Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prinses Amalia viert 21e verjaardag

Prinses Amalia viert 21e verjaardag

DEN HAAG (ANP) - Prinses Amalia viert zaterdag haar 21e verjaardag. Zoals altijd doet ze dat niet in de schijnwerpers, want volgens de Rijksvoorlichtingsdienst is de verjaardag van de troonopvolgster een privéaangelegenheid.

Tijdens de fotosessie van afgelopen zomer zei Amalia onder meer dat ze ernaar uitkeek om mensen "met interessante achtergronden" te ontmoeten en van hen te mogen leren. Tijdens de Olympische Spelen van Parijs ging ze met haar ouders en zus Alexia mee om Nederlandse sporters aan te moedigen. Ze zag daar onder meer hoe springruiter Maikel van der Vleuten brons won. Volgende week is Amalia nog aanwezig bij het staatsbanket, tijdens het staatsbezoek van de Portugese president Marcelo Rebelo de Sousa aan Nederland op dinsdag en woensdag.

De prinses heeft al een paar verjaardagscadeaus gehad. Zo bracht de postdienst van het eiland Sint Maarten, dat onderdeel is van het Koninkrijk der Nederlanden, een speciale gouden postzegel uit. In Madame Tussauds in Amsterdam staat sinds woensdag een wassen beeld van Amalia. Bezoekers van het wassenbeeldenmuseum konden daar een verjaardagsboodschap achterlaten.

Meer uit Binnenland

Verdachte zedenzaak Barendrecht: 'Ik had het kunnen voorkomen'

ROTTERDAM (ANP) - "Ik heb niets gedaan om het misbruik te voorkomen. Ik had het kunnen voorkomen, maar ik heb steeds de verkeerde keuze gemaakt. Ik voel me verantwoordelijk voor mijn daden en de gevolgen daarvan voor iedereen." Dat zei Mels van B. (46) vrijdag aan het begin van de vierde dag van zijn strafproces bij de rechtbank in Rotterdam. Van B. reageerde op een aantal verklaringen van ouders die donderdag gebruik hebben gemaakt van hun spreekrecht.

1 uur geleden
Omgeving ontploffing Utrecht zeker tot 16.00 uur afgesloten

UTRECHT (ANP) - Het gebied rond de donderdag ontplofte woning in het centrum van Utrecht blijft in elk geval tot vrijdag 16.00 uur afgesloten. Dit kan daarna worden verlengd. Een parkeergarage in het gebied is ook de komende dagen niet bereikbaar, laat de gemeente weten.

1 uur geleden
Veiligheidsregio vermoedt gas als oorzaak explosie Utrecht

UTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht gaat uit van een gasexplosie als oorzaak van de grote knal en daaropvolgende brand die donderdagmiddag plaatsvond in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerder op vrijdagochtend.

2 uur geleden
Speurhonden vinden geen personen tijdens zoektocht Utrecht

UTRECHT (ANP) - Hulpdiensten en speurhonden hebben de hele nacht gezocht naar slachtoffers van de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Daarbij zijn geen levende of overleden slachtoffers gevonden. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio op vrijdagochtend.

2 uur geleden
Aantal wolvenaanvallen op vee afgelopen jaar fors gestegen

DEN HAAG (ANP) - Wolven hebben vorig jaar opnieuw veel vaker schapen en ander vee aangevallen. Tot en met oktober zijn er 840 aanvallen op dieren geregistreerd, waarmee het record van 770 aanvallen in heel 2024 wordt verbroken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van BIJ12. Deze organisatie behandelt voor de provincies wolvenzaken.

3 uur geleden
Nederlandse landbouwexport stijgt met ruim 8 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.

8 uur geleden
Omwonenden Utrecht nog niet terug naar huis

UTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.

8 uur geleden