Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Primeur voor jarige schaatser Roest op 10 km

Primeur voor jarige schaatser Roest op 10 km

NUR-SULTAN (ANP) - Patrick Roest heeft voor de eerste keer in zijn carrière een wereldbekerrace op de 10.000 meter gewonnen. De tweevoudige wereldkampioen allround eindigde in Kazachstan na een enerverend gevecht tegen Jorrit Bergsma als enige schaatser onder de 13 minuten: 12.59,44. Daarmee gaf Roest zichzelf een fraai cadeau op zijn 24e verjaardag. Het zilver ging naar de Rus Danila Semerikov (13.02,43) en het brons was voor de Canadees Graeme Fish (13.04,25).

Bergsma zette in de voorlaatste rit tegen Roest na ongeveer 7000 meter de aanval in. De regerend wereldkampioen op deze afstand leek op weg naar de winst, maar stortte in de laatste twee ronden in. De Fries kwam daardoor niet verder dan de vijfde tijd: 13.11,02.

Roest had eerder dit seizoen al de twee wereldbekerraces op de 5000 meter gewonnen. In het gecombineerde klassement (5 en 10 kilometer) verstevigde hij zijn leidende positie.

Marcel Bosker

Marcel Bosker, die na 7000 meter aan opgeven dacht maar toch doorreed, finishte uitgeput als laatste in 13.49,96.

Marwin Talsma reed in de B-groep de negende tijd: 13.20,34.

Meer uit Sport

Ineos wint ploegentijdrit Parijs-Nice, Ayuso nieuwe leider

POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.

2 uur geleden
Wielrenner Van der Poel wint tweede etappe Tirreno-Adriatico

SAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.

3 uur geleden
Zitskiër Kampschreur wint goud op combinatie, brons De Langen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.

4 uur geleden
Schilder voert ploeg van 23 atleten aan voor WK indooratletiek

ARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.

5 uur geleden
Zitskiërs Kampschreur en De Langen op medaillekoers in combinatie

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.

7 uur geleden
Honkballers definitief uitgeschakeld in World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.

20 uur geleden
TT van Assen uitgeroepen tot beste grand prix van 2025

ASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.

1 dag geleden