
Prijzengeld voor proftennissers ATP met recordbedrag omhoog
LONDEN (ANP) - Het prijzengeld voor de proftennissers in ATP-toernooien en de Challengers gaat in 2023 met een recordbedrag van 37,5 miljoen dollar (omgerekend 36,2 miljoen euro ) omhoog naar een totaal van 217,9 miljoen dollar.
Op de ATP-tour, het hoogste profniveau, komt er 18,6 miljoen dollar bij. In de Challengers (tweede niveau) stijgt het prijzengeld met liefst 75 procent van 12,1 miljoen naar 21,1 miljoen dollar.
Ook de bonuspot voor de topspelers wordt volgend jaar fors bijgevuld, meldt profbond ATP. In die pot komt 9,8 miljoen dollar erbij en dat is 85 procent meer dan in 2022. De bonussen worden met name verdeeld in de hoog aangeschreven masterstoernooien.
Grandslamtoernooien
Het prijzengeld van de vier grandslamtoernooien is niet meegenomen in de bedragen die de profbond heeft gepresenteerd. De organisaties van die toernooien moeten hun prijzengeld nog bekendmaken.
"Onze spelers zijn sporters van wereldklasse en het is onze prioriteit om ervoor te zorgen dat ze dienovereenkomstig worden gecompenseerd", aldus voorzitter Andrea Gaudenzi van de ATP. "Deze recordverhogingen in 2023 zijn een sterk statement en onderstrepen onze inzet om de lat in het tennis hoger te leggen."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal wordt in 2027 voor de vierde keer in Nederland gehouden. Dat meldt korfbalbond KNKV, die het toernooi organiseert in samenwerking met TIG Sports.
15 uur geledenTOLENTINO (ANP) - Arantxa Rus heeft de kwartfinales van het WTA 125-toernooi in Tolentino gehaald. De Nederlandse tennisster won in drie sets van de Italiaanse qualifier Tatiana Pieri: 2-6 6-4 7-5. Rus wist vier matchpoints weg te werken.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Didi Gregorius en Jonathan Schoop doen met het Koninkrijksteam mee aan het EK honkbal in Rotterdam. De twee voormalige spelers uit de Amerikaanse Major League hopen Nederland voor de 25e keer Europees kampioen te maken. Het Koninkrijksteam treedt zaterdagavond voor zijn eerste wedstrijd aan tegen Groot-Brittannië.
16 uur geledenTOKIO (ANP) - De Amerikaanse atlete Sydney McLaughlin-Levrone heeft haar overstap van de 400 meter horden naar de 400 meter bekroond met de wereldtitel. De 26-jarige atlete snelde in Tokio op een door de regen nat geworden atletiekbaan naar het goud in een tijd van 47,78. Dat is de tweede tijd ooit gelopen en achttien honderdsten verwijderd van het veertig jaar oude wereldrecord van 47,60, in 1985 gelopen door de Oost-Duitse Marita Koch.
16 uur geledenPASAY CITY (ANP) - Aanvaller Michiel Ahyi moet ook zaterdag zoveel mogelijk in stelling worden gebracht willen de Nederlandse volleyballers een kans maken om de kwartfinales te halen op het WK. Oranje neemt het op tegen Turkije en Ahyi (27) was in de groepsfase telkens de topschutter van de ploeg. Die rol was jarenlang voor Nimir Abdel-Aziz, maar die besloot als international een pauze in te lassen.
16 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR) - De Zweedse tennislegende Björn Borg (69) strijdt tegen een agressieve vorm van prostaatkanker. Borg zei in een interview met de BBC dat hij "elke dag zal vechten alsof het een finale op Wimbledon is". Borg onthulde zijn diagnose in zijn onlangs verschenen autobiografie 'Heartbeats: A Memoir'.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boris van der Vorst is in november tijdens het verkiezingscongres geen kandidaat meer voor het voorzitterschap van World Boxing. De 53-jarige Nederlander stond de afgelopen drie jaar aan de leiding van de bond. Boksen dreigde geen onderdeel van de Olympische Spelen van 2028 te zijn, maar de sport staat mede door de inzet van World Boxing in Los Angeles toch op het programma. "Ik heb mijn belofte ingelost. Ik neem met trots afscheid", zei Van der Vorst tegen het ANP.
18 uur geleden