Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prins Andrew verliest steun van bedrijfsleven

Prins Andrew verliest steun van bedrijfsleven

LONDEN (ANP) - Goede doelen waaraan prins Andrew is verbonden en sponsors van zijn maatschappelijke activiteiten beraden zich of zij de relatie met de in opspraak geraakte hertog van York nog wel willen voortzetten. Volgens de Financial Times hebben in elk geval KPMG en Aon laten weten afstand te nemen van de prins om hun eigen reputatie te beschermen.

Andere bedrijven hebben de Britse zakenkrant verteld dat ze hun betrokkenheid bij bijvoorbeeld Pitch@Palace, waar jonge ondernemers hun ideeën en start-ups voor het voetlicht kunnen brengen, heroverwegen of tegen het licht houden. Voor de prins zou het afhaken van sponsors als de Bank of China, Bosch en anderen rampzalig zijn.

Maar bedrijven zijn niet de enige die twijfelen over de band met Andrew. Studenten van de universiteit van Huddersfield willen ook af van Andrew als 'chancellor', een stap die het universiteitsbestuur vooralsnog niet bereid is te zetten.

Prins Andrew ligt de laatste tijd onder vuur vanwege zijn vriendschap met Jeffrey Epstein, de onder meer van misbruik van minderjarige meisjes beschuldigde Amerikaanse zakenman.

Ook na de veroordeling en celstraf van Jeffrey Epstein bleef de prins met hem omgaan. De 59-jarige zoon van koningin Elizabeth heeft daar achteraf spijt van, zei hij in een gesprek met BBC Newsnight. In hetzelfde interview ontkende Andrew ook dat hij seks zou hebben gehad met een minderjarig meisje. Het slachtoffer, Virginia Giuffre, beschuldigt hem daar al jaren van.

Meer uit Buitenland

Bemiddelaars en Trump bezegelen Gaza-akkoord

CAÏRO (ANP) - Op de internationale top in Egypte is een akkoord over een bestand in de Gazastrook bezegeld. De bemiddelaars Egypte, Qatar en Turkije en de Amerikaanse president Trump ondertekenden in Sharm-el-Sheikh het document, zo is te zien op televisiebeelden.

12 minuten geleden
Trump ontmoet al-Sisi voorafgaand aan Gazatop

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft, voorafgaand aan de top over de toekomst voor de Gazastrook, de Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi ontmoet. Daarbij sprak hij de wens uit de Egyptische leider in zijn "vredesbestuur" te hebben, het internationale samenwerkingsverband dat moet toezien op de uitvoering van het Amerikaanse twintigpuntenplan voor Gaza. Al-Sisi antwoordde op dat verzoek met: "Ik zal er zijn."

24 minuten geleden
Bekende Cubaanse dissident Ferrer in ballingschap in VS

HAVANA (ANP/AFP) - Een van de bekendste dissidenten van het communistische Cuba, José Daniel Ferrer, is in ballingschap gegaan in de Verenigde Staten. De mensenrechtenactivist heeft het land verlaten, meldt het Cubaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

47 minuten geleden
EBU schrapt stemming over deelname Israël aan songfestival

GENÈVE (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) heeft de stemming over songfestivaldeelname van Israël geannuleerd gezien de recente ontwikkelingen in het Midden-Oosten. Dat laat de songfestivalorganisator weten.

49 minuten geleden
Zelensky vrijdag bij Trump in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Oekraïense president Zelensky bezoekt vrijdag de Amerikaanse president Trump. Ze hebben een werklunch, meldt het Witte Huis.

51 minuten geleden
Eurocommissaris: agressie tegen politici gevaar voor democratie

LUXEMBURG (ANP) - Eurocommissaris Michael McGrath (Democratie) maakt zich grote zorgen over de toenemende agressie en dreigementen tegen politici. "Als dat niet wordt aangepakt, krijgen we een democratie die minder representatief is", zei hij.

52 minuten geleden
Trump in Egypte voor top over Gaza

CAÏRO (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump is geland in het Egyptische Sharm-el-Sheikh. Hij zal daar een internationale top over Gaza voorzitten, samen met de Egyptische president.

54 minuten geleden