Prins Andrew mijdt de spotlights met kerst
SANDRINGHAM (ANP) - De Britse prins Andrew heeft zich woensdag niet vertoond bij de traditionele wandeling van de koninklijke familie naar de kerk op het landgoed Sandringham waar een kerstdienst werd gehouden. Hij had ervoor gekozen een eerdere dienst bij te wonen.
Andrew legde vorige maand zijn officiële taken neer, na een rampzalig tv-interview over onder meer zijn vriendschap met de veroordeelde Amerikaanse pedoseksueel Jeffrey Epstein. Zelf wordt de tweede zoon van koningin Elizabeth ook beschuldigd van misbruik van minderjarige meisjes.
Behalve Andrew ontbrak bij de kerstdienst ook de hoogbejaarde man van de Queen. Prins Philip (98) bracht de afgelopen dagen uit voorzorg door in het ziekenhuis waar hij werd behandeld aan een 'bestaande aandoening'. Meer is daarover niet bekendgemaakt. Dinsdag werd Philip per helikopter naar Sandringham gebracht.
Vriendschap en verzoening
In haar kerstboodschap stond Elizabeth woensdagmiddag stil bij de eerste maanlanding, dit jaar vijftig jaar geleden. Ook belichtte ze de herdenking van D-Day, 75 jaar terug, waarbij Britse, Amerikaanse en Canadese militairen aan land gingen in bezet Frankrijk en zo de bevrijding inleidden.
Het afgelopen jaar was "quite bumpy" (nogal hobbelig), aldus Elizabeth, mogelijk een verkapte verwijzing naar de brexitperikelen en verwikkelingen in haar familie. Ze riep iedereen op "meningsverschillen opzij te zetten en samen te komen in de geest van vriendschap en verzoening".
De 93-jarige vorstin prees de inzet van jonge mensen voor het milieu en het klimaat. Verder zei ze dat zij en haar man, "tweehonderd jaar na de geboorte van mijn betovergrootmoeder koningin Victoria", dolgelukkig zijn met de geboorte van hun achtste achterkleinkind Archie, het zoontje van prins Harry en zijn vrouw Meghan.
Meer uit Buitenland
PERIM (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben het Jemenitische eiland Perim in de zeestraat Bab al-Mandeb veroverd, meldden Jemenitische regeringsbronnen en ooggetuigen aan internationale persbureaus. Daardoor controleren ze nu vrijwel al het gebied rondom die belangrijke zeestraat.
49 minuten geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.
2 uur geledenMANILLA (ANP/AFP/RTR) - Op de uitgebrande veerboot in de Filipijnen zijn meerdere lichamen gevonden. De kustwacht wil nog niet zeggen om hoeveel personen het gaat. Het dodental staat al op vijf.
2 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's zijn verder opgerukt in Jemen. De groepering heeft nu de zeestraat Bab al-Mandeb bereikt, aldus twee Jemenitische overheidsbronnen. Die zeestraat is sinds de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk voor het vervoer van olie uit Saudi-Arabië.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wereldleiders hebben de aanslagen van 11 september 2001 herdacht op sociale media. Vrijdag is het 25 jaar geleden dat in New York en Washington terroristen met vliegtuigen in het World Trade Center en het Pentagon vlogen. Daarbij vonden circa 3000 mensen de dood.
4 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - De Belgische staat moet nu echt iets doen aan de structureel overvolle gevangenissen, specifiek in Gent. Dat heeft de rechtbank in Gent beslist. Als dat niet binnen een half jaar gebeurt, wordt een dwangsom opgelegd van 500 euro per dag per gedetineerde, met een maximum van 45 miljoen euro.
4 uur geleden