Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prijzen in België iets minder hard gestegen

Prijzen in België iets minder hard gestegen

BRUSSEL (ANP) - Het tempo waarin de prijzen in België stijgen is in november afgenomen, maar de inflatie blijft erg hoog. Onder andere voeding en energie werden aanzienlijk duurder, meldt het nationale statistiekbureau Statbel.

Het dagelijks leven werd voor Belgen 10,6 procent duurder dan een jaar eerder. In oktober betaalden ze gemiddeld 12,3 procent meer voor hun dagelijkse inkopen.

Ook in Spanje waren de prijsstijgingen minder hevig dan vorige maand. Hier stegen de consumentenprijzen volgens statistiekbureau INE met 6,8 procent, tegenover 7,3 procent in oktober. Voor de Spanjaarden betekende het de laagste inflatie sinds het begin van de Russische inval in Oekraïne, die voor een groot deel heeft bijgedragen aan de gestegen energie- en voedselprijzen wereldwijd.

Inflatie

De inflatie ligt in veel Europese landen nog altijd erg hoog. Het beleid van de Europese Centrale Bank is erop gericht de inflatie rond de 2 procent te houden. De rentes in de eurozone zijn daarom al meerdere keren verhoogd.

Woensdag wordt bekend hoe hard de prijzen in Nederland en de gehele eurozone zijn gestegen. ECB-president Christine Lagarde waarschuwde eerder deze week dat de inflatie waarschijnlijk nog niet over haar piek heen is.

Onderzoekers van de Europese Commissie meldden op hun beurt dat het economisch vertrouwen in de eurozone iets is toegenomen. De stemming is nog steeds somber, maar door een verbetering van het oordeel over de economie van consumenten daalde het vertrouwen niet meer verder. In oktober zakte het economisch vertrouwen nog tot het laagste punt sinds het najaar van 2020.

Meer uit Financieel

Burgemeester Eindhoven: we halen alles uit de kast voor ASML

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven wil "alles uit de kast halen" voor chipmachinemaker ASML. Dat zei Jeroen Dijsselbloem, burgemeester van Eindhoven, bij de openingsceremonie van de bouw van de nieuwe campus van ASML. "Dit is een enorme kans voor Nederland en Europa. Andere landen innoveren hard, dus dat moeten wij ook doen", aldus Dijsselbloem. "Het is dus cruciaal dat wij investeren in tech."

23 minuten geleden
Wall Street begint voorzichtig door stijgende olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag terughoudend begonnen aan de nieuwe week. Beleggers namen weinig risico na het lange weekend in de Verenigde Staten en hielden vooral de olieprijzen in de gaten. Olie werd maandag al duurder na nieuwe wederzijdse aanvallen van de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend. Dinsdag liepen de olieprijzen verder op door aanvallen van de door Iran gesteunde Houthi's op energiecentrales en steden in Saudi-Arabië, een bondgenoot van de VS.

45 minuten geleden
Mensen reserveren veel meer deelauto's vanwege ov-staking

DEN HAAG (ANP) - Veel Nederlanders zoeken alternatief vervoer tijdens de landelijke staking in het openbaar vervoer tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Daardoor rijden er woensdag in bijna het hele land geen treinen en ook het stads- en streekvervoer in verschillende regio's ligt plat. Aanbieders van deelauto's merken dat het aantal boekingen daardoor flink hoger ligt dan normaal.

46 minuten geleden
VodafoneZiggo verkoopt mobiele masten in aanloop naar beursgang

UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo gaat zijn mobiele masten verkopen voor zo'n 669 miljoen euro. De opbrengst wordt gebruikt om de schulden van Ziggo Group te verlagen in aanloop naar de beursgang van Ziggo Group volgend jaar.

49 minuten geleden
Economen zien beperkte impact economie door spoor- en ov-staking

DEN HAAG (ANP) - De landelijke staking op het spoor en in het openbaar vervoer op woensdag zal waarschijnlijk een beperkte impact hebben op de Nederlandse economie. De staking uit protest tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid was ruim van tevoren aangekondigd door de vakbonden en bedrijven hebben zich kunnen voorbereiden door bijvoorbeeld mensen thuis te laten werken. De impact op het goederenvervoer kan wel groter zijn doordat ladingen vertragingen oplopen, aldus economen.

59 minuten geleden
Thuiswerken de norm bij grote werkgevers tijdens ov-staking

DEN HAAG (ANP) - Medewerkers van veel grote werkgevers in Nederland hebben woensdag de optie om thuis te werken, volgt uit een rondgang van het ANP. Door een landelijke staking in het openbaar vervoer rijden er die dag bijna geen treinen, metro's en bussen.

1 uur geleden
Oeganda wordt 's werelds nieuwste exporteur van olie

KAMPALA (ANP/BLOOMBERG) - Oeganda wordt binnenkort 's werelds nieuwste exporteur van ruwe olie. Het Afrikaanse land wil in december beginnen met de export van zijn Pearl Sweet-olie, meldde de topman van het staatsoliebedrijf Uganda National Oil Company dinsdag. De olie uit Oeganda zal dan via een pijpleiding worden vervoerd naar de havenstad Tanga in buurland Tanzania om naar kopers in Azië geëxporteerd te worden.

1 uur geleden