Primeur voor skeletonster Bos met bronzen medaille op Spelen
YANQING (ANP) - Kimberley Bos heeft op de Olympische Spelen in Beijing een voor Nederland historische bronzen medaille gehaald in het skeletontoernooi. Het is de eerste olympische medaille voor Nederland in deze wintersport. Bos rukte in de vierde run op naar de derde plaats achter winnares Hannah Neise uit Duitsland en Jaclyn Narracott uit Australië.
De 28-jarige Edese was in het Yanqing National Sliding Centre eerder op de avond (Chinese tijd) na de derde run opgeklommen naar de vierde plaats in het klassement. Met een totaaltijd van 3.06,59 begon ze met 0,60 seconde achterstand op de leidster in de wedstrijd. Die hield haar voorsprong vast en bleef Narracott en Bos voor.
Bos moest in de laatste run 0,12 seconden goedmaken op de Duitse Tina Hermann om kans te maken op een medaille. Na een sterke run van 1.01,87 waarmee ze zeker was van de vierde plaats, volgden spannende minuten. De Duitse verloor daarna haar voorsprong meteen bij de start, vervolgens moest Bos afwachten of Hermann in haar afdaling toch niet sneller was. Toen de tijd bij de finish 'rood' bleef, juichte Bos en de Nederlandse equipe voor de unieke prestatie.
EK
Bos is dit jaar de winnaar van de wereldbeker en het EK, maar volgens de 28-jarige Edese waren er wel twaalf favorieten voor het goud. Het zijn de tweede Spelen voor de skeletonster. Bij de Spelen van Pyeongchang in 2018 eindigde ze als achtste.
Nederland won vrijwel alle medailles op de Winterspelen op de schaats. Alleen snowboardster Nicolien Sauerbreij won bij de Spelen van Vancouver in 2010 goud op de parallelreuzenslalom.
Meer uit Sport
ADELAIDE (ANP) - Katja Stam en Raïsa Schoon hebben zaterdag hun eerste groepswedstrijd op de wereldkampioenschappen beachvolleybal gewonnen. Het duo, dat dankzij een wildcard aan het toernooi in het Australische Adelaide mag deelnemen, versloeg de Françaises Clémence Vieira en Aline Chamereau in twee sets: 21-14 21-15.
2 minuten geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege op de 1000 meter moeten laten aan Jordan Stolz. De Amerikaan bleef met 1.05,66 vlak boven zijn eigen wereldrecord van 1.05,37. De Boo werd derde met 1.06,34 en was ook nog langzamer dan de Pool Damian Zurek, die een persoonlijk record van 1.06,02 reed.
5 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege gegrepen op de 1000 meter. Leerdam versloeg in haar rit landgenote Femke Kok met een tijd van 1.12,35. Kok werd tweede met 1.12,43. Béatrice Lamarche uit Canada werd met 1.12,77 derde.
5 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn niet in de buurt van het podium gekomen bij de wereldbekerwedstrijd op de 5000 meter in Salt Lake City. Chris Huizinga was op de vijfde plaats de beste Nederlander. De zege ging naar Timothy Loubineaud. De 29-jarige Fransman verbeterde met 6.00,23 het wereldrecord van olympisch kampioen Nils van der Poel (6.01,56), nadat de 19-jarige Tsjech Metodej Jilek daar met 6.02,78 net boven was gebleven. De Noor Sander Eitrem werd met 6.03,38 derde.
7 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune is het wereldbekerseizoen begonnen met een zege op de 3000 meter. De regerend wereldkampioene kwam in Salt Lake City tot een persoonlijk record van 3.53,69 en was daarmee sneller dan Valérie Maltais (3.56,52) uit Canada en Ragne Wiklund (3.57,19) uit Noorwegen.
8 uur geledenBENGALURU (ANP) - Suzan Lamens heeft de tweede partij in de Billie Jean King Cup tussen Nederland en Slovenië verloren. De nummer 1 van Nederland ging in drie sets ten onder tegen Kaja Juvan: 6-7(5) 6-4 3-6. Hoewel het team van captain Elise Tamaëla wel het dubbelspel van het eerste groepsduel won, is Oranje zo goed als uitgeschakeld. Nederland speelt zondag de tweede en laatste groepswedstrijd tegen India.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De handbalsters Estavana Polman (33) en Lois Abbingh (33) hebben vrijdag hun afscheid als internationals aangekondigd. De twee topspeelsters komen vanaf eind november op het WK handbal nog wel uit voor Oranje.
19 uur geleden