Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Primera doet aangifte na plundering winkel Den Bosch

Primera doet aangifte na plundering winkel Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - Winkelketen Primera gaat aangifte doen van de plundering van een Primera-winkel in Den Bosch maandagavond door relschoppers. Volgens het bedrijf zijn camerabeelden beschikbaar die worden overgedragen aan de politie.

Volgens een woordvoerder is nog niks te zeggen over het schadebedrag. Op dit moment wordt de schade onderzocht. Die is volgens de zegsman fors. Primera zegt dat nu wordt gekeken hoe de winkel en de betroffen ondernemers kunnen worden ondersteund en geholpen om ervoor te zorgen dat de zaak weer veilig open kan.

Primera-directeur Gert van Doorn zegt het hartverwarmend te vinden dat buurtbewoners van de winkel in de Visstraat de ondernemers van de zaak helpen met opruimen en hun steun betuigen.

Spoor van vernieling

Tientallen relschoppers trokken maandagavond een spoor van vernieling door het stadscentrum in Den Bosch. Daarbij werd ook een Jumbo-supermarkt geplunderd, net als andere winkels. Ook werden ruiten ingegooid en auto's vernield. Er zijn tientallen aanhoudingen gedaan in Den Bosch.

Een winkel van parfumerie- en cosmeticaketen ICI PARIS XL in Den Bosch werd niet geplunderd, daar voorkwamen rolluiken dat relschoppers de zaak binnen konden komen. Wel was er enige schade aan de ramen, aldus de winkelketen.

Meer uit Binnenland

Alle 218 aangehouden demonstranten bij datacentrum weer vrij

AMSTERDAM (ANP) - Alle 218 demonstranten die vrijdag zijn aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft in Amsterdam zijn weer vrij. Een van hen heeft de nacht in een politiecel doorgebracht en mocht in de loop van de dag naar huis, zegt een politiewoordvoerder zaterdag.

2 uur geleden
Politie vindt bijna 10.000 cobra's in garagebox in Dinteloord

DINTELOORD (ANP) - De politie heeft deze week in het Brabantse dorp Dinteloord bijna 10.000 cobra's, lawinepijlen en zware shells (mortierbommen) gevonden in een garagebox aan de De Vriesstraat. Een 25-jarige man uit Dinteloord is woensdagavond aangehouden en vrijdagavond nog een 42-jarige man uit Steenbergen, meldt de politie zaterdag.

3 uur geleden
Stichting: massadonor Simon tekent contract over spermadonaties

DEN HAAG (ANP) - Massadonor Simon heeft afspraken gemaakt met de Stichting Donorkind over het doneren van zijn sperma. De stichting meldt dat Simon een contract heeft getekend waarin staat dat hij geen zaad meer mag doneren en ook niet aan nieuwe wensouders mag laten weten dat hij dat zou willen. Ook moet de donor het zaad dat nog bij klinieken ligt opgeslagen laten vernietigen.

7 uur geleden
Eerste officiële vorst, temperatuur in De Bilt onder nul

DE BILT (ANP) - De eerste officiële vorst van het najaar is een feit, meldt Weeronline. In De Bilt zakte de temperatuur zaterdagochtend vroeg naar -1,4 graden. Lokaal werd in de nacht van donderdag op vrijdag al de eerste vorst gemeten. Dat gebeurde in het zuiden van het land, op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland.

11 uur geleden
A32 open na spoedreparaties, ook inspecties andere aquaducten

GROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.

16 uur geleden
Kind van gehuwd stel krijgt niet meer automatisch naam van vader

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.

19 uur geleden
Politie houdt 150 tot 200 demonstranten aan bij datacentrum

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.

23 uur geleden