Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pringles-maker Kellanova stijgt op Wall Street na bod door Mars

Pringles-maker Kellanova stijgt op Wall Street na bod door Mars

NEW YORK (ANP) - Kellanova behoorde woensdag tot de sterkste stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Snoepfabrikant Mars bevestigde het moederbedrijf van onder meer chipsmerk Pringles te willen kopen voor 36 miljard dollar, inclusief 6 miljard dollar aan schulden. Eerder deze maand werd al gemeld dat Mars, het bedrijf achter de gelijknamige Mars-reep, M&M's en Snickers, interesse zou hebben in Kellanova.

Het bestuur van Kellanova, dat vorig jaar werd afgesplitst van voedingsmiddelenproducent Kellogg, steunt het bod. Mocht de deal doorgaan, dan zou het een van de grootste overnames ooit zijn in de sector. Het aandeel Kellanova steeg ruim 7 procent.

Beleggers reageerden daarnaast vooral op de nieuwe inflatiecijfers van de Verenigde Staten. Zo bleek dat de consumentenprijzen in juli met 2,9 procent zijn gestegen, waarmee de inflatie voor de vierde maand op rij afkoelt. Het gaat om de geringste toename sinds maart 2021. Ook de volgens economen belangrijke kerninflatie daalde licht. Beleggers hopen dat de inflatie inmiddels voldoende is afgekoeld en de Amerikaanse centrale bank in september kan beginnen met het verlagen van de rente.

Opbreken

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt een fractie hoger op 39.776 punten. De brede S&P 500-index won 0,1 procent tot 5438 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg ook 0,1 procent tot 17.210 punten. De S&P 500 en de Nasdaq wonnen een dag eerder al 1,7 procent en 2,4 procent door het optimisme over de afkoelende inflatie.

Google-eigenaar Alphabet zakte 1,7 procent. Volgens persbureau Bloomberg overweegt het Amerikaanse ministerie van Justitie om aan te dringen op het opbreken van Google. Eerder deze maand oordeelde een rechter al dat Google een illegaal monopolie heeft op online zoekopdrachten. Alphabet gaf aan in beroep te gaan tegen die uitspraak.

Nieuwe topman

Starbucks zakte 2,2 procent. Investeringsbank TD Cowen verhoogde het advies voor de koffieketen naar kopen. Starbucks werd een dag eerder al bijna 25 procent meer waard. Dat was de grootste koerswinst van het aandeel ooit. De koerssprong volgde op de benoeming van Brian Niccol tot nieuwe topman. Hij vervangt Laxman Narasimhan, die er niet in is geslaagd de dalende verkoopcijfers te keren.

De euro was 1,1035 dollar waard, vergeleken met 1,0948 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 78,41 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 80,83 dollar per vat.

Meer uit Financieel

KLM annuleert zaterdag geen vluchten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.

30 minuten geleden
Recordaantal reizigers via Eindhoven Airport in 2025

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.

43 minuten geleden
Wall Street stijgt na tegenvallend banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag omhoog na het gemengde slot een dag eerder. Beleggers reageerden op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Uit dat rapport bleek dat er in december in de Verenigde Staten 50.000 banen zijn bijgekomen. Dat was wat minder dan verwacht. De situatie op de arbeidsmarkt speelt een grote rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank.

1 uur geleden
Coolblue verplicht fietshelm voor Nederlandse bezorgers

ROTTERDAM (ANP) - Coolblue verplicht zijn fietsbezorgers in Nederland met een helm op te fietsen, na de val van topman Pieter Zwart. Dat meldt een woordvoerder. Voor fietsbezorgers in Belgiƫ en Duitsland van de elektronicaketen was het al verplicht.

1 uur geleden
Bloomberg: telecombedrijf Odido mogelijk deze maand naar Damrak

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Telecombedrijf Odido kan mogelijk al deze maand een beursgang in Amsterdam maken, waarmee ongeveer 1 miljard euro kan worden opgehaald. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volgens de ingewijden is er nog geen definitief besluit genomen en kunnen de timing en voorwaarden nog veranderen, afhankelijk van de marktomstandigheden.

1 uur geleden
Albert Heijn: meer lege schappen in het noorden door sneeuw

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn-supermarkten in Friesland, Groningen en Drenthe zijn door de winterse weersomstandigheden vrijdag minder goed gevuld. Dat zegt een woordvoerster van de supermarktketen.

2 uur geleden
LTO vraagt Europees Parlement Mercosur-deal tegen te houden

DEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO hoopt dat het Europees Parlement het vrijdag bereikte Mercosur-akkoord alsnog tegenhoudt. De belangenvereniging is al langer tegenstander en herhaalt de kritiek dat het vrijhandelsakkoord met de zogenoemde Mercosur-landen Argentiniƫ, Braziliƫ, Uruguay en Paraguay "tot oneerlijke concurrentie leidt voor de Europese landbouw".

2 uur geleden