australische Bondi Beach op zondag. Dat meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De persoon heeft een dubbele nationaliteit; naast de Nederlandse is onbekend welke andere nationaliteit de persoon bezit.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet de verruiming van de transgenderwet opnieuw indient. Een motie met dat verzoek van GroenLinks-PvdA-Kamerlid Marjolein Moorman krijgt steun van een meerderheid, meldt haar partij.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het weglaten van een remschakelaar op de Stint is "een onvergeeflijke fout". Dit stelde het Openbaar Ministerie maandag in de rechtbank in Den Bosch.
2 uur geleden