Prinses Amalia gaat woensdag weer aan het werk na val van paard
AMERSFOORT (ANP) - Prinses Amalia gaat woensdag weer aan het werk nadat ze vorige week van haar paard was gevallen en haar arm brak. De prinses woont op 18 juni samen met haar vader, koning Willem-Alexander, een militaire ceremonie bij op de Prins Bernhardkazerne in Amersfoort. Dat meldt de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) maandag.
De koning reikt woensdag een nieuwe standaard uit aan het Regiment Huzaren Prinses Catharina-Amalia. Tijdens de ceremonie inspecteert de koning de troepen waarna hij de standaard van het Regiment Huzaren Prins van Oranje, de standaard van het Regiment Huzaren Prins Alexander en de standaard van het Regiment Huzaren van Sytzama, in ontvangst neemt. Na afloop spreken de koning en de Prinses van Oranje met enkele regimentsleden.
Prinses Amalia werd na de val in het UMC Utrecht geopereerd aan de armbreuk en twee dagen later uit het ziekenhuis ontslagen. Door de val legde zij tijdelijk haar werkzaamheden neer.
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft maandagavond tijdens het staatsbanket op de eerste dag van zijn staatsbezoek aan Suriname de "Surinaamse weerbaarheid en verzetsstrijd door de eeuwen heen" geëerd. Hij deed dit in een toespraak tijdens het banket in Paramaribo, dat werd aangeboden door president Jennifer Geerlings-Simons.
11 minuten geledenVENLO (ANP) - Tussen Venlo en de Duitse plaats Mönchengladbach rijden dinsdagochtend geen treinen, meldt de NS in de reisplanner. Dat komt volgens de NS door een koperdiefstal. De verwachting is dat de problemen rond 12.00 uur zijn verholpen.
3 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Inwoners van de Meanderhof in Middelburg hebben in de nacht van maandag op dinsdag melding gemaakt van schoten op hun woning. Agenten constateerden ter plaatse "vermoedelijk kogelgaten" in een ruit, meldt de politie Zeeland op X.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De vergiffenis die koning Willem-Alexander maandag kreeg in Suriname markeert een "nieuw begin", volgens cabaretier Jörgen Raymann. "Dit geeft wel aan dat er een nieuw tijdperk aanbreekt", vertelde Raymann maandag in RTL Tonight.
9 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee) spreekt van "buitengewone bewondering" voor koning Willem-Alexander vanwege zijn houding tegenover het Nederlandse slavernijverleden. "Deze koning is van ongekend niveau en een grote leider die in staat is om te doen wat andere monarchen en leiders van republieken nalaten", zegt voorzitter Dave Ensberg-Kleijkers.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat nazaten van tot slaaf gemaakte mensen koning Willem-Alexander hebben vergeven voor het slavernijverleden van de koninklijke familie is "een heel belangrijk moment". Dat zegt Vincent Soekra, voorzitter van het net geopende Suriname Museum in Amsterdam.
10 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Surinaamse nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen accepteren de excuses van koning Willem-Alexander voor het Nederlandse slavernijverleden. Dat zeiden ze maandag in een dialoog met de koning op de eerste dag van het staatsbezoek van het koningspaar aan Suriname.
11 uur geleden