Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prijzen bungalowparken drukken inflatie in december

Prijzen bungalowparken drukken inflatie in december

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in december gemiddeld 2,8 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee licht vergeleken met de 2,9 procent in november.

De daling van de inflatie kwam vooral door de prijsontwikkeling van een verblijf in een bungalowpark. In december was een verblijf in bungalowparken 4,5 procent goedkoper dan in dezelfde maand het jaar daarvoor. In november bedroeg die prijsdaling 0,3 procent. Ook de prijsontwikkeling van motorbrandstoffen had een drukkend effect op de ontwikkeling van de inflatie.

In vergelijking met november lagen de consumentenprijzen in december op vrijwel hetzelfde niveau. Over heel 2025 bedroeg de inflatie volgens het CBS 3,3 procent. Ook in 2024 werd het dagelijks leven 3,3 procent duurder.

Huisvesting

Huisvesting droeg in 2025 het meest bij aan de inflatie. Zo waren de woninghuren gemiddeld 5,1 procent hoger dan in 2024. In 2024 was de prijsstijging 3,7 procent. Ook voedingsmiddelen en alcoholvrije dranken hadden een grote bijdrage aan de inflatie in 2025. Deze waren gemiddeld 4 procent duurder dan een jaar eerder. In 2024 was dit 1,7 procent.

De voedingsmiddelen en dranken met de grootste prijsstijging in 2025 waren rundvlees (23 procent), koffie (20,3 procent), cacao (18,8 procent), chocolade (18,4 procent) en boter (11,2 procent). De prijzen van vliegtickets hadden een drukkend effect op de inflatie vorig jaar. Vliegtickets waren in 2025 gemiddeld 7,2 procent goedkoper dan in 2024. Ook een mobiel abonnement (min 6,7 procent) en benzine (min 2,4 procent) waren in 2025 goedkoper dan een jaar eerder.

Energieprijzen

De Nederlandse inflatie volgens de Europese rekenmethode daalde vorige maand naar 2,5 procent, van 2,6 procent in november. De inflatie in de eurozone daalde in december naar 2 procent, van 2,1 procent in november. Dat de inflatie in Nederland boven het gemiddelde ligt, komt volgens het CBS doordat de prijzen van energie in de eurozone harder daalden dan in Nederland. Daarnaast stegen de prijzen van industriële goederen, voedingsmiddelen, dranken, tabak en diensten in Nederland harder dan gemiddeld in de eurozone.

Over heel 2025 bedroeg de Nederlandse inflatie volgens de Europese rekenmethode 3 procent, tegen 3,2 procent in 2024. De inflatie in de eurozone daalde volgens voorlopige cijfers van 2,4 procent in 2024 naar 2,1 procent in 2025.

Meer uit Financieel

Verkoopprijzen industrie opnieuw hoger door duurdere olie

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in september verder opgelopen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 8,3 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar.

8 minuten geleden
Krapte op arbeidsmarkt iets afgenomen

DEN HAAG (ANP) - Het is afgelopen kwartaal iets makkelijker geworden om personeel te vinden. De krapte op de arbeidsmarkt nam iets af doordat er meer werklozen waren om de openstaande vacatures te vervullen. Het aantal vacatures bleef ongeveer gelijk, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

28 minuten geleden
Mogelijk miljarden buitgemaakt bij hack cryptobeurs Binance

ABU DHABI (ANP/AFP) - Binance, 's werelds grootste cryptobeurs, is mogelijk getroffen door een grote hack. Volgens het bedrijf is voor ruim 2,5 miljard dollar (ongeveer 2,24 miljard euro) aan cryptomunten bevroren om diefstal te voorkomen. Binance heeft de handel in bepaalde producten stilgelegd en inmiddels ook alle stortingen en opnames tijdelijk opgeschort.

3 uur geleden
Meer omzet en winst Starbucks, resultaten herstelplan zichtbaar

SEATTLE (ANP) - Starbucks heeft afgelopen boekjaar meer omzet en winst geboekt dan een jaar geleden. Dat meldt de koffieketen in zijn meest recente cijfers. Het herstelplan dat topman Brian Niccol sinds zijn aanstelling twee jaar geleden uitvoert, lijkt daarmee te werken. "Het begon als een herstelplan, maar is nu ons groeiplan", aldus de topman.

8 uur geleden
Clouddivisie Amazon groeit hard, uitgaven stijgen ook snel

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Technologie- en webwinkelconcern Amazon heeft in het derde kwartaal meer omzet en winst behaald met zijn clouddivisie. De vraag naar rekenkracht en opslagruimte op servers groeit hard door de snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, en Amazon is daar 's werelds grootste leverancier van. Tegelijkertijd liepen de uitgaven van Amazon hard op.

9 uur geleden
Google-moeder Alphabet keldert op beurs na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, is donderdag hard onderuitgegaan op de beurs na zorgen over de hoge AI-uitgaven en tegenvallende groei van zijn advertentietak. Beleggers zetten het aandeel bijna 13 procent lager, waardoor ongeveer een half biljoen aan beurswaarde verloren is gegaan. De forse daling van Alphabet zette ook enkele andere AI-aandelen onder druk, wat bijdroeg aan verliezen voor de bekendste graadmeters voor de New Yorkse beurzen.

9 uur geleden
Vakbonden en werkgevers blijven in gesprek over cao streekvervoer

UTRECHT (ANP) - De vakbonden en de werkgevers in het streekvervoer blijven in gesprek over de nieuwe cao. Dat zeggen vakbonden FNV en CNV en werkgeversorganisatie VWOV. Om eruit te komen hebben de partijen vrijdag nog een extra dag ingepland om verder te praten.

11 uur geleden