Prijzengeld voor Australian Open gaat weer omhoog
MELBOURNE (ANP) - Het prijzengeld voor de Australian Open gaat opnieuw omhoog. De organisatie van het eerste grandslamtoernooi van het jaar maakte bekend tijdens de komende editie 76,5 miljoen Australische dollar te verdelen onder de deelnemers, omgerekend een bedrag van 48,5 miljoen euro. Dat is 3,4 procent meer dan afgelopen jaar. In tien jaar tijd is de prijzenpot van het Australische tennistoernooi meer dan verdubbeld.
De winnaar in het enkelspel bij zowel de mannen als vrouwen krijgt 2,97 miljoen Australische dollar (1,9 miljoen euro). De twee verliezend finalisten kunnen zich troosten met een bedrag van 1,6 miljoen Australische dollar (ruim 1 miljoen euro). De winnaars van het dubbelspel mogen 695.000 Australische dollar verdelen.
Wie in de eerste ronde van de kwalificatie strandt, krijgt 26.000 dollar (16.479 euro). Uitschakeling in de eerste ronde van het hoofdtoernooi levert toch nog 106.250 dollar op (ruim 67.000 euro). "We hebben het prijzengeld voor iedere ronde verhoogt, vanaf het begin van de kwalificatie", zegt toernooidirecteur Craig Tiley. "Dit zorgt ervoor dat de spelers kunnen investeren in hun carrière."
De Australian Open begint op 16 januari. Het kwalificatietoernooi vindt de week daarvoor plaats. De Nederlandse tennissers Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn op basis van hun posities op de wereldranglijst automatisch toegelaten tot het hoofdtoernooi. Onder anderen Arantxa Rus, Tim van Rijthoven en Suzan Lamens proberen zich via de kwalificaties te plaatsen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis start donderdag in de dertiende rit van de 1500 meter op de Spelen van Milaan tegen Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars rijdt in de elfde rit tegen de Italiaan Daniele di Stefano. Tijmen Snel komt een rit later uit tegen Taiyo Nonomura uit Japan.
26 minuten geledenMILAAN (ANP) - Tijmen Snel kan donderdag bij de Spelen van Milaan eindelijk zijn olympisch debuut maken. De 28-jarige schaatser moest lang wachten deze Spelen totdat de 1500 meter op het programma staat en wat hem betreft mag het wel zover zijn.
27 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen houdt vast aan zijn kritiek op de nieuwe regels in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen hekelde die vorige week in Bahrein door ze "niet Formule 1-waardig" te noemen. Verstappen stelde woensdag tijdens een nieuwe testweek in Bahrein dat de Formule 1 niet te veel op de Formule E moet gaan lijken. "Vergroot de batterij niet, schaf die juist af en concentreer je op een mooie motor", zei hij tegen een aantal media, waaronder het AD.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Mikaela Shiffrin (30) heeft de gouden medaille op de slalom gewonnen. De Amerikaanse alpineskiester won woensdag beide runs in Cortina d'Ampezzo. Het betekende de derde olympische gouden medaille voor Shiffrin in haar loopbaan. Ze hield de Zwitserse Camille Rast en de Zweedse Anna Swenn-Larsson ruim achter zich.
3 uur geledenJEBEL MOBRAH (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel is zijn leiderstrui kwijtgeraakt in de derde etappe van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, kortweg UAE Tour. De tweevoudig olympisch kampioen van Red Bull-Bora-hansgrohe liep op de steile slotklim naar Jebel Mobrah veel tijdverlies op. De Italiaan Antonio Tiberi was de sterkste en neemt de leiding in het algemeen klassement over.
3 uur geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - Snowboarder Su Yiming heeft China de eerste gouden medaille van deze Olympische Winterspelen bezorgd. Su won op zijn 22e verjaardag het onderdeel slopestyle, nadat hij eerder deze maand zijn olympische titel op de big air van vier jaar geleden in eigen land was kwijtgeraakt. De Japanner Taiga Hasegawa werd in Livigno tweede, de Amerikaan Jake Canter veroverde het brons.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Femke Kok ziet zichzelf vrijdag op de olympische 1500 meter niet als topfavoriet, maar als outsider. "Dit wordt mijn eerste internationale 1500 meter. Dat klinkt eigenlijk best wel lullig, bedenk ik mij nu", vertelde ze lachend na haar training in het Milano Speed Skating Stadium.
5 uur geleden