Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prinses Amalia voor het eerst aanwezig op Prinsjesdag

Prinses Amalia voor het eerst aanwezig op Prinsjesdag

DEN HAAG (ANP) - Prinses Amalia zal dit jaar voor het eerst aanwezig zijn bij Prinsjesdag. Dat laat de Rijksvoorlichtingsdienst dinsdag desgevraagd weten aan het ANP.

De 18-jarige prinses zal door haar aanwezigheid ook getuige zijn van de nieuwe locatie waar de koning de kabinetsplannen zal delen. Eerder dinsdag werd bekend dat koning Willem-Alexander de Troonrede dit jaar in de Koninklijke Schouwburg van Den Haag voorleest.

Eind vorig jaar beleefde Amalia haar eerste officiële plechtigheid als prinses. Op 8 december, een dag na haar achttiende verjaardag, nam de oudste dochter van koning Willem-Alexander en koningin Máxima zitting in de Raad van State. Zij werd daar door haar vader binnengeleid, zoals dat officieel heet. Amalia gaf ook een toespraak.

Prinsjesdag wordt dit jaar op 20 september gehouden, de derde dinsdag van die maand. Dan gelden er waarschijnlijk geen coronaregels en mogen er voor het eerst sinds 2019 weer grote aantallen mensen bij zijn. Ook het gebruikelijke militaire ceremonieel kan dan doorgaan.

De afgelopen twee jaar werd de zogeheten Verenigde Vergadering van de Eerste en Tweede Kamer op Prinsjesdag in de Grote Kerk gehouden wegens corona. De gemeente Den Haag meldde eerder dinsdag al dat die locatie met grote aantallen mensen te veel overlast zou veroorzaken voor omwonenden en winkeliers. Ook de Ridderzaal is niet beschikbaar, wegens de renovatie van het Binnenhof.

Meer uit Binnenland

Dode bij explosie en brand in flat Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij een explosie en een brand in een flatgebouw aan de Hengelolaan in Den Haag is vrijdagmiddag een dode gevallen, meldt de politie. Ook raakten twaalf personen gewond, drie van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht. De anderen zijn ter plekke behandeld.

11 uur geleden
Concerten D4vd afgelast na vondst overschot van kind in auto

AMSTERDAM (ANP) - Concertpodia Paradiso en Melkweg in Amsterdam schrappen de concerten van de Amerikaanse zanger D4vd die op 9 en 10 oktober gepland stonden. De 20-jarige zanger kwam de afgelopen week in opspraak omdat de politie van Los Angeles in een Tesla die op zijn naam stond een dood tienermeisje had aangetroffen. Vanwege de vondst en het onderzoek werden eerder op de dag ook concerten in de VS al afgelast.

13 uur geleden
Explosie en brand in flat Den Haag na melding gaslucht

DEN HAAG (ANP) - In een flatgebouw aan de Hengelolaan in Den Haag is vrijdagmiddag een explosie geweest. Dat gebeurde kort nadat de brandweer rond 17.00 uur een melding had gekregen over een gaslucht, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Meerdere mensen raakten gewond, twee van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht.

13 uur geleden
Rutte: Nederland steekt af tegen weerbaar Scandinavië

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn nog veel minder weerbaar dan bijvoorbeeld Noren en Zweden, stelt NAVO-chef Mark Rutte. Als oorlog uitbreekt moeten burgers op z'n minst weten wat ze moeten doen, waarschuwt hij.

13 uur geleden
Nieuwe plaquette voor John Frost onthuld op Arnhemse brug

ARNHEM (ANP) - Bij het Airborne-monument in Arnhem zijn vrijdagmiddag opnieuw gedenktekens voor John Frost onthuld. Burgemeester Ahmed Marcouch, wethouder Bob Roelofs en Caroline Frost - de dochter van de oorlogsheld - presenteerden op de John Frostbrug twee nieuwe plaquettes, een in het Nederlands en een in het Engels.

14 uur geleden
OM verdenkt twee mannen conflict Beverwijk van poging doodslag

HAARLEM (ANP) - Twee verdachten die eerder zijn opgepakt voor de onrust in Beverwijk, Heemskerk en Haarlem, worden verdacht van poging tot doodslag en beroving. Het gaat om mannen van 23 en 24 jaar. Een 20-jarige Heemskerker wordt verdacht van bedreiging en bezit van een explosief. Zij zitten alle drie nog vast, bevestigt het Openbaar Ministerie Noord-Holland vrijdagmiddag berichtgeving van RTL Boulevard.

14 uur geleden
Woontorens tussen tribunes van stadion FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Bij het stadion van FC Utrecht verrijzen vier hoge woontorens. Die moeten in de hoeken tussen de vier tribunes worden gebouwd. Dat gebeurt in fases, zodat wedstrijden van de Eredivisionist gewoon door kunnen gaan. De Galgenwaard wordt het eerste stadion in Nederland met woningen erin.

14 uur geleden