Prinsengrachtconcert trekt 632.000 kijkers
HILVERSUM (ANP) - De live-registratie van de veertigste editie van het Prinsengrachtconcert is zaterdagavond op NPO 2 gezien door ruim 600.000 mensen. Het klassieke openluchtconcert op de Prinsengracht in Amsterdam is daarmee goed voor een achtste plaats in de lijst met best bekeken programma's van zaterdag, meldt Stichting KijkOnderzoek (SKO).
Tijdens het concert kijken traditiegetrouw zo'n 10.000 mensen vanaf bootjes en vanuit raamkozijnen van de huizen langs het water naar de optredens. Dit jaar stonden onder anderen de Frans-Duitse cellist Nicolas Altstaedt en de Amerikaanse concertpianist Barbara Nissman op het podium. De presentatie van de avond was in handen van de Nederlandse mezzosopraan Maria Fiselier.
Het Kinderprinsengrachtconcert dat in de middag plaatsvond en om 18.25 uur te zien was op NPO Zapp, was volgens SKO goed voor 126.000 kijkers. Onder anderen Jeangu Macrooy en Trijntje Oosterhuis werden er tijdens hun optredens begeleid door jonge klassieke musici.
Vuelta
Naar de tweede etappe van de Vuelta keken zaterdag een stuk minder mensen dan naar de eerste die op vrijdagavond werd verreden. De rit van Den Bosch naar Utrecht werd zaterdag op tv gevolgd door 450.000 kijkers, waar er vrijdagavond nog zo'n 946.000 voor de buis zaten.
Het best bekeken programma van de zaterdag was traditiegetrouw het NOS Journaal van 20.00 uur (1.426.000), gevolgd door Studio Sport Eredivisie (897.000) en het Half Acht Nieuws van RTL 4 (880.000).
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - In het weekend kunnen mogelijk de schaatsen aan in het noorden van het land, verwacht Weeronline. Vanaf donderdag wordt het in het noordoosten steeds kouder, met overdag maximaal 1 of 2 graden. In de nachten vriest het licht tot matig. Begin volgende week neemt de kans op "schaatspret" ook in het oosten toe.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nergens in Nederland waren automobilisten vorig jaar zo lang onderweg als in Den Haag. Door drukte duurde een rit van 10 kilometer door de stad gemiddeld zo'n 8 minuten langer dan wanneer het verkeer normaal had doorgestroomd. Dat is een vertraging van 51 procent. Navigatiemaker TomTom heeft dat uitgerekend.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De petitie van journalist Teun van de Keuken om het Nederlands elftal weg te laten blijven van het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico heeft de grens van 100.000 ondertekeningen gepasseerd. De petitie kan sinds afgelopen zaterdag worden ondertekend. "Laat ons land en onze voetballers aan de goede kant van de geschiedenis staan. Hou onze jongens thuis", aldus Van de Keuken.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet stelt dit jaar 23 miljoen euro extra beschikbaar voor energiesteun aan Oekraïne. Dat heeft staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD) bekendgemaakt tijdens een bezoek aan dat land.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nico Garstman heeft met zijn foto van de rellen op het Haagse Malieveld in september de Nieuwsfoto van het Jaar 2025 gewonnen bij de jaarlijkse verkiezing van Stichting Nieuwsfoto. In de sportcategorie ging de prijs naar ANP-fotograaf Robin van Lonkhuijsen voor zijn foto van shorttrackster Xandra Velzeboer.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De betoging tegen het geweld tegen Koerden in Syrië in het centrum van Den Haag is voorbij. De politie liet de betogers weten dat het protest op last van de burgemeester niet verder mocht gaan achter Den Haag Centraal. De honderden overgebleven betogers gaven gehoor aan de oproep te vertrekken.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 30-jarige Hamzah L. voor het doodsteken van de 11-jarige Sohani op 1 februari vorig jaar in de Anemoonstraat in Nieuwegein. Volgens het OM is L. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.
17 uur geleden