Primeur voor skeletonster Bos met bronzen medaille op Spelen
YANQING (ANP) - Kimberley Bos heeft op de Olympische Spelen in Beijing een voor Nederland historische bronzen medaille gehaald in het skeletontoernooi. Het is de eerste olympische medaille voor Nederland in deze wintersport. Bos rukte in de vierde run op naar de derde plaats achter winnares Hannah Neise uit Duitsland en Jaclyn Narracott uit Australië.
De 28-jarige Edese was in het Yanqing National Sliding Centre eerder op de avond (Chinese tijd) na de derde run opgeklommen naar de vierde plaats in het klassement. Met een totaaltijd van 3.06,59 begon ze met 0,60 seconde achterstand op de leidster in de wedstrijd. Die hield haar voorsprong vast en bleef Narracott en Bos voor.
Bos moest in de laatste run 0,12 seconden goedmaken op de Duitse Tina Hermann om kans te maken op een medaille. Na een sterke run van 1.01,87 waarmee ze zeker was van de vierde plaats, volgden spannende minuten. De Duitse verloor daarna haar voorsprong meteen bij de start, vervolgens moest Bos afwachten of Hermann in haar afdaling toch niet sneller was. Toen de tijd bij de finish 'rood' bleef, juichte Bos en de Nederlandse equipe voor de unieke prestatie.
EK
Bos is dit jaar de winnaar van de wereldbeker en het EK, maar volgens de 28-jarige Edese waren er wel twaalf favorieten voor het goud. Het zijn de tweede Spelen voor de skeletonster. Bij de Spelen van Pyeongchang in 2018 eindigde ze als achtste.
Nederland won vrijwel alle medailles op de Winterspelen op de schaats. Alleen snowboardster Nicolien Sauerbreij won bij de Spelen van Vancouver in 2010 goud op de parallelreuzenslalom.
Meer uit Sport
BERGERAC (ANP) - Tim Merlier dacht tijdens de laatste kilometer dat hij geen kans meer maakte op de ritzege in de achtste etappe van de Tour de France. Dat zei de Belg van Soudal Quick-Step in het flashinterview na de finish. Merlier sprintte in de laatste 500 meter van de tiende positie naar zijn tweede ritzege deze Tour, zijn vijfde in totaal.
36 minuten geledenBERGERAC (ANP) - Wielrenner Tim Merlier heeft de achtste etappe van de Tour de France gewonnen. De Belg van Soudal Quick-Step won de massasprint in de etappe van Périgueux naar Bergerac over 180 kilometer. Biniam Girmay uit Eritrea werd tweede, voor de Nederlander Olav Kooij.
36 minuten geledenSACHSENRING (ANP) - De Spaanse wegracer Marc Márquez heeft de sprintrace gewonnen in de MotoGP bij de Grote Prijs van Duitsland. De zevenvoudig wereldkampioen in de koningsklasse reed op zijn Ducati van start tot finish aan de leiding op de Sachsenring.
2 uur geledenSACHSENRING (ANP) - De Italiaanse MotoGP-rijder Marco Bezzecchi komt dit weekend niet meer in actie in de Grote Prijs van Duitsland op de Sachsenring. De coureur van Aprilia heeft bij een val in de kwalificatie zijn linkersleutelbeen gebroken, meldt de MotoGP.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft een duidelijke nederlaag geleden in de finale van Wimbledon. De Nederlandse topspeelster verloor met twee keer 6-0 van de Japanse Yui Kamiji. Zou De Groot hebben gewonnen, dan was het haar 25e grandslamtitel in het enkelspel geweest.
3 uur geledenMONACO (ANP) - De Keniaanse atleet Emmanuel Wanyonyi heeft bij de Diamond League in Monaco het wereldrecord op de 1000 meter aangescherpt. De regerend olympisch- en wereldkampioen op de 800 meter klokte 2.11,83 en liep het 27 jaar oude mondiale record van zijn landgenoot Noah Ngeny uit de boeken. Ngeny liep in 1999 in het Italiaanse Rieti 2.11,96 op de afstand, die incourant is en geen officiële afstand op de Olympische Spelen of wereldkampioenschappen.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft net als in 2025 in de halve finale van Wimbledon afgerekend met de Servische zevenvoudig winnaar Novak Djokovic. De nummer 1 van de wereld was Djokovic in drie sets de baas (6-4 6-4 6-4) en gaat zondag in Londen zijn titel verdedigen.
22 uur geleden