Pringles-maker Kellanova stijgt op Wall Street na bod door Mars
NEW YORK (ANP) - Kellanova behoorde woensdag tot de sterkste stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Snoepfabrikant Mars bevestigde het moederbedrijf van onder meer chipsmerk Pringles te willen kopen voor 36 miljard dollar, inclusief 6 miljard dollar aan schulden. Eerder deze maand werd al gemeld dat Mars, het bedrijf achter de gelijknamige Mars-reep, M&M's en Snickers, interesse zou hebben in Kellanova.
Het bestuur van Kellanova, dat vorig jaar werd afgesplitst van voedingsmiddelenproducent Kellogg, steunt het bod. Mocht de deal doorgaan, dan zou het een van de grootste overnames ooit zijn in de sector. Het aandeel Kellanova steeg ruim 7 procent.
Beleggers reageerden daarnaast vooral op de nieuwe inflatiecijfers van de Verenigde Staten. Zo bleek dat de consumentenprijzen in juli met 2,9 procent zijn gestegen, waarmee de inflatie voor de vierde maand op rij afkoelt. Het gaat om de geringste toename sinds maart 2021. Ook de volgens economen belangrijke kerninflatie daalde licht. Beleggers hopen dat de inflatie inmiddels voldoende is afgekoeld en de Amerikaanse centrale bank in september kan beginnen met het verlagen van de rente.
Opbreken
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt een fractie hoger op 39.776 punten. De brede S&P 500-index won 0,1 procent tot 5438 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg ook 0,1 procent tot 17.210 punten. De S&P 500 en de Nasdaq wonnen een dag eerder al 1,7 procent en 2,4 procent door het optimisme over de afkoelende inflatie.
Google-eigenaar Alphabet zakte 1,7 procent. Volgens persbureau Bloomberg overweegt het Amerikaanse ministerie van Justitie om aan te dringen op het opbreken van Google. Eerder deze maand oordeelde een rechter al dat Google een illegaal monopolie heeft op online zoekopdrachten. Alphabet gaf aan in beroep te gaan tegen die uitspraak.
Nieuwe topman
Starbucks zakte 2,2 procent. Investeringsbank TD Cowen verhoogde het advies voor de koffieketen naar kopen. Starbucks werd een dag eerder al bijna 25 procent meer waard. Dat was de grootste koerswinst van het aandeel ooit. De koerssprong volgde op de benoeming van Brian Niccol tot nieuwe topman. Hij vervangt Laxman Narasimhan, die er niet in is geslaagd de dalende verkoopcijfers te keren.
De euro was 1,1035 dollar waard, vergeleken met 1,0948 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 78,41 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 80,83 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - The New York Times (NYT) klaagt AI-zoekmachine Perplexity aan wegens auteursrechtenschendingen. Dat meldt de gerenommeerde Amerikaanse krant op haar website. Perplexity zou onder meer gegenereerde informatie aanbieden die "direct concurreert" met de artikelen van de NYT, die veelal achter een betaalmuur zitten.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het is weer mogelijk voor vliegtuigen om te landen op Eindhoven Airport. Dat meldt de luchthaven op X. Vrijdagochtend had de luchthaven nog dusdanig veel last van mist dat er tijdelijk geen toestellen konden landen. Inmiddels is het weer verbeterd.
6 uur geleden