Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prins Philip weer thuis op Windsor Castle

Prins Philip weer thuis op Windsor Castle

LONDEN (ANP) - De Britse prins Philip is na een verblijf van een maand in het ziekenhuis teruggekeerd op Windsor Castle. De 99-jarige hertog van Edinburgh werd in een rolstoel bij het King Edward VII-ziekenhuis naar een auto geholpen en kon weer terug naar zijn vrouw, de vijf jaar jongere koningin Elizabeth II.

Philip werd op 16 februari opgenomen in het ziekenhuis nadat hij onwel was geworden. Er werd een infectie vastgesteld, maar twee weken later werd de prins naar het St. Bartholomew's Hospital, ook in Londen, gebracht om er behandeld te worden aan een eerder opgelopen hartaandoening. Hij verbleef daar enkele dagen voor hij terugkeerde naar het King Edward VII-ziekenhuis. Het was volgens Britse media voor de bijna honderdjarige prins zijn langste ziekenhuisopname ooit.

Hij kreeg vrijwel geen bezoek, waarschijnlijk vanwege de coronamaatregelen. Zijn zoon prins Charles was op 20 februari een half uur aan zijn bed. Tijdens de 28 dagen in het ziekenhuis stortte kleinzoon Harry en diens vrouw Meghan het koninklijk huis in een crisis met beschuldigingen in Amerikaanse media. Ze hadden geen betrekking op prins Philip en de koningin, maar de Amerikaanse Meghan voer publiekelijk uit tegen met name haar schoonzus en schoonvader. Ze klaagde over onder meer racisme en depressies aan het Britse hof.

Meer uit Buitenland

Landen sluiten ambassades in Teheran vanwege oorlog met Israël

TEL AVIV (ANP/AFP) - Meerdere landen hebben hun ambassades in Teheran gesloten. Australië heeft alle medewerkers opgedragen om Iran te verlaten, omdat de situatie te onveilig is. Ook de ambassades van onder meer Tsjechië, Portugal en Nieuw-Zeeland zijn gesloten. Israël voert al een week zware luchtaanvallen uit op de stad.

11 minuten geleden
Luchtaanvallen over en weer tussen Israël en Iran

TEHERAN/TEL AVIV (ANP/RTR) - De oorlog tussen Israël en Iran, die vorige week begon met een grootscheepse aanval van Israël, is de tweede week ingegaan met een nacht van luchtaanvallen over en weer. Bij de vijandelijkheden zijn volgens het Human Rights Activists News Agency aan Iraanse zijde tot nu toe 639 doden gevallen, vooral burgers. Israëlische autoriteiten melden "enkele tientallen" burgerdoden.

2 uur geleden
Trump behoudt voorlopig controle over Nationale Garde Californië

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een Amerikaans hof van beroep heeft donderdag geoordeeld dat president Donald Trump voorlopig de controle over de Nationale Garde van Californië mag behouden. Het hof verlengde daarmee de opschorting van een eerdere uitspraak van een lagere rechter, die had bepaald dat Trump onrechtmatig de Nationale Garde had ingezet in Los Angeles.

2 uur geleden
Zelensky benoemt nieuwe commandant landmacht

KYIV (ANP/AFP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft generaal Gennadi Sjapovalov aangesteld als nieuwe bevelhebber van de landmacht. Zijn voorganger, generaal Michailo Drapati, heeft begin deze maand om ontslag gevraagd. Hij voelt zich verantwoordelijk voor de dood van twaalf soldaten bij een Russische raketaanval op een opleidingscentrum.

10 uur geleden
IAEA meldt bombardement op onderzoeksreactor in aanbouw in Iran

WENEN (ANP/RTR) - Israëlische bombardementen hebben in Iran onder meer de zwaarwateronderzoeksreactor Khondab die in aanbouw is, geraakt volgens het Internationale Atoomenergieagentschap IAEA.

10 uur geleden
NBC: Israëlische luchtafweer minder effectief tegen raketten Iran

NEW YORK (ANP) - De luchtafweer van Israël lijkt steeds minder goed te functioneren. Volgens een Israëlische veiligheidsfunctionaris die nieuwszender NBC heeft gesproken, heeft het land de afgelopen 24 uur 65 procent van de door Iran afgevuurde raketten weten neer te halen. Dat is veel minder dan de 90 procent in de 24 uur daarvoor.

12 uur geleden
Witte Huis: binnen twee weken besluit over ingrijpen Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump komt binnen twee weken met een besluit of de Verenigde Staten Israël gaan helpen bij het bombarderen van Iraanse atoomfaciliteiten. Het Witte Huis heeft dat donderdag laten weten.

12 uur geleden