Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prins Carnaval is steeds vaker een prinses

Prins Carnaval is steeds vaker een prinses

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer vrouwen hebben een rol tijdens carnaval, zo blijkt uit een rondgang van het ANP. En dat is bijzonder, want een lange tijd waren er alleen posities voor mannen weggelegd.

Vera Tax, in het dagelijks leven Europarlementariër, is dit jaar de eerste Prinses Carnaval ooit in Venlo bij carnavalsvereniging de Gaaskaetel. Tax heeft zelf "geen idee" waarom dit zo lang heeft geduurd. "Toen de eerste carnavalsvereniging van Venlo in 1842 werd opgericht hadden vrouwen nog geen kiesrecht, maar dat is nu anders." Dan moeten de verenigingen volgens haar ook mee met de tijd.

Tax is "heel trots" dat "het glazen plafond aan diggelen is" door haar komst. De reacties zijn volgens de prinses heel positief. En zij is niet de enige vrouwelijke nieuwkomer. Vanaf dit jaar zitten er ook voor het eerst drie vrouwen in de Raad van Elf, het bestuur van een carnavalsvereniging. Dat was voor Tax een vereiste. "Ik wilde niet dat er eenmalig een prinses was, het moest iets blijvends zijn."

Kentering

Bij carnavalsvereniging De Beerpiëp in Tegelen, eveneens in de gemeente Venlo, is dit jaar ook voor het eerst een prinses. En zij heeft twee vrouwelijke adjudanten, laat voorzitter Léon van Deur weten. "Eindelijk" was volgens hem de meest gehoorde reactie. Van Deur denkt dat dit voorbeeld "vast en zeker" navolging krijgt, maar "vrouwen in de rol van vorst, de spreekbuis van de vereniging, of in de Raad van Elf, zijn daarentegen nog steeds een zeldzaamheid."

De Schottelzakken in Over d’n Dam, een verzamelnaam voor vijf dorpen tussen Ravenstein en Oss, hebben al sinds 2000 prinsessen, laat voorzitter Johan Kuijpers weten. Wel heeft er volgens hem dit jaar "een kentering" plaatsgevonden, er zitten namelijk voor het eerst twee vrouwen in de Raad van Elf.

In Den Bosch, de stad die tijdens carnaval luistert naar de naam Oeteldonk, zijn er officieel geen prinsessen toegestaan. Wel is er de onofficiële vereniging Prinses Carnaval, die dit jaar voor de derde keer zelf een Prinses Carnaval heeft uitgeroepen. Volgens een woordvoerster van Prinses Carnaval heeft de Oeteldonksche Club, een officiële carnavalsvereniging in Den Bosch, dit jaar voor het eerst een vrouwelijke vaandeldrager. "Nu is er hoop voor al die meisjes en vrouwen die ook ooit prinses willen worden en dat gun ik ze", aldus de woordvoerster.

Meer uit Binnenland

Inwoners Engelen overhandigen petitie voor gastvrije asielopvang

DEN BOSCH (ANP) - Aan de gemeenteraad van Den Bosch is maandag een petitie overhandigd met het verzoek de vijftig jonge asielzoekers die de gemeente wil opvangen, gastvrij te ontvangen. De petitie is zo'n achthonderd keer ondertekend. Volgens de indieners vooral door inwoners van het dorp Engelen, waar de opvang is gepland.

56 minuten geleden
ME ingezet bij bezetting VU-gebouw, universiteit doet aangifte

AMSTERDAM (ANP) - De mobiele eenheid heeft maandagavond ingegrepen bij een pro-Palestijns protest bij de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam, laat een woordvoerder van de politie weten. Actievoerders bezetten daar verschillende delen van de universiteit. Volgens de politiewoordvoerder ging het om tientallen demonstranten, van wie er 22 zijn aangehouden. De VU zegt aangifte te hebben gedaan van lokaalvredebreuk.

1 uur geleden
Opnieuw Nederlander van flotilla-boot gehaald door Israël

DEN HAAG (ANP) - Drie Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn maandag door Israël van de afzonderlijke boten gehaald waarmee ze met hulpgoederen naar Gaza wilden varen. Daarmee zijn nu nog drie Nederlanders onderweg op een boot die nog niet is onderschept, laat een van de opvarenden weten.

3 uur geleden
Bemanning cruiseschip Hondius gaat in komende uren van boord

ROTTERDAM (ANP) - De bemanning van het Nederlandse cruiseschip Hondius gaat de komende uren in kleine groepjes van boord. Volgens een woordvoerster van de GGD Rotterdam-Rijnmond zijn ze nu nog op het schip, dat maandagochtend aanmeerde in de haven van Rotterdam.

5 uur geleden
Techkenners willen transparantie bij besluit overname Solvinity

ROTTERDAM (ANP) - Een groep techkenners heeft in de rechtbank het belang van transparantie benadrukt bij de besluitvorming rond de beoogde overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. "De beoordeling van het grote publieke belang dat is gemoeid met deze zaak, past niet in een achterkamertje van het ministerie van Economische Zaken", zei een advocaat namens de groep journalisten, techexperts en wetenschappers die via de rechter proberen de overname van Solvinity door een Amerikaans bedrijf tegen te houden.

5 uur geleden
Twee Nederlanders op Gaza-flotilla door Israël van boot gehaald

DEN HAAG (ANP) - De Global Sumud Flotilla meldt dat de Nederlandse opvarenden Pieter Rambags en Jesse van Schaik door het Israëlische leger van hun afzonderlijke boten zijn gehaald. "We maken ons grote zorgen om hun gezondheid", zegt delegatiehoofd Marieke Stam. Verspreid over vijf schepen varen er zes Nederlanders mee, van wie er nog vier onderweg naar Gaza zouden zijn.

6 uur geleden
Chat politie offline na verkeerd antwoord over Palestijnen

DEN HAAG (ANP) - De virtuele agent van de politie, chatbot Wout, is offline voor onderhoud na een melding over een "oneffenheid", meldt een woordvoerder van de politie. De onjuistheid bestond eruit dat de chatbot op vragen over aangifte van discriminatie tegen Palestijnen een antwoord gaf over antisemitisme. "Wout leert net als zijn collega's elke dag weer bij", aldus de woordvoerder. Hij noemt de chatbot een "geweldig instrument", waar "zeer regelmatig" nieuwe onderwerpen aan worden toegevoegd.

7 uur geleden