Prijzen voor Duitse producten stegen sneller dan verwacht
WIESBADEN (ANP) - De prijzen die Duitse producenten voor hun producten vragen zijn in augustus sterker gestegen dan verwacht. Afgelopen maand kwam er 1,5 procent bovenop de prijzen van juli, becijferde het Duitse federale statistiekbureau. Ten opzichte van vorig jaar augustus gingen de prijzen met 12 procent omhoog. Dat is de grootste prijsstijging sinds december 1974 toen de eerste oliecrisis voor sterk gestegen prijzen had gezorgd.
Net als toen zijn ook nu de energieprijzen de oorzaak voor de hogere prijzen van producten. Bedrijven rekenen het extra geld dat ze kwijt zijn door aan hun klanten. In augustus lag de energieprijs in Duitsland haast een kwart hoger dan een jaar eerder. Met name de prijs voor gas steeg hard.
Ook grondstoffen werden echter duurder. Zonder de invloed van energieprijzen lagen de producentenprijzen in augustus nog altijd ruim 8 procent hoger dan een jaar eerder. Vooral voor hout en metalen moesten bedrijven flink meer neertellen.
De producentenprijzen hebben een flinke invloed op de inflatie. Als producenten meer rekenen voor hun producten zullen de prijzen voor consumenten ook stijgen, al zullen winkels mogelijk een deel van de extra kosten voor hun rekening nemen. De Duitse inflatie kwam in augustus uit op 3,9 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Pensioenfonds Detailhandel heeft bestuurders van de failliete elektronicawinkelketen BCC voor de rechter gedaagd. Het fonds beschuldigt het in 2023 omgevallen bedrijf ervan te weinig pensioenpremies te hebben afgedragen en eist 7,5 miljoen euro. Dat staat in een faillissementsverslag waar RTL Z eerder over schreef.
24 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersbewegingen geopend. Beleggers op Wall Street zijn in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. Naar verwachting verlaagt de Federal Reserve de rente dan voor de derde keer op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren. Fed-voorzitter Jerome Powell geeft dan ook een toelichting op het rentebesluit.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart grijpt harder in bij de geplaagde luchtvaartmaatschappij IndiGo, die onder leiding staat van de Nederlandse topman Pieter Elbers. De luchtvaartautoriteit heeft eigen personeel ingezet op het hoofdkantoor van IndiGo om de dagelijkse operatie en het herstel van de maatschappij na de massale vluchtuitval te volgen.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De door de rechter aangestelde beheerders van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia zijn uitgenodigd in Beijing voor een gesprek met het Chinese moederbedrijf Wingtech. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
5 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben tot en met oktober van dit jaar 5 procent minder vakanties naar de Verenigde Staten geboekt, meldt reisbranchevereniging ANVR. In september en oktober is echter een omslag te zien, de boekingen liggen in deze maanden juist "substantieel hoger" dan vorig jaar.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Meer bedrijven in Europa kunnen volgend jaar een gang naar de aandelenbeurs maken na de daling van het aantal Europese beursgangen dit jaar. Dat verwacht advies- en accountancybureau EY. Mede door de verminderde handelsspanningen zouden bedrijven meer vertrouwen hebben om de sprong naar de aandelenmarkt te wagen.
5 uur geleden