Prins Charles (71) uit zelfisolatie en in goede gezondheid
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse troonopvolger prins Charles (71), die positief was getest op het coronavirus, is na zeven dagen uit zelfisolatie en verkeert in goede gezondheid, zei zijn woordvoerder maandag.
"Clarence House heeft vandaag bevestigd dat de prins, na overleg met zijn arts, zichzelf niet meer isoleert", zei de woordvoerder. Vorige week onthulde zijn kantoor dat Charles was getest nadat hij milde symptomen van het virus had gekregen en in zelfisolatie was gegaan in zijn huis in Birkhall in Schotland, waar hij was blijven werken.
Zijn vrouw Camilla, die negatief testte op het coronavirus, blijft echter tot het einde van de week in isolement voor het geval zij ook symptomen krijgt.
Goede gezondheid
Buckingham Palace heeft eerder gezegd dat koningin Elizabeth, die op 19 maart Londen verliet voor Windsor Castle, samen met haar 98-jarige echtgenoot, Philip, in goede gezondheid verkeert.
Voor de gezondheid van de prins van Wales werd al gevreesd nadat prins Albert II van Monaco bleek te zijn besmet. Beide prinsen waren eerder deze maand op een bijeenkomst van WaterAid in Londen. Negen dagen na die bijeenkomst werd bij prins Albert het coronavirus vastgesteld.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.
3 uur geledenBAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.
4 uur geledenWISMAR (ANP/DPA/AFP) - Een nieuwe poging om de aan de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is volgens Duitse media begonnen. Het dier zit sinds begin deze maand vast bij het eilandje Poel in de Baai van Wismar en was eerder door de Duitse autoriteiten opgegeven.
5 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Het Franse verkrachtingsslachtoffer Gisèle Pelicot heeft in Middelburg de Four Freedoms Award (Freedom from Fear) uitgereikt gekregen. Die ontving de Française, die internationaal bekendheid verwierf door het openbare proces tegen haar verkrachters, van modeontwerper en vrouwenrechtenambassadeur Olcay Gulsen.
5 uur geleden