Prinses Amalia viert 21e verjaardag
DEN HAAG (ANP) - Prinses Amalia viert zaterdag haar 21e verjaardag. Zoals altijd doet ze dat niet in de schijnwerpers, want volgens de Rijksvoorlichtingsdienst is de verjaardag van de troonopvolgster een privéaangelegenheid.
Tijdens de fotosessie van afgelopen zomer zei Amalia onder meer dat ze ernaar uitkeek om mensen "met interessante achtergronden" te ontmoeten en van hen te mogen leren. Tijdens de Olympische Spelen van Parijs ging ze met haar ouders en zus Alexia mee om Nederlandse sporters aan te moedigen. Ze zag daar onder meer hoe springruiter Maikel van der Vleuten brons won. Volgende week is Amalia nog aanwezig bij het staatsbanket, tijdens het staatsbezoek van de Portugese president Marcelo Rebelo de Sousa aan Nederland op dinsdag en woensdag.
De prinses heeft al een paar verjaardagscadeaus gehad. Zo bracht de postdienst van het eiland Sint Maarten, dat onderdeel is van het Koninkrijk der Nederlanden, een speciale gouden postzegel uit. In Madame Tussauds in Amsterdam staat sinds woensdag een wassen beeld van Amalia. Bezoekers van het wassenbeeldenmuseum konden daar een verjaardagsboodschap achterlaten.
Meer uit Binnenland
WAALWIJK (ANP) - Maarten van der Weijden stelt de overhandiging van een cheque aan het Prinses Máxima Centrum tot nader order uit. De 45-jarige zwemmer wil eerst aansterken, nadat hij zijn zwemtocht voor het goede doel vrijdag moest beëindigen wegens ziekte.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Opnieuw zijn door de regen van de afgelopen week wat droogtemaatregelen afgeschaald.
4 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Op zaterdagochtend hebben tussen 07.00 tot 09.00 uur al ruim 17.000 racefans de trein naar Zandvoort genomen, meldt de NS. Daar vindt dit weekend de voorlopig laatste Dutch Grand Prix plaats. De NS hanteert een speciale dienstregeling met elke vijf minuten een trein tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort.
5 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Het is druk in de treinen richting Zandvoort op zaterdagochtend. Dat ziet een ANP-verslaggever. In de badplaats gaat de tweede dag van de Dutch Grand Prix van start. De NS hanteert een speciale dienstregeling met elke vijf minuten een trein tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - Volgende week vrijdag is in Nederland een groot deel van een gedeeltelijke maansverduistering te zien, waarbij de maan voor ongeveer 93 procent in de kernschaduw van de aarde komt. De eclips begint om 03.23 uur en bereikt om 06.14 uur het maximum, maar kort daarna zakt de maan onder de horizon. Dat meldt Weeronline.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In verschillende steden zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw honderden mensen op de fiets gestapt om aandacht te vragen voor de veiligheid van vrouwen. Een jaar na de eerdere actie van Wij eisen de nacht op fietsten mensen mee in onder meer Amsterdam, Leeuwarden, Apeldoorn, Den Bosch, Middelburg, Zutphen en Deventer.
10 uur geledenHILVARENBEEK (ANP) - De Nederlandse dj LNY TNZ is van de line-up van het Nederlandse festival Decibel Outdoor gehaald, omdat hij zaterdag optreedt in Moskou. Dat meldt organisator B2S.
12 uur geleden