Prins Harry krijgt in Nederland wel politiebeveiliging
DEN HAAG (ANP) - Prins Harry krijgt in Nederland, in tegenstelling tot in het Verenigd Koninkrijk, wél politiebeveiliging. De Britse prins werd dinsdag tijdens de Invictus Games in Den Haag naar de zwemfinales begeleid door de Dienst Koninklijke en Diplomatieke Beveiliging (DKDB) en in een gepantserde auto vervoerd, zo was te zien.
De beveiliging van prins Harry is omstreden, omdat de rechter in zijn geboorteland eerder bepaalde dat de prins daar geen politiebeveiliging meer krijgt sinds hij zijn koninklijke taken twee jaar geleden heeft neergelegd. Eerder werd al bekend dat Harry en Meghan ook zelf een beveiliger, een voormalig bodyguard van de Amerikaanse presidenten George W. Bush en Barack Obama, hebben meegenomen naar de Invictus Games. De DKDB verzorgt onder meer de beveiliging van koning Willem-Alexander, koningin Máxima en bedreigde politici als Geert Wilders.
Het is de eerste keer sinds Harry en Meghan hun koninklijke taken twee jaar geleden neerlegden dat het stel buiten Amerika in de openbaarheid verscheen. Vanwege de zorgen om de veiligheid was het stel eerder dit jaar niet bij de herdenkingsdienst van Harry's opa, prins Philip.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.
1 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.
17 uur geleden