Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prijzen in België iets minder hard gestegen

Prijzen in België iets minder hard gestegen

BRUSSEL (ANP) - Het tempo waarin de prijzen in België stijgen is in november afgenomen, maar de inflatie blijft erg hoog. Onder andere voeding en energie werden aanzienlijk duurder, meldt het nationale statistiekbureau Statbel.

Het dagelijks leven werd voor Belgen 10,6 procent duurder dan een jaar eerder. In oktober betaalden ze gemiddeld 12,3 procent meer voor hun dagelijkse inkopen.

Ook in Spanje waren de prijsstijgingen minder hevig dan vorige maand. Hier stegen de consumentenprijzen volgens statistiekbureau INE met 6,8 procent, tegenover 7,3 procent in oktober. Voor de Spanjaarden betekende het de laagste inflatie sinds het begin van de Russische inval in Oekraïne, die voor een groot deel heeft bijgedragen aan de gestegen energie- en voedselprijzen wereldwijd.

Inflatie

De inflatie ligt in veel Europese landen nog altijd erg hoog. Het beleid van de Europese Centrale Bank is erop gericht de inflatie rond de 2 procent te houden. De rentes in de eurozone zijn daarom al meerdere keren verhoogd.

Woensdag wordt bekend hoe hard de prijzen in Nederland en de gehele eurozone zijn gestegen. ECB-president Christine Lagarde waarschuwde eerder deze week dat de inflatie waarschijnlijk nog niet over haar piek heen is.

Onderzoekers van de Europese Commissie meldden op hun beurt dat het economisch vertrouwen in de eurozone iets is toegenomen. De stemming is nog steeds somber, maar door een verbetering van het oordeel over de economie van consumenten daalde het vertrouwen niet meer verder. In oktober zakte het economisch vertrouwen nog tot het laagste punt sinds het najaar van 2020.

Meer uit Financieel

Beurzen in New York sluiten lager na publicatie Fed-notulen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geëindigd, na recordstanden een dag eerder. Nervositeit over de nog altijd hoge energieprijzen kreeg de overhand. De vrees is dat dure brandstoffen de inflatie stuwen, wat ook tot hogere rentes leidt. Beleggers keken daarom ook met veel interesse naar de publicatie van de notulen van de recentste rentevergadering van de Federal Reserve.

54 minuten geleden
Rechters wijzen onderzoek naar kunstmestbedrijf OCI af

AMSTERDAM (ANP) - Naar kunstmestproducent OCI hoeft geen diepgravend onderzoek te worden geopend, heeft de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam bepaald. Daarmee lijden minderheidsaandeelhouders van het bedrijf een nederlaag tegen Nassef Sawiris, een van de rijkste personen van Egypte. Zij meenden op verschillende manieren benadeeld te zijn door Sawiris, die het grootste deel van OCI bezit.

3 uur geleden
Aandelenbeurs Amsterdam daags na record omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies geëindigd, daags nadat de AEX-index op recordhoogte was gesloten. Bij beleggers namen zorgen over stijgende energieprijzen en de aanhoudend hoge inflatie toe. Ook elders in Europa sloten de beurzen daardoor in de min.

5 uur geleden
NAM keert 1,4 miljard uit aan Shell en Exxon, minister bezorgd

DEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) wil opheldering van de NAM over een uitkering van meer dan een miljard euro aan aandeelhouders Shell en ExxonMobil. Die storting roept vragen op over de "financiële positie en het nakomen van de afspraken", zegt de CDA-minister in een verklaring.

5 uur geleden
Leden IEA geven beloofde olie sneller vrij

PARIJS (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben na overleg beloofd om sneller olievoorraden vrij te geven onder afspraken die stammen uit maart. Daarmee hopen ze iets te doen tegen de sterk gestegen dieselprijzen, die onlangs in meerdere landen recordhoogtes bereikten.

6 uur geleden
Rechters schrappen vonnissen oud-handelaren bank in rente-affaire

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Vijf oud-handelaren van de Britse bank Barclays die waren veroordeeld in een reeks fraudezaken, hebben een overwinning behaald bij het hof van beroep in Londen. Eerder werden ze veroordeeld voor het manipuleren van rentetarieven. Rechters hebben die veroordelingen in hun hoger beroep nu vernietigd.

6 uur geleden
Ruim twee keer zoveel riviercruises in Rotterdam door laagwater

ROTTERDAM (ANP) - De lage waterstand heeft voor een flinke toename van het aantal riviercruiseschepen in Rotterdam gezorgd. In augustus en september kwamen er ruim twee keer zoveel schepen naar Rotterdam vergeleken met vorig jaar, meldt Havenbedrijf Rotterdam. Riviercruiseaanbieders hebben reizen naar onder meer Duitsland geschrapt om de uitzonderlijk lage waterstanden en kiezen voor andere bestemmingen.

7 uur geleden