Prins Harry 'kan niet terug naar Engeland' vanwege veiligheid
SANTA BARBARA (ANP) - Prins Harry "kan niet terugkeren naar Engeland" vanwege veiligheidsrisico's. In een verklaring van zijn woordvoerder staat dat Harry, zijn vrouw Meghan en hun kinderen Archie en Lilibet zich niet veilig voelen in het land zonder goede bescherming.
Harry betaalt thuis in Californië voor zijn eigen beveiliging. De Amerikaanse beveiligingsdienst van Harry en Meghan kan echter niet de nodige beveiliging bieden als het echtpaar met hun kinderen in het Verenigd Koninkrijk is.
De woordvoerder van de familie benadrukt dat Harry en Meghan er nooit een probleem van hebben gemaakt om voor hun eigen beveiliging te betalen. Ze willen de Britse belastingbetaler daar niet mee opzadelen. Tijdens zijn laatste bezoek aan Engeland in juli 2021, voor de onthulling van een beeld voor zijn moeder Diana, voelde Harry zich niet veilig omdat er niet genoeg bescherming was.
Harry zegt zich genoodzaakt te voelen iets over de situatie te zeggen, omdat Britse kranten er over begonnen te berichten. "Het Verenigd Koninkrijk zal altijd prins Harry's thuis zijn en het land waar hij zijn vrouw en kinderen zich veilig wil laten voelen", luidt het slot van de verklaring. "Maar met het gebrek aan politiebeveiliging komt een groot persoonlijk risico."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.
5 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney heeft dinsdag 34 stranden afgesloten voor bezoekers vanwege vier aanvallen door haaien in twee dagen tijd, aldus plaatselijke autoriteiten.
7 minuten geledenLONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering onderzoekt of het wenselijk is om sociale media te verbieden voor jongeren onder de 16 jaar, meldt de BBC.
1 uur geledenPENCO (ANP) - Het dodental door bosbranden in Chili is opgelopen tot zeker negentien mensen, aldus de autoriteiten. De regering is nog steeds bezig met grootschalige evacuaties van mensen. Meer dan dertig branden worden op dit moment bestreden. De situatie wordt bemoeilijkt door extreme hitte en sterke wind.
1 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.
4 uur geledenNDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.
4 uur geleden