Prik tegen RS-virus volgend jaar in Rijksvaccinatieprogramma
DEN HAAG (ANP) - Kinderen kunnen vanaf het najaar van 2025 in hun eerste levensjaar worden ingeënt tegen het RS-virus, dat met name bij baby's gevaarlijke infecties aan de luchtwegen veroorzaakt. De prik tegen deze ziekte wordt opgenomen in het Rijksvaccinatieprogramma. Dat meldt staatssecretaris Vincent Karremans (Volksgezondheid) aan de Tweede Kamer.
"Het is belangrijk dat we kinderen goed beschermen tegen verschillende infectieziekten", zegt Karremans. Daarom volgt hij het advies van de Gezondheidsraad en wordt het RS-virus toegevoegd aan de lijst met ziektes waartegen kinderen worden ingeënt als hun ouders dat willen. "Hierdoor voorkomen we veel leed bij pasgeboren kindjes en hun ouders en wordt de druk op de zorg, zoals het aantal ziekenhuisopnames, verminderd."
De staatssecretaris geeft hiermee ook gehoor aan een oproep van de Tweede Kamer, die dit voorjaar in meerderheid vroeg de RS-vaccinatie op te nemen in het Rijksvaccinatieprogramma. Het vorige kabinet was destijds al demissionair en wilde het besluit, voornamelijk met het oog op de financiële gevolgen, overlaten aan zijn opvolger.
Het RS-virus is een van de meest voorkomende verkoudheidsvirussen die in de herfst en winter rondgaan. Het is vooral gevaarlijk voor te vroeg geboren baby's, kinderen met het syndroom van Down of met een aangeboren hartafwijking. Ook ouderen en mensen met hart- of longaandoeningen hebben meer kans op complicaties als ze besmet raken.
Meer uit Gezond
UTRECHT (ANP) - Patiënten weten nog altijd niet of hun gegevens zijn gestolen bij een inbraak in de digitale systemen van softwareleverancier ChipSoft. Meer dan een week na de eerste meldingen "tasten veel patiënten nog altijd volledig in het duister", stelt Patiëntenfederatie Nederland. Die zegt dat de onduidelijkheid te lang duurt.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee ziekenhuizen zijn op zoek naar MS-patiënten die in het buitenland stamceltherapie kregen. Volgens het St. Antonius Ziekenhuis in Utrecht en het Amsterdam UMC reisden afgelopen jaren honderden mensen met MS naar het buitenland voor zo'n therapie.
14 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Mensen die in de zorg werken, doen minder extra diensten nu de brandstofprijzen zo hoog zijn. Volgens beroepsorganisatie NU'91 krijgen ze de kosten niet genoeg vergoed en leggen ze er geld op toe. "Het kan niet zo zijn dat zorgprofessionals moeten betalen om hun werk te kunnen doen", zegt voorzitter Femke Merel van Kooten.
6 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Van jongeren die recent hebben gevapet, gebruikt nog steeds een meerderheid de verboden vapes met een smaakje. Dat concludeert het Trimbos-instituut uit cijfers verzameld in 2025. Bijna alle ondervraagde jongeren die vapen, weten dat de verkoop van vapes met een smaakje verboden is in Nederland.
1 week geledenAMSTERDAM (ANP) - Elk jaar komen minstens 38 kinderen op de spoedeisende hulp terecht doordat ze een batterij hebben ingeslikt, meldt het Emma Kinderbuikcentrum van het Amsterdam UMC op basis van eigen onderzoek. Vooral bij jonge kinderen kan dit ernstige gevolgen hebben en zelfs leiden tot overlijden, melden de onderzoekers.
1 week geledenUTRECHT (ANP) - Er leven bijna 70.000 mensen in Nederland die de afgelopen twintig jaar op jongvolwassen leeftijd te horen kregen dat ze kanker hadden. Zij kampen nog lange tijd met de gevolgen van kanker en de behandeling, zoals vruchtbaarheidsproblemen, verminderd inkomen en impact op relaties. Dat meldt het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL).
1 week geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) verwacht weinig overlast van paasvuren die dit weekend worden aangestoken. Grote delen van het land krijgen niet of beperkt te maken met slechte luchtkwaliteit. Alleen in gebieden met paasvuren, met name in het oosten en noorden, kan de luchtkwaliteit lokaal korte tijd slechter zijn.
1 week geleden