Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prins Philip bijgezet in crypte Windsor Castle

Prins Philip bijgezet in crypte Windsor Castle

WINDSOR (ANP) - Prins Philip, echtgenoot van de Britse koningin Elizabeth, is zaterdag bijgezet in de koninklijke grafkelder in St. George's Chapel in Windsor Castle, ten westen van Londen. Dat gebeurde na een dienst van 50 minuten die werd bijgewoond door slechts 30 gasten vanwege de coronacrisis.

De plechtigheid vond volledig plaats achter de muren van het kasteel. Het publiek was dringend verzocht weg te blijven in verband met de coronapandemie.

Prins Philip wordt na het overlijden van koningin Elizabeth, samen met haar, bijgezet in de kleine King George VI Memorial Chapel bij Windsor Castle. Daar liggen de ouders en de zus van Elizabeth ook.

Prins William en prins Harry, de kleinzonen van koningin Elizabeth en prins Philip, verlieten zaterdagmiddag samen de St. George's Chapel na de uitvaart. De twee broers liepen met Williams vrouw Catherine pratend de kapel uit.

Het was de eerste keer sinds een jaar dat William en Harry elkaar weer zagen. De twee broers, die uit elkaar zijn gegroeid, werden in de stoet achter de kist gescheiden door hun neef Peter Phillips, het oudste kind van prinses Anne. De relatie tussen Harry en William is al een tijd niet goed. In een interview met Oprah Winfrey vertelden Harry en zijn vrouw Meghan dat zij zich niet gesteund voelden door broer William. Meghan ontbrak bij de uitvaart. Omdat ze hoogzwanger is, raadde haar dokter Meghan af te vliegen.

Prins Philip overleed vorige week vrijdag op 99-jarige leeftijd.

Meer uit Buitenland

Bekend ski-oord Sölden zoekt 'rust' met alcoholverbod

SÖLDEN (ANP) - Het Oostenrijkse wintersportdorp Sölden voert per 1 december een alcoholverbod in het centrum in. De maatregel, die zich naast het centrum ook uitstrekt tot andere drukke plekken in het bekende après-skioord, moet "rust, veiligheid en kwaliteit van leven" brengen, zo staat te lezen in een verklaring op de website van de gemeente.

15 minuten geleden
Trump keert zich tegen MAGA-bondgenoot in Huis, Taylor Greene

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft zich tegen een van zijn bondgenoten van het eerste uur gekeerd, het Republikeinse lid van het Huis van Afgevaardigden Marjorie Taylor Greene. In een lange post op Truth Social zegt hij niet langer achter haar te staan en bij de tussentijdse verkiezingen volgend jaar waarschijnlijk haar tegenkandidaat te zullen steunen. "Het enige wat ik 'Gekke' Marjorie zie doen, is klagen, klagen, klagen", aldus Trump.

54 minuten geleden
Grote WOII-bom onschadelijk gemaakt in Neurenberg

NEURENBERG (ANP) - In de Duitse stad Neurenberg is een grote bom uit de Tweede Wereldoorlog onschadelijk gemaakt en verwijderd. Meer dan 20.000 bewoners moesten vrijdagavond worden geëvacueerd en konden in de vroege zaterdagochtend terug naar huis, aldus de gemeente Neurenberg op X. Het ging volgens de stad om de grootste evacuatie sinds WOII.

3 uur geleden
Trump zegt BBC volgende week aan te klagen om schadevergoeding

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een eis tot schadevergoeding tussen de 1 en 5 miljard dollar tegen de BBC aangekondigd. "We klagen ze ergens volgende week aan."

4 uur geleden
Zeker zeven doden bij ontploffing op politiebureau Kashmir

NEW DELHI (ANP) - Zeker zeven mensen zijn om het leven gekomen en 27 gewond geraakt toen op een politiebureau in Kashmir in het noorden van India in beslag genomen explosieven ontploften. Dat meldde het Indiase televisiestation NDTV.

6 uur geleden
Bloomberg: Trump verkoopt waarschijnlijk F-35's aan Saoedi-Arabië

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat naar verwachting een overeenkomst sluiten met de Saudische kroonprins Mohammed bin Salman, waardoor het koninkrijk F-35 straaljagers kan kopen, meldt een anonieme functionaris aan Bloomberg. De verkoop zou de banden met Saoedi-Arabië aanzienlijk verstevigen. Bin Salman komt dinsdag op bezoek in het Witte Huis.

10 uur geleden
Zoon Bolsonaro vervolgd voor poging tot samenspannen met VS

BRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof gaat de zoon van ex-president Jair Bolsonaro, Eduardo, vervolgen voor een poging tot samenspanning met Amerikaanse autoriteiten. Hij vroeg president Trump om zich te bemoeien met de zaak tegen zijn vader en sancties op te leggen.

11 uur geleden