Princess Cruises gelast alle cruises tot einde van de zomer af
SANTA CLARITA (ANP) - Cruiseonderneming Princess Cruises heeft alle cruises tot en met het einde van de zomer afgelast vanwege de coronacrisis. De Amerikaanse rederij maakte bekend dat door het verminderde vliegverkeer, de sluiting van havens en andere factoren die impact hebben op het internationale reizen, de pauze in alle activiteiten wordt verlengd.
"Het is met grote teleurstelling dat we een verlenging van de pauze in onze activiteiten moeten aankondigen en het afgelasten van cruisevakanties", liet Jan Swarz, de voorzitter van Princess Cuises weten. "Het doet ons zeer als we denken aan de situatie van onze bemanningsleden, onze businesspartners en de gemeenschappen die we bezoeken."
Princess Cruises wil klanten die een reis hebben geboekt compenseren met vouchers om op een later moment een cruise te maken. Een aantal cruiseschepen van de rederij kwam dit jaar negatief in het nieuws door de vele coronabesmettingen aan boord.
De cruiserederij is onderdeel van 's werelds grootste cruisebedrijf, Carnival Cruises. Een ander merk van dat bedrijf, Holland America Lines, maakte bekend alle cruisereizen in Europa, Canada en Alaska voor deze zomer te hebben geschrapt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.
9 uur geleden