Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prima debuut in Oranje voor debuterende doelman Noppert

Prima debuut in Oranje voor debuterende doelman Noppert

DOHA (ANP) - Andries Noppert kan terugkijken op een prima debuut bij het Nederlands elftal. De 28-jarige keeper van sc Heerenveen, die tot verrassing van velen voorlopig is gekozen tot eerste doelman, had in de eerste wedstrijd op het WK tegen Senegal (2-0) niet heel veel te doen. Na rust moest Noppert er op enkele momenten staan en dat deed hij ook, eerst met een schot in de korte hoek en daarna bij een trap van dichtbij recht op hem af. De stand was op dat moment nog 0-0. Later moest hij ook nog een keer gestrekt naar de benedenhoek duiken.

Noppert leek door Van Gaal mee te zijn genomen naar Qatar voor een eventuele strafschoppenserie in de knock-outfase. De bondscoach zei bij de bekendmaking van zijn selectie al wel dat de 2,03 meter lange keeper eigenlijk de enige van de drie doelmannen is die in vorm is. Dat dat zou betekenen dat Noppert ook echt zijn eerste doelman zou worden, leek onwaarschijnlijk. Zondag kwamen echter berichten naar buiten dat Noppert een dag eerder in de basisploeg stond bij het afsluitende partijspel op de training. Bij Van Gaal betekent dat in bijna alle gevallen dat je ook echt begint.

Tijdens de warming-up maakte Noppert, die pas bezig is aan zijn tweede volwaardige seizoen op het hoogste niveau in Nederland, een vrij ontspannen indruk. Dat gold ook al enkele dagen eerder tijdens een media-dag van Oranje.

Risico

Van Gaal gaf vooraf aan dat hij een risico nam door een debutant op te stellen in de eerste WK-wedstrijd, maar hij verwees ook naar de weinige interlands van Justin Bijlow (zes) en Remko Pasveer (twee).

Noppert, die vorig seizoen pas doorbrak bij Go Ahead Eagles, kreeg alle gelegenheid om eventuele zenuwen van zich af te schudden. Oranje speelde niet groots voor rust, maar gaf in verdedigend opzicht ook weinig weg. Noppert leek in de 25e minuut bij een gevaarlijk schot voor het eerst in actie te moeten komen, maar aanvoerder Virgil van Dijk zat er met zijn hoofd tussen en voorkwam zo dat de bal richting doel ging. Na ruim een half uur ging de langste speler van dit WK voor het eerst duikend naar de grond, maar ook dat was op een simpel rollertje.

In de tweede helft werd Noppert wel een paar keer getest. Senegal kreeg wat meer de overhand en wist, in tegenstelling tot voor rust, wel enkele doelpogingen te creëren. Noppert deed wat hij moest doen en zag in de slotfase Cody Gakpo en Davy Klaassen de wedstrijd voor Oranje beslissen (2-0).

Meer uit Voetbal

Ook perschef Jansma weg bij Curaçao na vertrek Rutten

WILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.

25 minuten geleden
Rutten trekt zich terug als bondscoach Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.

3 uur geleden
Messi in Argentijnse voorselectie WK, deelname nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.

3 uur geleden
Bosnië deelt als eerste WK-selectie, met PSV'er Bajraktarevic

SARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.

5 uur geleden
Heerenveen-coach Veldman hoopt nog op thuisvoordeel in play-offs

HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.

6 uur geleden
NAC wint gestaakt duel met Heerenveen in leeg Abe Lenstra Stadion

HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.

7 uur geleden
Politie Nieuw-Zeeland onderzoekt beschuldiging speler Kaapverdië

AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.

13 uur geleden