Prijzengeld Roland Garros hoger dan in 2019 voor coronapandemie
PARIJS (ANP/DPA/AFP) - Het prijzengeld van grandslamtoernooi Roland Garros is gestegen ten opzichte van de laatste editie voor de coronapandemie. Het totale prijzengeld staat op 43,6 miljoen euro, 6,8 procent meer dan in 2019.
De winnaars bij het enkelspel voor mannen en vrouwen krijgen 2,2 miljoen euro. In 2021 was dit 1,4 miljoen maar toen lagen de bedragen lager omdat er zonder publiek werd gespeeld vanwege de coronamaatregelen. Het totale prijzengeld bij het enkelspel is met 1,43 procent gestegen.
Bij het dubbelspel wordt 6,1 procent meer uitgekeerd dan in 2019. Het budget voor de qualifiers is met 66 procent gestegen. De Franse tennisbond zegt dat het extra geld vooral is bedoeld voor de spelers die de afgelopen jaren het meest hebben geleden onder de coronamaatregelen. Dat zijn vaak spelers die laag op de wereldranglijst staan, minder wedstrijden winnen en dus minder prijzengeld krijgen.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft voor het eerst in haar loopbaan de kwartfinales op Wimbledon bereikt. De 28-jarige Japanse versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka in twee sets: 6-2 7-6 (2).
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich als eerste verzekerd van een plek in de kwartfinales op Wimbledon. De 39-jarige Serviër versloeg in de vierde ronde Roman Safioellin uit Rusland in vier sets. Het werd 7-6 (6) 6-3 3-6 6-3.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Wielrenner Alex Molenaar heeft in de tweede etappe van de Tour de France de bolletjestrui veroverd op Tadej Pogačar. De zoon van een Nederlandse vader en Catalaanse moeder was halverwege de rit naar Barcelona als eerste boven op de Côte de Begues, waar de meeste bergpunten te verdienen waren. Viervoudig Tourwinnaar Pogačar had zaterdag de bolletjestrui in handen gekregen door in de ploegentijdrit als snelste de Montjuïc te beklimmen.
14 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Charles Leclerc heeft bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië zijn eerste zege in de Formule 1 sinds 2024 geboekt. De Monegask van Ferrari won op het circuit van Silverstone voor de Britse coureurs George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari). Max Verstappen viel in de slotfase uit, nadat zijn Red Bull van de baan was gegleden.
16 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië met nog vijf ronden te gaan uitgevallen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 reed op de derde plaats toen hij met zijn Red Bull in de grindbak terechtkwam. Verstappen was op het circuit van Silverstone als zevende gestart.
16 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is tweede geworden bij de Grote Prijs van Zuid-Afrika. De 31-jarige Brabander moest de 19-jarige Belg Lucas Coenen voor zich dulden en zag de leider in het wereldkampioenschap van de MXGP verder uitlopen.
16 uur geledenGSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Alexander Brouwer hebben het prestigieuze Elite16-toernooi in Gstaad gewonnen. In de finale in Zwitserland versloeg het Nederlandse koppel de Amerikanen Trevor Crabb en Chase Budinger in drie sets: 26-28 21-17 15-11.
17 uur geleden