Prins Harry speecht bij VN over band tussen moeder en Mandela
NEW YORK (ANP) - De Britse prins Harry heeft tijdens een toespraak bij de Verenigde Naties in New York gesproken over de band tussen zijn moeder prinses Diana en vrijheidsstrijder Nelson Mandela. In zijn woning heeft hij een foto van de twee hangen, vertelde hij tijdens de bijeenkomst ter ere van Nelson Mandela Dag.
Het gaat om een foto van Diana die de oud-president van Zuid-Afrika en anti-apartheidsstrijder in 1997 opzocht in Kaapstad. "Toen ik de foto voor het eerst zag viel me gelijk het plezier, de speelsheid en zelfs iets stouts op aan het gezicht van mijn moeder. De ware vreugde om samen te zijn met een andere ziel die net zo toegewijd was de mensheid te dienen."
Harry is erg onder de indruk van Mandela, die ondanks alles wat hij had meegemaakt, "nog steeds straalde, nog steeds het goede zag in mensen en nog steeds opgewekt was", zo zei hij. "Niet omdat hij het lelijke, het onrecht in de wereld niet zag. Nee, dat zag hij helder en daar had hij zelf ook ervaring mee. Maar hij wist dat we er bovenop konden komen."
Om die reden betreurt Harry het heel erg dat er nog steeds zoveel dingen gebeuren die doen denken aan datgene waartegen Mandela in zijn leven heeft gestreden. Zo noemt hij de oorlog in Oekraïne, het terugdraaien van het abortusrecht in de VS en de klimaatproblematiek als voorbeelden. "Het is een pijnlijk jaar in een pijnlijke eeuw."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/OSLO/CARACAS (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft gezegd dat de VS voor de kust van Venezuela een grote olietanker hebben opgebracht. Hij zei dit tegen verslaggevers en voegde eraan toe dat er "meer dingen gebeuren, daar horen jullie later over".
2 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Tienduizenden Bulgaren hebben in Sofia en andere steden betoogd tegen de regering en tegen corruptie. Begin deze maand waren er ook grote demonstraties van vooral jongeren. Het werd een uiting van Gen Z in Bulgarije genoemd. De coalitieregering trok onder druk van de protestgolf de voorgenomen begrotingsplannen op 3 december in. Volgens Bulgaarse media waren de protesten van woensdag nog groter dan die op 1 december.
3 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal heeft een overeenkomst gesloten met vertegenwoordigers van de Gen Z-protestbeweging. Het gaat om een pakket maatregelen die moeten leiden tot minder corruptie en beter bestuur. Interim-premier Sushila Karki, een voormalige opperrechter, sprak tijdens een plechtigheid in Kathmandu over een "mijlpaal".
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij een grote operatie van de Franse politie in heel het land zijn woensdag een twintigtal mensen aangehouden omdat ze worden verdacht van het kopen van illegale sekspoppen die een kinderlijk uiterlijk hebben. Vijf van de verdachten zijn bekend bij de politie wegens pedofiele praktijken.
6 uur geledenREYKJAVIK (ANP) - IJsland gaat in navolging van onder meer Nederland en Spanje volgend jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. Dat is woensdag besloten tijdens een bestuursvergadering van de publieke omroep RÚV, maakte de omroep zelf bekend. Vorige week maakte de European Broadcasting Union (EBU), de organisator van het songfestival, bekend dat Israël mee mag doen aan de editie van volgend jaar in Oostenrijk. Hierop besloot een aantal landen het evenement te boycotten.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De leiders van de drie belangrijkste Europese landen hebben de Amerikaanse president Donald Trump gebeld over de jongste Oekraïne-vredesplannen van de Verenigde Staten. Er is druk diplomatiek verkeer tussen de VS, Europa, Oekraïne en Rusland nu de VS mikken op een doorbraak in de dagen voor Kerstmis.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid koopt zelf vliegtuigen om deportaties van illegalen soepeler en sneller te laten verlopen. De deportaties verlopen vooralsnog met allerlei chartervliegtuigen. The Washington Post heeft gemeld dat het ministerie 140 miljoen dollar (120 miljoen euro) uittrekt voor zes Boeing-737's. Daarmee heeft het ministerie meer de hand in de uitzetting van ongewenste migranten.
7 uur geleden