Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prijzengeld voor Australian Open gaat weer omhoog

Prijzengeld voor Australian Open gaat weer omhoog

MELBOURNE (ANP) - Het prijzengeld voor de Australian Open gaat opnieuw omhoog. De organisatie van het eerste grandslamtoernooi van het jaar maakte bekend tijdens de komende editie 76,5 miljoen Australische dollar te verdelen onder de deelnemers, omgerekend een bedrag van 48,5 miljoen euro. Dat is 3,4 procent meer dan afgelopen jaar. In tien jaar tijd is de prijzenpot van het Australische tennistoernooi meer dan verdubbeld.

De winnaar in het enkelspel bij zowel de mannen als vrouwen krijgt 2,97 miljoen Australische dollar (1,9 miljoen euro). De twee verliezend finalisten kunnen zich troosten met een bedrag van 1,6 miljoen Australische dollar (ruim 1 miljoen euro). De winnaars van het dubbelspel mogen 695.000 Australische dollar verdelen.

Wie in de eerste ronde van de kwalificatie strandt, krijgt 26.000 dollar (16.479 euro). Uitschakeling in de eerste ronde van het hoofdtoernooi levert toch nog 106.250 dollar op (ruim 67.000 euro). "We hebben het prijzengeld voor iedere ronde verhoogt, vanaf het begin van de kwalificatie", zegt toernooidirecteur Craig Tiley. "Dit zorgt ervoor dat de spelers kunnen investeren in hun carrière."

De Australian Open begint op 16 januari. Het kwalificatietoernooi vindt de week daarvoor plaats. De Nederlandse tennissers Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn op basis van hun posities op de wereldranglijst automatisch toegelaten tot het hoofdtoernooi. Onder anderen Arantxa Rus, Tim van Rijthoven en Suzan Lamens proberen zich via de kwalificaties te plaatsen.

Meer uit Sport

Koningspaar en Amalia eren olympische medaillewinnaars

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.

1 uur geleden
Nieuwe olympische kampioenen Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.

2 uur geleden
Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

4 uur geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

5 uur geleden
Nederlandse officials afwezig bij openingsceremonie Paralympics

ARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.

5 uur geleden
Broers Van 't Wout hopen op groei shorttrack na succes op Spelen

DEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.

6 uur geleden
Tennisser De Minaur verliest meteen in eerste ronde Acapulco

ACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).

9 uur geleden