Prins Bernhard uit voorzorg in quarantaine
AMSTERDAM (ANP) - Prins Bernhard is vrijdag in quarantaine gegaan omdat hij in contact is geweest met iemand die besmet is met het coronavirus. De prins heeft dat desgevraagd bevestigd.
Bernhard van Oranje (50), zoals hij in het zakenleven bekend staat, is de tweede zoon van prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven. Hij is onder meer mede-aandeelhouder van Circuit Zandvoort en grondlegger van een bedrijf dat onder het merk Waterdream supersnelle handgemaakte aluminiumboten maakt. Ook in IT en vastgoed is de 'zakenprins' in verschillende hoedanigheden actief.
Zijn neef prins Constantijn maakte vorige week vrijdag bekend in zelfisolatie te zijn gegaan omdat hij een week daarvoor ook in contact was geweest met iemand die positief testte op het coronavirus. Constantijns echtgenote prinses Laurentien is deze week samen met hun zoon graaf Claus 14 dagen in quarantaine gegaan na aankomst in Schotland. Claus gaat daar naar school en de quarantaine is verplicht voor iedereen die uit Nederland komt.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een 20-jarige Amsterdammer die wordt verdacht van betrokkenheid bij het voorbereiden van een aanslag op een synagoge in Heemstede, komt binnenkort onder voorwaarden vrij. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam dinsdag bepaald tijdens de eerste inleidende zitting in de zaak tegen de man. Verdachte A.B. krijgt onder meer een enkelband en moet zich geregeld melden bij de reclassering.
56 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - In de zaak over de fatale explosie in een bedrijfspand aan de Schammenkamp in Rotterdam heeft het Openbaar Ministerie dinsdag een gevangenisstraf van zeven jaar geëist tegen verdachte Jalal O. (37) uit Rotterdam.
1 uur geledenDEN HELDER (ANP) - Na bijna een halfjaar is het marineschip Zr.Ms. De Ruyter weer afgemeerd in zijn thuishaven Den Helder. Het luchtverdedigings- en commandofregat met ongeveer tweehonderd bemanningsleden aan boord keerde dinsdag terug van een reis naar het Verre Oosten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste meldingen bij het meldpunt RITA rond Pride en WorldPride in Amsterdam gingen over uitschelden en beledigen. In 20 procent van de meldingen was sprake van bedreiging of intimidatie. Dat staat in een dinsdag verschenen rapportage van Discriminatie.nl over meldingen via RITA, een meldplatform voor de queergemeenschap.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NPO waarschuwt voor misleidende e-mails waarin kinderen en jongvolwassenen worden benaderd om auditie te doen voor een niet-bestaande jeugdserie, genaamd Nina's Zomer. De e-mails worden verstuurd uit naam van onder meer NPO Zapp en de Nederlandse Publieke Omroep.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De FIOD heeft vorige week een 55-jarige Rotterdammer aangehouden op verdenking van belastingfraude, witwassen en deelname aan een grensoverschrijdende criminele organisatie. De fraude had een omvang van zo'n 4 miljoen euro, meldt de opsporingsdienst van de Belastingdienst dinsdag.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt na een periode met regenbuien weer droger in Nederland, meldt Weeronline. Vanaf donderdag valt er bijna geen regen en komt de zon vaker door, waardoor vooral in het zuiden van het land het neerslagtekort, een graadmeter voor de droogte, weer toeneemt.
4 uur geleden