Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prins Harry verliest hoger beroep over Britse beveiliging

Prins Harry verliest hoger beroep over Britse beveiliging

LONDEN (ANP) - De Britse prins Harry heeft het hoger beroep bij het Hooggerechtshof tegen een uitspraak over zijn beveiliging in het Verenigd Koninkrijk verloren. De prins, die al een tijd in de Verenigde Staten woont, wil politiebeveiliging wanneer hij in zijn geboorteland is, maar de rechter oordeelde in februari dat dat niet ging gebeuren.

Harry ontving, net als andere leden van de Britse koninklijke familie, politiebeveiliging die wordt betaald door de staat. Die beveiliging werd echter stopgezet toen hij in 2020 besloot een stap terug te doen binnen de koninklijke familie.

De prins vond echter dat hij een "onwettige en oneerlijke behandeling" heeft gekregen door de beslissing en vocht deze daarom aan.

Meer uit Buitenland

Turkije verbiedt per november sociale media voor kinderen tot 15

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije verbiedt vanaf 1 november het gebruik van sociale media door kinderen tot 15 jaar. Daarmee voegt het zich bij een groeiend aantal landen met wetgeving om kinderen te beschermen tegen de schadelijke effecten van onlineplatforms.

52 minuten geleden
EU-voorzitter Ierland wil 140 miljard af van meerjarenbegroting

BRUSSEL (ANP) - Het Ierse voorzitterschap van de EU stelt voor om 140 miljard af te halen van de aankomende EU-meerjarenbegroting (2028-2034). Als tijdelijk voorzitter van de EU heeft Ierland de taak om een zogeheten onderhandelingsbox over de begroting te presenteren. Deze zal volgende week worden besproken op een top met EU-leiders.

2 uur geleden
Gemor in Amerikaanse politiek over dieseldeal Trump en Poetin

WASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten klinkt kritiek op het plan van president Donald Trump om diesel uit Rusland te importeren. Dat kan Rusland geld opleveren om oorlog te voeren tegen Oekraïne, vinden critici.

3 uur geleden
Tientallen gewonden in Panama na zware aardbeving

PANAMA-STAD (ANP/AFP) - De autoriteiten in Panama melden dat zeker 27 mensen gewond zijn geraakt bij de zware aardbeving van vrijdag. Die had een kracht van 7.7 en zorgde voor grote schade en paniek.

4 uur geleden
Doden en gewonden in Oekraïne na nieuwe aanvallen

ZAPORIZJA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense stad Zaporizja hebben zeker elf levens gekost. Dat melden de regionale autoriteiten, die stellen dat zich drie kinderen onder de slachtoffers bevinden.

4 uur geleden
Leider Taiwan: meer geld naar defensie om oorlog te voorkomen

TAIPEI (ANP/AFP/RTR) - Taiwan wil agressie afschrikken door uitgaven aan defensie op te voeren. Dat zei president Lai Ching-te tijdens een toespraak op de nationale feestdag van zijn democratisch bestuurde eiland.

5 uur geleden
Indiase hoofdstad afgegrendeld in aanloop naar jongerenprotest

NEW DELHI (ANP/RTR) - De politie heeft de Indiase hoofdstad New Delhi afgegrendeld in aanloop naar een jongerenprotest over aanpassingen aan de lijsten met kiesgerechtigden. Metrostations zijn gesloten, mobiel internet is opgeschort en agenten zoeken naar demonstranten in bussen die worden tegengehouden bij toegangspunten tot de stad.

6 uur geleden