
Prijzengeld voor Australian Open gaat weer omhoog
MELBOURNE (ANP) - Het prijzengeld voor de Australian Open gaat opnieuw omhoog. De organisatie van het eerste grandslamtoernooi van het jaar maakte bekend tijdens de komende editie 76,5 miljoen Australische dollar te verdelen onder de deelnemers, omgerekend een bedrag van 48,5 miljoen euro. Dat is 3,4 procent meer dan afgelopen jaar. In tien jaar tijd is de prijzenpot van het Australische tennistoernooi meer dan verdubbeld.
De winnaar in het enkelspel bij zowel de mannen als vrouwen krijgt 2,97 miljoen Australische dollar (1,9 miljoen euro). De twee verliezend finalisten kunnen zich troosten met een bedrag van 1,6 miljoen Australische dollar (ruim 1 miljoen euro). De winnaars van het dubbelspel mogen 695.000 Australische dollar verdelen.
Wie in de eerste ronde van de kwalificatie strandt, krijgt 26.000 dollar (16.479 euro). Uitschakeling in de eerste ronde van het hoofdtoernooi levert toch nog 106.250 dollar op (ruim 67.000 euro). "We hebben het prijzengeld voor iedere ronde verhoogt, vanaf het begin van de kwalificatie", zegt toernooidirecteur Craig Tiley. "Dit zorgt ervoor dat de spelers kunnen investeren in hun carrière."
De Australian Open begint op 16 januari. Het kwalificatietoernooi vindt de week daarvoor plaats. De Nederlandse tennissers Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn op basis van hun posities op de wereldranglijst automatisch toegelaten tot het hoofdtoernooi. Onder anderen Arantxa Rus, Tim van Rijthoven en Suzan Lamens proberen zich via de kwalificaties te plaatsen.
Meer uit Sport
PIANEZZE (ANP) - De Australische Sarah Gigante heeft de vierde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. Het was een rit van Castello Tesino naar Pianezze met een aankomst bergop. De 24-jarige renster van AG Insurance - Soudal verraste haar medevluchtsters met een aanval enkele kilometers onder de top. De Italiaanse Elisa Longo Borghini versloeg de Zwitserse Marlen Reusser in de strijd om de tweede plaats.
19 minuten geledenCAEN (ANP) - De Kazach Jevgeni Fedorov is woensdag kort na 13.00 uur als eerste renner van start gegaan in de vijfde etappe van de Tour de France. Het is een individuele tijdrit over 33 kilometer met start en finish in Caen. Om 17.00 uur is Mathieu van der Poel als laatste aan de beurt. De Nederlander is de leider van het algemeen klassement en draagt de gele trui.
1 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull heeft Christian Horner per direct weggestuurd. Laurent Mekies, die teambaas was bij zusterteam Racing Bulls, volgt Horner op, zo maakte zijn oude team bekend.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de halve finale van Wimbledon bereikt. De Spaanse tennisser versloeg de Engelsman Cameron Norrie in drie sets: 6-2 6-3 6-3. De titelverdediger speelt in de halve eindstrijd tegen de Amerikaan Taylor Fritz, die de Rus Karen Chatsjanov versloeg.
18 uur geledenZURICH (ANP) - Oranje-bondscoach Andries Jonker probeert woensdag gebruik te maken van het volgens hem mindere gevoel bij tegenstander Engeland. De titelverdediger verloor het eerste duel met 2-1 van Frankrijk.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Amanda Anisimova staat in de halve finale van Wimbledon. Daarin treft ze Aryna Sabalenka uit Belarus, die de Duitse Laura Siegemund uitschakelde. De Amerikaanse Anisimova versloeg de Russische Anastasia Pavljoetsjenkova in de kwartfinale van het Londense grandslamtoernooi op Court 1 in twee sets: 6-1 7-6 (9).
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de derde keer de halve finales op Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld had drie sets nodig om af te rekenen met de 37-jarige Duitse verrassing Laura Siegemund: 4-6 6-2 6-4.
21 uur geleden