Pringles-maker Kellanova stijgt op Wall Street na bod door Mars
NEW YORK (ANP) - Kellanova behoorde woensdag tot de sterkste stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Snoepfabrikant Mars bevestigde het moederbedrijf van onder meer chipsmerk Pringles te willen kopen voor 36 miljard dollar, inclusief 6 miljard dollar aan schulden. Eerder deze maand werd al gemeld dat Mars, het bedrijf achter de gelijknamige Mars-reep, M&M's en Snickers, interesse zou hebben in Kellanova.
Het bestuur van Kellanova, dat vorig jaar werd afgesplitst van voedingsmiddelenproducent Kellogg, steunt het bod. Mocht de deal doorgaan, dan zou het een van de grootste overnames ooit zijn in de sector. Het aandeel Kellanova steeg ruim 7 procent.
Beleggers reageerden daarnaast vooral op de nieuwe inflatiecijfers van de Verenigde Staten. Zo bleek dat de consumentenprijzen in juli met 2,9 procent zijn gestegen, waarmee de inflatie voor de vierde maand op rij afkoelt. Het gaat om de geringste toename sinds maart 2021. Ook de volgens economen belangrijke kerninflatie daalde licht. Beleggers hopen dat de inflatie inmiddels voldoende is afgekoeld en de Amerikaanse centrale bank in september kan beginnen met het verlagen van de rente.
Opbreken
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt een fractie hoger op 39.776 punten. De brede S&P 500-index won 0,1 procent tot 5438 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg ook 0,1 procent tot 17.210 punten. De S&P 500 en de Nasdaq wonnen een dag eerder al 1,7 procent en 2,4 procent door het optimisme over de afkoelende inflatie.
Google-eigenaar Alphabet zakte 1,7 procent. Volgens persbureau Bloomberg overweegt het Amerikaanse ministerie van Justitie om aan te dringen op het opbreken van Google. Eerder deze maand oordeelde een rechter al dat Google een illegaal monopolie heeft op online zoekopdrachten. Alphabet gaf aan in beroep te gaan tegen die uitspraak.
Nieuwe topman
Starbucks zakte 2,2 procent. Investeringsbank TD Cowen verhoogde het advies voor de koffieketen naar kopen. Starbucks werd een dag eerder al bijna 25 procent meer waard. Dat was de grootste koerswinst van het aandeel ooit. De koerssprong volgde op de benoeming van Brian Niccol tot nieuwe topman. Hij vervangt Laxman Narasimhan, die er niet in is geslaagd de dalende verkoopcijfers te keren.
De euro was 1,1035 dollar waard, vergeleken met 1,0948 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 78,41 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 80,83 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn in 2025 flink gestegen, ondanks de handelsstrijd van president Donald Trump en andere geopolitieke onrust. Dat komt vooral door de onverzadigbare honger van beleggers naar AI-aandelen. Verder werden goud en zilver flink meer waard. Wel kende de dollar de sterkste waardedaling sinds 2017. Ook de bitcoin lukte het niet om zijn waarde vast te houden.
10 uur geledenBERLIJN (ANP) - Tesla is van plan de productie in zijn Duitse fabriek, nabij Berlijn, in 2026 te verhogen, ondanks de moeilijke situatie op de markt in Duitsland. De productie is dit jaar ook al elk kwartaal volgens plan gegroeid, heeft fabrieksdirecteur André Thierig gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van vuurwerk in Nederland is dit jaar naar een recordbedrag gestegen van ongeveer 129 miljoen euro. Dat meldt voorzitter Leo Groeneveld van Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN). Daarmee werd het record van circa 118 miljoen euro van vorig jaar verbroken.
15 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dit jaar het sterkst gedaald sinds de beginfase van de coronapandemie in 2020. Ook aan de pomp in Nederland gingen de prijzen iets omlaag, maar bij lange na niet zoveel als de olieprijzen. Toch kan het hier op oudejaarsdag druk zijn bij tankstations, omdat de accijnzen met de jaarwisseling omhooggaan. Dan wordt tanken in een klap weer wat duurder.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag licht lager begonnen aan de laatste dag van 2025. Ondanks dat Wall Street de kerstrally van vorige week niet wist voort te zetten, stevenen de beursgraadmeters af op forse koerswinsten over het hele jaar. Dat werd gekenmerkt door de handelsoorlog van president Donald Trump en de euforie en bubbelvrees rond kunstmatige intelligentie (AI).
17 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In België dreigt in januari een grote spoorstaking. Vakbonden willen een hele werkweek staken, van maandag 26 tot vrijdag 30 januari, hebben ze woensdag aangekondigd.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft woensdag het bewogen beursjaar 2025 onveranderd afgesloten. Het jaar stond vooral in het teken van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. Een sterke eindejaarsrally zat er dit jaar niet in. Beleggers namen weinig risico aan het einde van het positieve beursjaar.
19 uur geleden