Primeur voor Nepal: scholen dicht wegens smog
KATHMANDU (ANP) - Scholen in Nepal moeten vanwege verstikkende smog in ieder geval tot vrijdag gesloten blijven. Volgens onderwijsminister Deepak Sharma van het Aziatische land is het voor het eerst in de geschiedenis dat zo’n maatregel nodig is vanwege luchtvervuiling.
De hoofdstad Kathmandu staat hoog op de lijst van de meest vervuilde steden ter wereld. In het weekend steeg de luchtvervuiling tot het hoogste alarmniveau.
De door vervuiling en natuurbranden veroorzaakte smog blijft door een gebrek aan wind hangen in veel delen van het bergachtige land. De regering raadt inwoners sterk aan binnen te blijven en geen afval te verbranden. Op sociale media klagen inwoners van Kathmandu over stekende ogen en jeuk.
De smog heeft ook gevolgen voor het luchtverkeer. Passagiers op het vliegveld van de hoofdstad kregen te maken met urenlange vertragingen. De enige internationale luchthaven van het land was vrijdag tijdelijk gesloten vanwege het beperkte zicht.
Meer uit Buitenland
ADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.
6 minuten geledenANKARA (ANP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.
50 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.
1 uur geledenBREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Twee Chinese containerschepen zijn door de Straat van Hormuz gevaren, is te zien bij scheepvaartmonitor MarineTraffic. Iran heeft sinds het begin van de oorlog vorige maand slechts enkele schepen doorgelaten en heeft schepen aangevallen die ondanks de blokkade toch probeerden om door te varen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt om het Iraanse eiland Kharg op te blazen als het regime niet snel een deal met hem sluit. Hij eist op Truth Social dat de Straat van Hormuz onmiddellijk wordt heropend voor de scheepvaart.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op de Gazastrook zijn zeker drie doden gevallen, meldden de lokale autoriteiten. Ook op de bezette Westelijke Jordaanoever is een persoon gedood door Israëlische militairen.
3 uur geleden