Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prins Harry speecht bij VN over band tussen moeder en Mandela

Prins Harry speecht bij VN over band tussen moeder en Mandela

NEW YORK (ANP) - De Britse prins Harry heeft tijdens een toespraak bij de Verenigde Naties in New York gesproken over de band tussen zijn moeder prinses Diana en vrijheidsstrijder Nelson Mandela. In zijn woning heeft hij een foto van de twee hangen, vertelde hij tijdens de bijeenkomst ter ere van Nelson Mandela Dag.

Het gaat om een foto van Diana die de oud-president van Zuid-Afrika en anti-apartheidsstrijder in 1997 opzocht in Kaapstad. "Toen ik de foto voor het eerst zag viel me gelijk het plezier, de speelsheid en zelfs iets stouts op aan het gezicht van mijn moeder. De ware vreugde om samen te zijn met een andere ziel die net zo toegewijd was de mensheid te dienen."

Harry is erg onder de indruk van Mandela, die ondanks alles wat hij had meegemaakt, "nog steeds straalde, nog steeds het goede zag in mensen en nog steeds opgewekt was", zo zei hij. "Niet omdat hij het lelijke, het onrecht in de wereld niet zag. Nee, dat zag hij helder en daar had hij zelf ook ervaring mee. Maar hij wist dat we er bovenop konden komen."

Om die reden betreurt Harry het heel erg dat er nog steeds zoveel dingen gebeuren die doen denken aan datgene waartegen Mandela in zijn leven heeft gestreden. Zo noemt hij de oorlog in Oekraïne, het terugdraaien van het abortusrecht in de VS en de klimaatproblematiek als voorbeelden. "Het is een pijnlijk jaar in een pijnlijke eeuw."

Meer uit Buitenland

Zoon: Maduro zegt het 'goed te maken' in Amerikaanse cel

CARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.

47 minuten geleden
VS voeren opnieuw aanvallen uit tegen IS in Syrië

TAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.

1 uur geleden
VS: meer sancties tegen Venezuela opheffen

WASHINGTON (RTR/ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om meer sancties tegen Venezuela op te heffen. Bovendien zou vijf miljard dollar aan bevroren tegoeden kunnen worden vrijgegeven om de Venezolaanse economie te helpen. Dat heeft minister Scott Bessent van Financiën van de regering-Trump in een interview met persbureau Reuters gezegd.

2 uur geleden
Beveiliger olympische bouwplaats dood, mogelijk door bevriezing

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de dood van een beveiliger bij het olympisch ijsstadion van Cortina d'Ampezzo. De man overleed onder verdachte omstandigheden, mogelijk door de vrieskou.

3 uur geleden
Duizenden boeren protesteren tegen handelsakkoord Zuid-Amerika

PARIJS/DUBLIN (ANP/AFP) - Duizenden boeren in Frankrijk en Ierland hebben gedemonstreerd tegen het handelsakkoord van de Europese Unie met Zuid-Amerikaanse landen. In Centraal-Ierland gingen duizenden tractoren de weg op. In Frankrijk blokkeerden boeren enkele snelwegen.

4 uur geleden
Ook Nicaragua laat nu politieke gevangenen vrij

MANAGUA (ANP/AFP) - In navolging van Venezuela heeft inmiddels ook Nicaragua politieke gevangenen vrijgelaten. De linkse regering van het Midden-Amerikaanse land spreekt van "tientallen mensen die terug naar huis naar hun families zijn gekeerd", en van een daad van goede wil.

4 uur geleden
Off-piste-skiërs omgekomen in Franse Alpen

VAL D'ISÈRE (ANP/AFP) - Drie Franse skiërs zijn omgekomen toen ze bedolven raakten door lawines in de Franse Alpen. Het bureau voor toerisme in Val d'Isère heeft van twee wintersporters de dood bevestigd.

5 uur geleden