Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prins Harry speecht bij VN over band tussen moeder en Mandela

Prins Harry speecht bij VN over band tussen moeder en Mandela

NEW YORK (ANP) - De Britse prins Harry heeft tijdens een toespraak bij de Verenigde Naties in New York gesproken over de band tussen zijn moeder prinses Diana en vrijheidsstrijder Nelson Mandela. In zijn woning heeft hij een foto van de twee hangen, vertelde hij tijdens de bijeenkomst ter ere van Nelson Mandela Dag.

Het gaat om een foto van Diana die de oud-president van Zuid-Afrika en anti-apartheidsstrijder in 1997 opzocht in Kaapstad. "Toen ik de foto voor het eerst zag viel me gelijk het plezier, de speelsheid en zelfs iets stouts op aan het gezicht van mijn moeder. De ware vreugde om samen te zijn met een andere ziel die net zo toegewijd was de mensheid te dienen."

Harry is erg onder de indruk van Mandela, die ondanks alles wat hij had meegemaakt, "nog steeds straalde, nog steeds het goede zag in mensen en nog steeds opgewekt was", zo zei hij. "Niet omdat hij het lelijke, het onrecht in de wereld niet zag. Nee, dat zag hij helder en daar had hij zelf ook ervaring mee. Maar hij wist dat we er bovenop konden komen."

Om die reden betreurt Harry het heel erg dat er nog steeds zoveel dingen gebeuren die doen denken aan datgene waartegen Mandela in zijn leven heeft gestreden. Zo noemt hij de oorlog in Oekraïne, het terugdraaien van het abortusrecht in de VS en de klimaatproblematiek als voorbeelden. "Het is een pijnlijk jaar in een pijnlijke eeuw."

Meer uit Buitenland

Vermeend Epstein-slachtoffer Giuffre door zelfdoding omgekomen

PERTH (ANP) - Virginia Giuffre, de vrouw die prins Andrew beschuldigde van seksueel misbruik, is door zelfdoding om het leven gekomen. Haar familie laat in een verklaring aan NBC News weten dat Giuffre op 41-jarige leeftijd stierf in Neergabby, even ten noorden van de Australische stad Perth.

36 minuten geleden
Vermiste teckel overleeft bijna anderhalf jaar op eiland Australië

ADELAIDE (ANP) - Een teckel heeft 529 dagen overleefd op een Australisch eiland. Het beestje, Valerie, werd gevonden door vrijwilligers van Kangala Wildlife Centre, maakte de dierenwelzijnsorganisatie vrijdag via sociale media bekend. Er doken vorige maand al beelden op waaruit bleek dat het hondje nog in leven was.

1 uur geleden
Trump in Rome: deal Oekraïne en Rusland is heel dichtbij

ROME (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft na aankomst in Italië laten weten dat Rusland en Oekraïne "heel dicht bij" een deal zijn. "De twee partijen moeten elkaar ontmoeten, op heel hoog niveau, om het akkoord te sluiten", schreef Trump op zijn platform Truth Social. Trump is in Rome voor de begrafenis van paus Franciscus zaterdag.

3 uur geleden
Sint-Pietersbasiliek waar paus ligt opgebaard dicht voor publiek

VATICAAN (ANP/AFP) - Gelovigen kunnen in de Sint-Pietersbasiliek geen afscheid meer nemen van de overleden paus. Om 19.00 uur werden de deuren gesloten van de kerk waar de maandag overleden paus Franciscus ligt opgebaard. Het Vaticaan meldt dat in drie dagen ongeveer 250.000 mensen afscheid hebben kunnen nemen.

7 uur geleden
Amerikaanse gezant Witkoff praat drie uur met Poetin

MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse Oekraïne-gezant Steve Witkoff heeft vrijdag in Moskou drie uur gesproken met de Russische president Vladimir Poetin. Het Kremlin spreekt van een constructief gesprek en stelt dat het onder meer ging om de mogelijkheid directe onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland te hervatten.

10 uur geleden
FBI-directeur Patel: rechter opgepakt voor belemmering

MILWAUKEE (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft een rechter in de staat Wisconsin gearresteerd voor het belemmeren van een operatie rond immigratie. Dat meldt FBI-directeur Kash Patel in een inmiddels verwijderd bericht op X.

10 uur geleden
EU-ministers demonstratief naar Oekraïne op Russische feestdag

BRUSSEL (ANP) - De buitenlandministers van de EU-landen willen op een Russische feestdag vol militair machtsvertoon bijeenkomen in Oekraïne. Mogelijk worden ook Europese leiders die 9 mei in hoofdstad Kyiv verwacht.

10 uur geleden