Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prinses Ariane (13) kan verjaardag niet op school vieren

Prinses Ariane (13) kan verjaardag niet op school vieren

DEN HAAG (ANP) - Prinses Ariane kan vrijdag haar dertiende verjaardag niet vieren met haar klasgenootjes in het eerste jaar van het Christelijk Gymnasium Sorghvliet in Den Haag. De jongste dochter van koning Willem-Alexander en koningin Máxima moet net als alle andere Nederlandse scholieren thuisblijven vanwege de coronacrisis.

Ariane had behalve door de sluiting van haar school ook al op andere wijze te maken met de gevolgen van het virus. Nadat op 17 maart in het Oostenrijkse wintersportoord Lech vijf besmettingen met het longvirus waren vastgesteld, moest het koninklijk gezin, dat daar recent was geweest, 'social distancing' toepassen. Op advies van het RIVM moesten twee weken nieuwe contacten worden vermeden en bestaande contacten beperkt.

10 april is ook de verjaardag van een ander lid van de Koninklijke Familie: prins Floris wordt 45 jaar geworden. Floris is de jongste zoon van Pieter van Vollenhoven en prinses Margriet. Hij viert vrijdag thuis met zijn gezin zijn verjaardag.

Meer uit Binnenland

Pim Lammers wint Zilveren Griffel, ook Wonderverteller bekroond

AMSTERDAM (ANP) - Schrijver Pim Lammers heeft zijn tweede Zilveren Griffel gewonnen. De auteur is bekroond voor zijn boek Een ongelofelijk grote, ongelofelijk gevaarlijke leguaan. De illustraties van Natascha Stenvert kregen een Zilveren Penseel. Dat heeft boekenkoepel CPNB woensdag bekendgemaakt. Lammers won de Zilveren Griffel eerder in 2018.

28 minuten geleden
Kapitein Madleen twee keer naar ziekenhuis na detentie in Israël

SCHIPHOL (ANP) - Kapitein Mark van Rennes van het activistenschip Madleen dat naar Gaza wilde varen, heeft in Jordanië twee keer het ziekenhuis bezocht voor "een korte behandeling". Van Rennes zei dit bij zijn aankomst op luchthaven Schiphol vanuit Amman in antwoord op de vraag hoe hij behandeld is toen hij in Israël in detentie zat.

58 minuten geleden
Kapitein activistenschip Madleen weer terug in Nederland

SCHIPHOL (ANP) - De Nederlandse kapitein Mark van Rennes is woensdagmiddag aangekomen op Schiphol. In de aankomsthal wachtten familieleden en ongeveer dertig medestanders hem op en juichten en klapten toen ze hem zagen.

1 uur geleden
NS noemt opschorten spoorstakingen 'goed nieuws voor reiziger'

UTRECHT (ANP) - Het is "goed nieuws voor de reiziger" dat vakbonden VVMC, FNV en CNV stakingen op het spoor voorlopig hebben opgeschort. Dit meldt een woordvoerster van NS woensdag.

1 uur geleden
Brandweer: brand provinciehuis Zuid-Holland lijkt onder controle

DEN HAAG (ANP) - De brand op het dak van het Zuid-Hollandse provinciehuis in Den Haag lijkt onder controle, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brandweer is momenteel bezig met sloopwerkzaamheden om te kijken of er nog brandresten zijn. Maar er is "nagenoeg geen rook" te zien en "al helemaal geen vlammen", aldus de woordvoerder.

2 uur geleden
FNV schort spoorstakingen ook op, eindbod NS wel 'teleurstellend'

UTRECHT (ANP) - FNV legt het eindbod van de NS ook voor aan de achterban, net als VVMC en CNV. Ondertussen schort de vakbond verdere stakingen op het spoor op. Volgens FNV-bestuurder Henri Janssen is het bod echter teleurstellend.

2 uur geleden
Buma NL Awards voor Samuel Welten, Anouk en Mart Hoogkamer

AMSTERDAM (ANP) - Samuel Welten, Mart Hoogkamer, FLEMMING, Anouk en Tino Martin hebben een Buma NL Award 2025 gewonnen. Dat is woensdagmiddag bekendgemaakt op de Jordaanboot in Amsterdam. Ze staan met hun liedjes in de Top 10 populairste Nederlandstalige liedjes van het afgelopen jaar.

2 uur geleden