Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prins Constantijn langer techgezant, helpt start-ups groeien

Prins Constantijn langer techgezant, helpt start-ups groeien

DEN HAAG (ANP) - Prins Constantijn blijft drie jaar langer gezant voor Techleap.nl, een speciaal programma dat het Nederlandse start-upklimaat moet verbeteren. De komende jaren zullen in het teken staan van de doorgroei van start-ups naar hun volgende fase, waarin ze 'scale-ups' worden genoemd. Slechts een op de vijf Nederlandse start-ups groeit door naar die fase.

Daarin doet Nederland het slecht vergeleken met landen als de Verenigde Staten en Duitsland, erkent minister Micky Adriaansens (Economische Zaken) in een brief aan de Kamer. Hoewel Nederland het over het algemeen goed doet als start-upland en het klimaat voor jonge, innovatieve bedrijven de afgelopen jaren "substantieel is verbeterd", zijn de problemen waar deze bedrijven tegenaan lopen al jarenlang dezelfde. Vooral het gebrek aan investeringen en een tekort aan passend talent vormen blokkades om door te groeien. Daarnaast wil Adriaansens de Nederlandse strategie richten op toegang tot kennis, internationale markten én de overheid.

Er komt zelfs een aparte strategie om ervoor te zorgen dat meer start-ups toegang krijgen tot zogenoemd durfkapitaal. Dit is geld dat risicovolle ondernemingen nodig hebben om hun producten te ontwikkelen en om te groeien. Start-ups proberen vaak markten te verstoren en kunnen innovatie aanjagen, maar zijn voor investeerders risicovoller dan bestaande bedrijven.

Pensioenfondsen

Adriaansens richt haar pijlen op institutionele beleggers, in het bijzonder pensioenfondsen. Zij investeren voor lange tijd en willen maatschappelijk betrokken zijn. Dat maakt deze investeerders "bij uitstek geschikt" om in beginnende of snelgroeiende bedrijven te investeren. De bewindsvrouw ziet voor zichzelf een "faciliterende rol" en proeft al interesse bij pensioenfondsen.

Eerder kondigde Adriaansens aan dat Techleap.nl met drie jaar wordt verlengd. Wel gaat er een stuk minder geld vanuit de overheid naar het programma. Private financiering moet een grotere rol gaan spelen. Ook wil de bewindsvrouw meer nadruk op bedrijven die werken aan technologische oplossingen voor grote maatschappelijke vraagstukken (deep-tech).

Doelen

Prins Constantijn laat in een reactie weten dat hij blij is dat Techleap.nl nog drie jaar door kan. "Er is al veel bereikt, maar ontwikkelingen elders gaan nog harder en om mondiaal toonaangevend te worden moet er nu doorgepakt worden."

Meer uit Financieel

Topman Eiffeltoren stapt op na ophef om wegsturen medewerksters

PARIJS (ANP) - De exploitant van de Eiffeltoren heeft dinsdag bekendgemaakt dat de topman van de bezienswaardigheid eind dit jaar vertrekt. Het besluit volgt op de ophef die ontstond toen vrouwelijke medewerkers werden weggestuurd tijdens een bezoek van een hindoeïstische religieuze groep. Patrick Branco Ruivo is sinds 2018 topman van het monument.

1 uur geleden
Wall Street opent voorzichtig door onzekerheid over inflatie

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het dinsdag bij de opening van de beurzen voorzichtig aan in afwachting van cijfers over de Amerikaanse inflatie en het belangrijke banenrapport van de overheid die deze week naar buiten komen. Ook het uitblijven van vooruitgang in de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran tempert de risicobereidheid.

2 uur geleden
AFM ziet toename misleidende beleggingscontent op sociale media

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten heeft deze zomer een sterke toename gezien in het aantal vragen en negatieve signalen dat zij ontvangt over finfluencing en online beleggingscontent. Finfluencers zijn mensen die via sociale media advies delen over beleggen en financiële producten. "Deze content kan, met of zonder opzet, leiden tot misinformatie, slechte beleggingen of zelfs oplichting", waarschuwt de toezichthouder.

2 uur geleden
Nederlandse organisaties dreigen met rechtszaak om Meta-bril

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse organisaties hebben socialemediabedrijf Meta gesommeerd om te stoppen met de verkoop van zijn AI- en camerabril. Doet Meta dit niet binnen twee weken, dan spannen ze een kort geding aan tegen het moederbedrijf van Instagram en Facebook. De bril maakt het stiekem filmen van anderen gemakkelijk en werkt daarmee privacyschendingen en online grensoverschrijdend gedrag in de hand, stellen The Firewall en Offlimits.

2 uur geleden
Groep brancheverenigingen start petitie behoud personeelskorting

DEN HAAG (ANP) - Een groep van 25 brancheverenigingen uit de retail, reisbranche, cultuurbranche, horeca, gastvrijheidsbranche en dienstverleningssector is een petitie gestart voor behoud van een regeling voor personeelskorting. In het Belastingplan 2027 staat het voorstel om deze regeling te schrappen. Volgens de deelnemende brancheorganisaties komt deze arbeidsvoorwaarde in gevaar voor honderdduizenden werknemers.

2 uur geleden
Maker slimme ringen Oura stelt beursgang in VS uit

SAN FRANCISCO (ANP) - Oura, de maker van slimme ringen, stelt een beursgang in de Verenigde Staten uit door onzekerheid op de markt voor beursintroducties. Het van oorsprong Finse bedrijf wilde bij een debuut op techbeurs Nasdaq tot 2,2 miljard dollar ophalen en had ongeveer vier keer zoveel orders binnengehaald als er aandelen beschikbaar waren, meldde persbureau Bloomberg eerder al.

4 uur geleden
Run op .si-domeinen na uitspraak Trump over superintelligentie

LJUBLANA (ANP/AFP) - Het voorstel van de Amerikaanse president Donald Trump om kunstmatige intelligentie (AI) voortaan te hernoemen tot 'super intelligence' (SI) heeft tot een stortvloed aan aanvragen geleid voor internetdomeinen die eindigen op '.si'.

5 uur geleden