Prijzen producenten eurozone op jaarbasis ruim 37 procent hoger
LUXEMBURG (ANP) - De prijzen die Europese fabrikanten vragen voor hun producten zijn in april met ruim 37 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat. Industriebedrijven verhogen de verkoopprijzen vanwege de problemen in toeleveringsketens en de gestegen kosten voor energie en grondstoffen.
Ten opzichte van een jaar geleden verdubbelden de prijzen in de energiesector. Maar ook andere producten als bijvoorbeeld halffabricaten, witgoed en auto's gingen behoorlijk in prijs omhoog. Bedrijven compenseren de hogere kosten voor energie, grondstoffen en ook personeel door die door te berekenen in de verkoopprijs. Dat jaagt de inflatie weer aan. De inflatie in de eurozone steeg in mei naar het nieuwe recordniveau van 8,1 procent op jaarbasis.
In vergelijking met een maand eerder gingen de industriële producentenprijzen in het eurogebied in april met 1,2 procent omhoog. Dat is wel minder sterk dan in maart, toen het ging om een plus van 5,3 procent.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse overheid heeft zijn steun van zo'n 1,2 miljard dollar (ongeveer 1 miljard euro) aan het olie- en gasconcern TotalEnergies voor het omstreden project in Mozambique voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) ingetrokken. Deze zomer zei het bedrijf het werk aan het project te willen hervatten, nadat dat in 2021 werd stilgelegd na een aanval door een aan Islamitische Staat gelieerde groep.
1 minuut geledenDEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft Unibet een boete van 4 miljoen euro opgelegd, omdat de gokaanbieder te weinig deed om gokverslaving tegen te gaan. In alle onderzochte spelersdossiers tussen juli 2022 en 2024 schoot Unibet, onderdeel van Optdeck Service Limited, volgens de toezichthouder tekort.
1 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - Tesla heeft een nieuw verkooprecord gevestigd in Noorwegen. Nog nooit verkocht een merk in het land zoveel auto's als het bedrijf van Elon Musk dit jaar, met ook nog een maand te gaan. Tesla profiteerde in november met een verdrievoudiging van de verkoop van een aanstaande belastingverhoging.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Chipmachinemaker ASML is verreweg de grootste investeerder in onderzoek en ontwikkeling (R&D) in Nederland. Maar een groot deel van de uitgaven hieraan in ons land komt slechts van een handvol bedrijven, meldt onderzoeksinstituut TNO.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV verlengt de beslistermijn voor WIA-beoordelingen en herbeoordelingen met ingang van het nieuwe jaar tijdelijk van acht naar zestien weken. Het lukt de organisatie al langere tijd niet om mensen die mogelijk arbeidsongeschikt zijn binnen de gestelde termijn duidelijkheid te geven. Dat komt door een aanhoudende toename van beoordelingsaanvragen en een tekort aan verzekeringsartsen.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Paul Terstegge wordt de nieuwe topman van Transavia. Begin oktober werd bekend dat de huidige topman Marcel de Nooijer de budgetmaatschappij verlaat. Terstegge volgt hem per 1 februari 2026 op, meldt Transavia.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verkoop van nieuwe elektrische auto's is afgelopen maand fors gestegen. Dat is waarschijnlijk een gevolg van een eerder plan om de bijtelling voor zakelijke rijders begin volgend jaar te verhogen, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. Dat plan is inmiddels afgezwakt, maar de auto's waren al besteld.
4 uur geleden