Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pringles-maker Kellanova stijgt op Wall Street na bod door Mars

Pringles-maker Kellanova stijgt op Wall Street na bod door Mars

NEW YORK (ANP) - Kellanova behoorde woensdag tot de sterkste stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Snoepfabrikant Mars bevestigde het moederbedrijf van onder meer chipsmerk Pringles te willen kopen voor 36 miljard dollar, inclusief 6 miljard dollar aan schulden. Eerder deze maand werd al gemeld dat Mars, het bedrijf achter de gelijknamige Mars-reep, M&M's en Snickers, interesse zou hebben in Kellanova.

Het bestuur van Kellanova, dat vorig jaar werd afgesplitst van voedingsmiddelenproducent Kellogg, steunt het bod. Mocht de deal doorgaan, dan zou het een van de grootste overnames ooit zijn in de sector. Het aandeel Kellanova steeg ruim 7 procent.

Beleggers reageerden daarnaast vooral op de nieuwe inflatiecijfers van de Verenigde Staten. Zo bleek dat de consumentenprijzen in juli met 2,9 procent zijn gestegen, waarmee de inflatie voor de vierde maand op rij afkoelt. Het gaat om de geringste toename sinds maart 2021. Ook de volgens economen belangrijke kerninflatie daalde licht. Beleggers hopen dat de inflatie inmiddels voldoende is afgekoeld en de Amerikaanse centrale bank in september kan beginnen met het verlagen van de rente.

Opbreken

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt een fractie hoger op 39.776 punten. De brede S&P 500-index won 0,1 procent tot 5438 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg ook 0,1 procent tot 17.210 punten. De S&P 500 en de Nasdaq wonnen een dag eerder al 1,7 procent en 2,4 procent door het optimisme over de afkoelende inflatie.

Google-eigenaar Alphabet zakte 1,7 procent. Volgens persbureau Bloomberg overweegt het Amerikaanse ministerie van Justitie om aan te dringen op het opbreken van Google. Eerder deze maand oordeelde een rechter al dat Google een illegaal monopolie heeft op online zoekopdrachten. Alphabet gaf aan in beroep te gaan tegen die uitspraak.

Nieuwe topman

Starbucks zakte 2,2 procent. Investeringsbank TD Cowen verhoogde het advies voor de koffieketen naar kopen. Starbucks werd een dag eerder al bijna 25 procent meer waard. Dat was de grootste koerswinst van het aandeel ooit. De koerssprong volgde op de benoeming van Brian Niccol tot nieuwe topman. Hij vervangt Laxman Narasimhan, die er niet in is geslaagd de dalende verkoopcijfers te keren.

De euro was 1,1035 dollar waard, vergeleken met 1,0948 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 78,41 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 80,83 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nieuwe records S&P 500 en Dow op Wall Street na halve handelsdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.

9 uur geleden
Israël steekt 110 miljard dollar in eigen wapenindustrie

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.

10 uur geleden
Hogere productie muntgeld eurozone door toetreding Bulgarije

FRANKFURT (ANP/DPA) - De productie van muntgeld in de eurozone zal volgend jaar stijgen, vooral door de toetreding van Bulgarije tot de muntunie op 1 januari. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft voor volgend jaar goedkeuring gegeven voor de productie van muntgeld met een totale waarde van ongeveer 2,4 miljard euro.

12 uur geleden
Intel zakt op Wall Street na bericht over staken test door Nvidia

NEW YORK (ANP) - Chipconcern Intel was woensdag bij opening een van de verliezers op Wall Street, na een bericht dat branchegenoot Nvidia een test heeft stopgezet om Intels productieproces te gebruiken voor het maken van geavanceerde chips.

13 uur geleden
Zorgverzekeraars rond met de ziekenhuizen, overstappiek verwacht

DEN HAAG (ANP) - De grote zorgverzekeraars hebben hun contracten zo goed als rond met de ziekenhuizen voor de zorg in 2026. Dat laten de verzekeraars weten. Van de grote vier had VGZ als eerste afspraken gemaakt en daar kwamen deze week Menzis en Zilveren Kruis bij. Alleen CZ laat weten nog met negen ziekenhuizen in gesprek te zijn, maar dat dat voor verzekerden geen gevolgen heeft.

13 uur geleden
Boeren Oekraïne vrezen afname voedselexport na aanvallen havens

KYIV (ANP/RTR) - De voedselexport van Oekraïne heeft last van de onlangs opgeschroefde aanvallen van Rusland op Oekraïense havens. De Oekraïense boerenbond UAC vreest dat de aanvallen kunnen leiden tot een grote afname van de handel.

14 uur geleden
Europese beurzen sluiten licht lager in verkorte kerstsessie

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend licht lager gesloten op de verkorte handelssessie voor kerst. Beleggers deden het rustig aan en pakten wat winst, terwijl er weinig richtinggevend nieuws was om te verwerken.

14 uur geleden