Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Priktempo van boostercampagne tegen coronavirus verder omlaag

Priktempo van boostercampagne tegen coronavirus verder omlaag

DEN HAAG (ANP) - Steeds minder mensen halen een boosterprik tegen het coronavirus. In de afgelopen zeven dagen zijn bijna 766.000 oppepprikken gegeven. Dat is het laagste tempo sinds begin december, komt naar voren uit nieuwe cijfers die de overheid naar buiten heeft gebracht.

Bijna 7,9 miljoen mensen hebben tot en met woensdag een boosterprik gekregen. Zo'n 7 miljoen van hen gingen daarvoor naar een vaccinatielocatie van de GGD en naar schatting 837.000 kregen de prik bij een zorginstelling of een ziekenhuis.

De teller stond tot en met afgelopen zondag op 7,6 miljoen boosterprikken, dat waren er 1,1 miljoen meer dan de week ervoor.

Het tempo gaat mogelijk nog verder omlaag. Voor de komende 7 dagen hebben bijna 200.000 mensen een afspraak voor een boosterprik staan. Het uiteindelijke aantal prikken kan hoger uitvallen, door mensen die alsnog een afspraak maken of die via vrije inloop naar een vaccinatielocatie gaan.

Bijna 55 procent van alle volwassenen heeft nu een boosterprik gehad.

Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) schat dat zo'n 1,1 miljoen mensen nog geen oppepprik kunnen krijgen. Deze mensen hebben onlangs corona gehad, of hun vorige prik was minder dan drie maanden geleden. Als zij niet zouden worden meegerekend, heeft volgens het RIVM 69 procent van alle volwassenen een boosterprik gehad.

Als uiteindelijk iedereen die zich eerder liet vaccineren een booster komt halen, zouden nog ongeveer 3 miljoen prikken gezet moeten worden.

Meer uit Binnenland

Noodbevel voor deel Den Haag na gewelddadigheden Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Vanwege aanhoudend geweld op het Malieveld heeft de gemeente een noodbevel uitgevaardigd voor een deel van Den Haag. Dat betekent dat de politie mensen die "bijdragen aan wanordelijkheden" uit dat gebied mag verwijderen.

22 minuten geleden
Demonstratie Spuiplein Den Haag voorbij

DEN HAAG (ANP) - De demonstratie 'Tegen fascisme en voor inclusiviteit' op het Spuiplein in Den Haag is afgelopen. De laatste mensen lopen weg, ziet een ANP-verslaggever. De organisatie roept deelnemers op niet via het Centraal Station te gaan, omdat dat dicht bij het Malieveld is, waar een grimmige sfeer is ontstaan en de ME wordt aangevallen. De deelnemers kunnen onder begeleiding van de politie naar station Den Haag Holland Spoor.

31 minuten geleden
Politie ontbindt demonstratie Malieveld, ME wordt belaagd

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft de demonstratie op het Malieveld ontbonden, horen ANP-verslaggevers ter plekke. ME'ers worden daar bekogeld met vuurwerk, verkeersborden en andere voorwerpen. De ME voert charges uit en roept mensen op Den Haag te verlaten.

33 minuten geleden
ME haalt XR-blokkeerders op A12 bij Zevenaar van weg

ZEVENAAR (ANP) - De mobiele eenheid heeft ingegrepen bij de A12-blokkade van Extinction Rebellion (XR) bij Zevenaar, ziet een ANP-verslaggever. De activisten zijn in bussen geladen. De meesten stappen vrijwillig in, maar niet alle blokkeerders werkten mee met hun aanhouding. Mensen die weigerden, werden door de politie van de weg getild, een enkeling geboeid.

47 minuten geleden
Locoburgemeester Den Haag verbiedt mars 'Wij zijn het volk'

DEN HAAG (ANP) - Demonstranten die bij het Malieveld staan, mogen hun geplande mars door Den Haag niet beginnen. Dat heeft locoburgemeester Richard de Mos besloten. "Vanwege ordeverstoringen, geweld tegen de politie en de blijvende aanwezigheid van gezichtsbedekkende kleding heeft de locoburgemeester de aanwijzing gegeven dat de demonstratie 'Wij zijn het volk' alleen op het Malieveld plaatsvindt", aldus de gemeente Den Haag.

52 minuten geleden
Veel publiek bij herdenking Operatie Market Garden in Ede

EDE (ANP) - Zo'n 50.000 mensen zijn zaterdag afgekomen op de herdenking van de Airborne Luchtlandingen en van Operatie Market Garden. Op de Ginkelse Heide bij Ede landden honderden parachutisten om de luchtlandingen van 1944 na te bootsen. Verder vlogen historische vliegtuigen over en waren er demonstraties van Apache- en Chinookhelikopters. Ook veteranen uit de Tweede Wereldoorlog waren aanwezig. De gemeente Ede spreekt van een geslaagde herdenking.

1 uur geleden
Demonstranten gebruiken geweld op Malieveld, ME grijpt in

DEN HAAG (ANP) - Demonstranten op het Malieveld hebben geweld gebruikt en vuurwerk gegooid. Daarom is de Mobiele Eenheid begonnen met ingrijpen, zien ANP-verslaggevers. De ME heeft de demonstranten van het 'Wij zijn het volk'-protest teruggedrongen naar het pad vooraan het Malieveld, zodat zij niet de naastgelegen A12 op kunnen of het centrum in trekken.

1 uur geleden