Prins Harry en Elton John slepen uitgever Daily Mail voor rechter
LONDEN (ANP) - De Britse prins Harry, zanger Elton John en diverse andere publieke figuren stappen gezamenlijk naar de rechter vanwege publicaties van de Britse uitgever Associated Newspapers. Volgens de groep heeft de maker van de tabloids The Mail on Sunday en Daily Mail hun privacy geschonden door onder meer hun telefoons af te luisteren.
De groep bestaat naast prins Harry en Elton John uit de actrices Elizabeth Hurley en Sadie Frost, filmmaker en Elton Johns partner David Furnish en Doreen Lawrence, de moeder van een zwarte tiener die in 1993 werd vermoord.
Associated Newspapers zou niet alleen telefoons hebben afgeluisterd maar ook afluisterapparatuur in auto's en huizen hebben opgehangen, staat in een verklaring van advocatenkantoor Hamlins. Ze spreken van "weerzinwekkende criminele activiteiten".
De uitgever spreekt de aantijgingen met klem tegen. Een woordvoerder van Associated Newspapers noemt het belachelijke beschuldigingen. Hij zegt dat de eisers en hun advocaten met "deze ongefundeerde en zeer lasterlijke beweringen, die niet gebaseerd zijn op geloofwaardig bewijs" lijken te hengelen naar informatie.
Meer uit Buitenland
NEW YORK/TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de oorlog in Iran zijn tot nu toe 1097 burgerdoden in Iran gevallen, volgens gegevens van een mensenrechtenorganisatie. Onder hen bevinden zich 181 kinderen. Dat meldt het in de VS gevestigde Human Rights Activists News Agency (HRANA), dat over een uitgebreid netwerk in Iran beschikt.
51 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op twee steden ten zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet zijn zes mensen omgekomen. Dat maakte het Libanese ministerie van Volksgezondheid woensdag bekend.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Revolutionaire Garde (IRG), de elitetroepen van Iran, claimt "volledige controle" te hebben over de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute voor olie en gas. Schepen die door de waterweg willen varen, lopen het risico beschadigd te raken door raketten of verdwaalde drones, aldus de IRG.
1 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - Justitie in Cuba klaagt zes bemanningsleden aan van een Amerikaanse speedboot, die vorige week door de Cubaanse kustwacht werd onderschept tijdens een vuurgevecht. Dat meldt het Openbaar Ministerie in een verklaring.
5 uur geledenMASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.
8 uur geledenQOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
13 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
16 uur geleden