Primeur skeletonster Bos met zege wereldbeker en Europese titel
SANKT MORITZ (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft als eerste Nederlandse het klassement van de wereldbeker en de Europese titel op haar naam geschreven. De 28-jarige Gelderse eindigde bij de laatste wereldbekerwedstrijd in Sankt Moritz, die ook als EK diende, als tweede. Alleen de Australische Jaclyn Narracott was iets sneller en won haar eerste wereldbekerwedstrijd.
Bos ging als voorlaatste naar beneden in de tweede heat. Ze dook met een totaaltijd van 2.17,62 met 0,60 seconde ruim onder de tot dan toe snelste tijd van de Canadese Mirela Rahneva. Alleen de verrassende Naracott, de snelste in de eerste heat, bleef haar net voor. Tijdens de race leek de Australische twee keer langzamer dan Bos, maar onderin hield ze 0,06 seconde over. Voor Bos was de tweede plaats genoeg voor de eindzege in de wereldbeker.
In het wereldbekerklassement heeft Bos met 1600 punten haar concurrenten overtuigend afgetroefd. De Oostenrijkse Janine Flock werd dankzij haar vierde plaats nog tweede met 1481 punten. De Russin Elena Nikitina, die Bos met een goed resultaat in Sankt Moritz nog van de eindzege in de wereldbeker had kunnen afhouden, finishte als elfde op 1.66 seconde van de winnares en werd derde in het klassement met 1458 punten.
Voor de Europese titel bleef Bos Flock en de Italiaanse Valentina Margaglio voor. Het is haar eerste internationale titel. Eerder eindigde ze op het EK twee keer als vijfde en vorig jaar als zesde.
Meer uit Sport
METZ (ANP) - Femke Bol heeft in haar eerste serieuze wedstrijd over 800 meter meteen een record gelopen. De 25-jarige atlete uit Amersfoort rende bij een internationale atletiekmeeting in het Franse Metz het 25 jaar oude Nederlands indoorrecord van Ester Goossens uit de boeken. Bol won de race in een tijd van 1.59,05 en was daarmee sneller dan de 2.00,01 van Goossens.
13 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn bij de Olympische Spelen in Milaan buiten het podium op de 5000 meter geëindigd. Chris Huizinga was in het Milano Speed Skating Stadium de beste Nederlander op de zevende plaats. Het goud ging naar de Noor Sander Eitrem in een olympisch record van 6.03,95. Metodej Jilek uit Tsjechië pakte het zilver en Riccardo Lorello uit Italië won het brons.
25 minuten geledenMETZ (ANP) - Atlete Minke Bisschops is op de 60 meter naar de derde plaats geklommen op de Nederlandse ranglijst aller tijden. De sprintster klokte bij indoorwedstrijden in het Franse Metz 7,11 seconden. Dat is even snel als Els Vader in 1987. Nelli Cooman en Dafne Schippers delen de eerste plaats met 7,00. Cooman liep die tijd in 1986, Schippers in 2016.
39 minuten geledenMILAAN (ANP) - Stijn van de Bunt baalde dat hij bij zijn olympische debuut een beetje te snel was begonnen aan zijn 5000 meter. De 21-jarige schaatser uit Lopik kwam tot 6.12,94 en vond zichzelf halverwege de wedstrijd daarmee terug op de derde plaats. "Ik ging net iets te gek weg", aldus Van de Bunt.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Marcel Bosker sloeg zondag bij de start van zijn olympische rit op de 5 kilometer in Milaan dicht. "Ik was vrij relaxed tot ik het ijs op ging. Bij de start voelde ik een hartslag van 170", vertelde de Nederlandse schaatser in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
1 uur geledenMETZ (ANP) - Liemarvin Bonevacia is bij indoorwedstrijden in het Franse Metz uitgevallen op de 400 meter. De Nederlands recordhouder (45,48) werd gehinderd door een cameraman, die veel te dicht op de binnenbaan stond. Het ritme van de 36-jarige Bonevacia werd zodanig verstoord dat hij de race niet afmaakte.
2 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker vond de uitschakeling in de achtste finales op de parallelreuzenslalom bij de Olympische Spelen onnodig. De 29-jarige Nederlandse had in haar race tegen de Oostenrijkse Sabine Payer een voorsprong, maar werd in het laatste deel voorbijgestreefd en kwam 0,13 seconde te kort voor een plaats bij de laatste acht.
3 uur geleden