Prins Andrew aanwezig bij herdenkingsdienst voor Philip
LONDEN (ANP) - De Britse prins Andrew is dinsdag aanwezig bij de herdenkingsdienst voor zijn vader, prins Philip. De 62-jarige in opspraak geraakte Andrew stond op de lijst van genodigden, maar zijn aanwezigheid is dinsdagochtend ook daadwerkelijk meegenomen in de planning van de dag, aldus een verklaring van Buckingham Palace.
Het is de eerste keer sinds de begrafenis van zijn vader dat Andrew weer in het openbaar verschijnt. De broer van prins Charles raakte in opspraak toen de Amerikaanse Virginia Giuffre beweerde dat de hertog van York haar jaren geleden meerdere keren heeft misbruikt toen ze nog minderjarig was. De zaak kwam begin maart ten einde toen Andrew een schikkingsbedrag betaalde.
Prins Philip, de man van koningin Elizabeth, overleed op 99-jarige leeftijd in zijn slaap, op 9 april vorig jaar. De herdenkingsdienst wordt onder anderen bijgewoond door koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Beatrix. Ook koningin Margrethe van Denemarken, koning Filip en koningin Mathilde van België, koning Felipe en koningin Letizia van Spanje en koning Carl Gustaf en koningin Silvia van Zweden zitten dinsdag in de banken van Westminster Abbey in Londen. Het Noorse koningspaar heeft afgezegd omdat koning Harald vorige week corona opliep.
Ook prins Harry, de kleinzoon van Philip, en zijn vrouw Meghan zijn niet aanwezig bij de dienst. Harry voelt zich niet veilig in het Verenigd Koninkrijk en blijft daarom thuis in Californië, waar hij en Meghan wonen met hun kinderen Archie (2) en Lilibet (9 maanden).
Meer uit Buitenland
KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
1 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
4 uur geledenSTARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
7 uur geleden