Prijzengeld voor proftennissers ATP met recordbedrag omhoog
LONDEN (ANP) - Het prijzengeld voor de proftennissers in ATP-toernooien en de Challengers gaat in 2023 met een recordbedrag van 37,5 miljoen dollar (omgerekend 36,2 miljoen euro ) omhoog naar een totaal van 217,9 miljoen dollar.
Op de ATP-tour, het hoogste profniveau, komt er 18,6 miljoen dollar bij. In de Challengers (tweede niveau) stijgt het prijzengeld met liefst 75 procent van 12,1 miljoen naar 21,1 miljoen dollar.
Ook de bonuspot voor de topspelers wordt volgend jaar fors bijgevuld, meldt profbond ATP. In die pot komt 9,8 miljoen dollar erbij en dat is 85 procent meer dan in 2022. De bonussen worden met name verdeeld in de hoog aangeschreven masterstoernooien.
Grandslamtoernooien
Het prijzengeld van de vier grandslamtoernooien is niet meegenomen in de bedragen die de profbond heeft gepresenteerd. De organisaties van die toernooien moeten hun prijzengeld nog bekendmaken.
"Onze spelers zijn sporters van wereldklasse en het is onze prioriteit om ervoor te zorgen dat ze dienovereenkomstig worden gecompenseerd", aldus voorzitter Andrea Gaudenzi van de ATP. "Deze recordverhogingen in 2023 zijn een sterk statement en onderstrepen onze inzet om de lat in het tennis hoger te leggen."
Meer uit Sport
TURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.
13 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.
16 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.
16 uur geledenROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.
18 uur geledenTURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
19 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de eerste plaats op de wereldranglijst weer overgenomen van Jannik Sinner. De 22-jarige Spanjaard stond een week geleden de positie af aan zijn twee jaar oudere rivaal uit Italië.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull kwam woorden tekort om de prestatie van Max Verstappen in de Grote Prijs van São Paulo te beschrijven. "Het was een ongelooflijke prestatie van Max", liet hij via het team weten. "We weten allemaal dat hij vorig jaar vanaf P17 naar de zege reed in de regen en dat dat een van de meest uitzonderlijke races was. Maar dit jaar deed hij het bijna opnieuw, vanuit de pitstraat, op het droge en dat met een extra stop door een lekke band."
1 dag geleden