Prins Constantijn bij digitale uitreiking Prins Claus Prijzen
AMSTERDAM (ANP) - De Grote Prins Claus Prijs is dit jaar gewonnen door de Ghanese beeldend kunstenaar Ibrahim Mahama. Vanwege de coronacrisis werden de winnaars woensdag gehuldigd tijdens een online-ceremonie. Prins Constantijn, erevoorzitter van het Prins Claus Fonds, hield vooraf een korte toespraak vanuit het Koninklijk Paleis in Amsterdam voor alle winnaars en digitale aanwezigen.
De overige Prins Claus Prijzen gingen naar de Turkse onafhankelijke radio-omroep Açik Radyo, de Colombiaanse modeontwerpster Diamantina Arcoiris, het Ethiopische muziek- en cultureel centrum Fendika Cultural Centre, expert cultureel erfgoed Tunakaimanu Fielakepa uit Tonga en het activistisch netwerk m7red uit Argentinië. De Next Generation Prijs is gewonnen door de Pakistaanse filmmaakster Hira Nabi.
Volgens Constantijn hebben de laureaten van dit jaar wederom laten zien dat "er voor creativiteit geen minimum- of maximumleeftijd geldt en dat geen groep, cultuur of land het alleenrecht heeft op inspiratie", zo sprak de prins voordat de winnaars werden aangekondigd. "Overal op de wereld zijn kunstenaars en cultureel ondernemers, die door hun positieve werk op lokaal niveau de draad vormen die hun samenleving verbindt."
Hoogtepunt
De prins zei daarnaast dat hij het erg jammer vond dat de uitreiking dit jaar niet zoals gebruikelijk groots kon plaatsvinden in Amsterdam. Constantijn noemde de uitreiking "een van de hoogtepunten" van zijn jaar.
Met de jaarlijkse prijzen eert het fonds sinds 1997 kunstenaars, denkers en organisaties die met hun culturele en artistieke werk een positieve bijdrage leveren aan de maatschappelijke ontwikkeling van hun land.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Als de gemeenteraad van Gorinchem besluit tot een herstemming vanwege mogelijke stemfraude, dan hoeft dat niet voor de hele gemeente opnieuw. Volgens de Kiesraad kan dit beperkt blijven tot een of enkele stembureaus. In dat geval worden alleen de personen opgeroepen die tijdens de verkiezingsdag hun stem zelf of via een volmacht hebben uitgebracht op de betreffende locatie, laat de Kiesraad weten.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vijfde verdachte die donderdag werd aangehouden voor betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam, wordt net als de andere vier verdacht van terrorisme. De 19-jarige man uit Tilburg werd woensdag voorgeleid aan de rechter-commissaris en die besloot dat hij nog in ieder geval veertien dagen blijft vastzitten.
2 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Het asielzoekerscentrum in Hardenberg is ook woensdag in gebruik, en daarom krijgt opvangorgaan COA de eerste dwangsom van de gemeente. Die bedraagt 55.000 euro per dag. Het gebouw had dicht moeten zijn, de overeenkomst van het COA en Hardenberg is verlopen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Govinda B. (34) veroordeeld tot vijf jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het bedreigen en mishandelen van vijf vrouwen met wie hij een relatie had. Dat gebeurde vanaf 2022 tot zijn aanhouding in oktober 2024. Volgens de rechtbank heeft de man uit Delft meermalen de vrouwen gedreigd te zullen verkrachten. Ook maakte hij seksvideo's en verspreidde hij die. In een aantal gevallen waren de slachtoffers buiten bewustzijn.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag zijn maandag twee mannen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij grootschalige oplichting. Volgens de politie gaat het om meerdere gevallen van fraude in heel Nederland, waarbij slachtoffers grote sommen geld verloren. De oplichters zouden zich telefonisch hebben voorgedaan als medewerkers van de helpdesk van een bank en zo in totaal enkele honderdduizenden euro's hebben buitgemaakt.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een 35-jarige Somalische man moet veertien weken de cel in, omdat hij na zijn asielprocedures niet terug wil naar Somalië en iemand heeft mishandeld. Dat heeft de politierechter van de rechtbank Midden-Nederland besloten.
5 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Raadsleden in Gorinchem zitten met een dilemma, nu het Openbaar Ministerie onderzoekt of in de gemeente mogelijk stemmen zijn geronseld. De oude gemeenteraad kan de verkiezingsuitslag geldig verklaren en het onderzoek afwachten, maar ook besluiten dat er een herstemming moet komen, wat uniek zou zijn. De partij die met 7 zetels (van de 25) de grootste werd, Democraten Gorinchem, is daar vooralsnog niet voor.
5 uur geleden