Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prins schaatst op EK naar zilver op 1000 meter achter Zurek

Prins schaatst op EK naar zilver op 1000 meter achter Zurek

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Tim Prins heeft op de EK afstanden in Polen zilver veroverd op de 1000 meter. De 22-jarige Fries moest met 1.09,35 de titel laten aan de Pool Damian Zurek. Die won in 1.08,55. Het brons ging naar Marten Liiv uit Estland in 1.09,61.

Prins was de meestbesproken schaatser na het bekendmaken van de olympische selectie. Hij eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen als derde op de 1500 meter en had zich daarmee in principe gekwalificeerd voor de Olympische Spelen. De selectiecommissie van de schaatsbond besloot echter Marcel Bosker, de nummer 3 op de 5000 meter, als negende schaatser mee te nemen naar Milaan omdat die nodig is voor de ploegenachtervolging.

Merijn Scheperkamp kwam in Polen tot 1.09,65 en eindigde net naast het podium. Hij werd vierde. Kayo Vos kwam in de eerste rit tot 1.10,70. Dat was goed voor de dertiende plaats.

'Andere voorbereiding dan normaal'

"Het was niet gemakkelijk, vanaf de eerste meter liep het eigenlijk niet en had ik geen energie", zei Prins bij de NOS. "Ik heb twee keer geschaatst voordat ik hierheen ging en had een iets andere voorbereiding dan normaal. Ik merkte wel dat ik steeds meer zin had om te laten zien wat ik in huis heb. Dat is niet helemaal gelukt, maar dat is verklaarbaar. Zurek is 0,8 seconde sneller en de verdiende winnaar."

Titelverdediger Kjeld Nuis deed niet mee aan de EK afstanden. Hij bereidt zich voor op de Olympische Spelen in Milaan, waar hij uitkomt op de 1000 en 1500 meter. Nuis won in 2024 op de EK voor landgenoten Jenning de Boo en Prins.

Meer uit Sport

Shelton klopt landgenoot Tiafoe en treft Zverev in finale US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Ben Shelton heeft voor de eerste keer de finale van een grandslamtoernooi bereikt. De 23-jarige Amerikaan versloeg in de halve eindstrijd van de US Open in New York zijn landgenoot Frances Tiafoe in vier sets. Het werd: 4-6 6-3 6-3 7-5.

3 uur geleden
Zverev plaatst zich op US Open voor derde grandslamfinale op rij

NEW YORK (ANP) - Alexander Zverev heeft zich in de nacht van vrijdag op zaterdag op de US Open voor zijn derde grandslamfinale op rij geplaatst. De Duitse nummer één van de plaatsingslijst was in drie sets te sterk voor de Russische nummer 50 van de wereld, Karen Chatsjanov: 6-3 7-6 (7) 7-6 (6). In de finale treft Zverev de winnaar van een Amerikaans onderonsje tussen Frances Tiafoe en Ben Shelton, dat later in de nacht van vrijdag op zaterdag begint.

7 uur geleden
Dunbar wint bergrit Vuelta, rode trui Mas niet bedreigd

PEÑAS BLANCAS (ANP) - Wielrenner Eddie Dunbar heeft de negentiende etappe van de Vuelta gewonnen. De Ier van Pinarello Q36.5 was de beste uit een kopgroep in de rit met aankomst bergop. De Colombiaanse bergtruidrager Santiago Buitrago werd tweede, voor de Brit Thomas Gloag.

15 uur geleden
Verstappen zet vijfde tijd neer bij eerste training op de Madring

MADRID (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen (28) heeft bij de eerste vrije training in Madrid de vijfde tijd (1.34,703) neergezet. De viervoudig wereldkampioen reed in zijn Red Bull voor het eerst op het stratencircuit met 22 bochten in de Spaanse hoofdstad.

17 uur geleden
Crash Formule 2-coureur voedt discussie veiligheid Madring

MADRID (ANP) - Een crash van de Thaise coureur Tasanapol Inthraphuvasak tijdens de eerste vrije training van de Formule 2 in Madrid op vrijdag heeft de discussie gevoed of het nieuwe circuit in Madrid niet te gevaarlijk is. De wagen raakte in bocht 19 de vangrail en vatte vlam. De coureur kon op tijd de auto verlaten.

19 uur geleden
Boermans gaat weer beachvolleyballen met De Groot

UTRECHT (ANP) - Beachvolleyballer Stefan Boermans vormt voortaan weer een team met Yorick de Groot. Dat meldt de Nederlandse volleybalbond Nevobo.

19 uur geleden
Sabalenka voelde zich 'wanhopig' voor bereiken US Open-finale

NEW YORK (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka (28) voelde zich voor het bereiken van de finale van de US Open naar eigen zeggen wanhopig. De Belarussische gaat in New York op voor de vierde finale op rij, nadat ze in de nacht van donderdag op vrijdag in de halve finale afrekende met de Amerikaanse Jessica Pegula.

23 uur geleden