Prins Harry en Meghan vragen Spotify veranderingen door te voeren
STOCKHOLM (ANP/RTR) - Prins Harry en Meghan vragen Spotify om veranderingen op het platform door te voeren, om zo desinformatie tegen te gaan. Dat deelt een woordvoerder van hun productiebedrijf Archewell Audio in een verklaring. Vorige week ontstond ophef rondom het platform, omdat hierop desinformatie over het coronavirus verspreid zou worden.
Harry en Meghan tekenden eind 2020 een miljoenendeal met Spotify om voor het bedrijf podcasts te gaan maken, die "een gemeenschap helpen opbouwen door gedeelde ervaringen, verhalen en waarden". Het stel is "vastbesloten" om hun werk samen "voort te zetten", zo is in de verklaring te lezen, maar vraagt het platform wel wijzigingen aan te brengen.
Harry en Meghan zouden al in april vorig jaar contact hebben gehad met het platform om hun "bezorgdheid over de al te reële gevolgen van desinformatie over covid-19 op het platform te uiten" en "blijven hun zorgen uiten naar Spotify".
Vorige week tekenden honderden artsen en wetenschappers een open brief waarin Spotify werd opgeroepen een specifieke aflevering van The Joe Rogan Experience offline te halen. In deze veelbeluisterde podcast van Joe Rogan zouden regelmatig onwaarheden over het coronavirus voorbij komen. Ook de Canadese zanger Neil Young uitte kritiek over de podcast en heeft zijn muziek van het platform laten halen. Onder anderen singer-songwriter Joni Mitchell volgde zijn voorbeeld.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
34 minuten geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
4 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
15 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
16 uur geleden