Prijsverlagingen Tesla slecht voor waarde op tweedehandsmarkt
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De vele prijsverlagingen die Tesla afgelopen tijd heeft doorgevoerd zijn slecht voor de markt voor tweedehands elektrische auto's. "Een catalogusprijs die op en neer gaat, is vergif voor de restwaarden", zegt topman Tim Albertsen van leaseconcern Ayvens, het bedrijf dat eerst ALD heette en vorig jaar het Nederlandse LeasePlan overnam.
Tesla heeft in China, maar ook in andere delen van de wereld, al veel prijsverlagingen doorgevoerd om zijn wagens aantrekkelijker te maken voor een groter publiek. Maar dat betekent ook dat mensen die al een Tesla hebben minder geld kunnen vragen voor hun wagen, als ze hem willen verkopen.
"Het is behoorlijk schadelijk voor de markt, en ik denk dat het op de lange termijn schadelijk is voor Tesla, zoals ze het doen", heeft Albertsen gezegd tegen financieel persbureau Bloomberg. Zijn bedrijf beheert ongeveer 3,5 miljoen voertuigen, waaronder meer dan een half miljoen elektrische auto's. Als Ayvens die wagens wil verkopen krijgt het bedrijf er waarschijnlijk dus ook een lager bedrag voor.
Volgens Albertsen denkt Tesla de vraag naar zijn auto's met prijsverlagingen aan te wakkeren. Maar dit kan volgens hem in de praktijk wel eens anders uitpakken. Autoverhuurbedrijven Hertz Global en Sixt besloten al om Tesla's uit hun wagenpark weg te doen, omdat ze het financiële risico van het beleid van Tesla te lastig vinden.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP/AFP) - Zweden en India hebben een strategisch partnerschap aangekondigd, gericht op het verdubbelen van hun handel en investeringen in de komende vijf jaar. Dit gebeurde tijdens een ontmoeting tussen de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Indiase premier Narendra Modi.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk gekrompen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat volgt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische statistiekbureau.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Swatch-winkels die in Nederland de nieuwe Royal Pop-horloges zouden verkopen, blijven zondag en waarschijnlijk ook maandag nog gesloten. Dat heeft een medewerker van de Swatch-shop in Rotterdam laten weten. Zaterdag bleven drie Swatch-winkels in Nederland noodgedwongen dicht door een overweldigende toestroom van belangstellenden voor de horloges die zijn uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. De politie moest eraan te pas komen om mensen weg te sturen.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De spoorblokkades door activisten in het Rotterdamse havengebied zorgen voor vele miljoenen euro's schade. Dat zeggen bedrijven uit de haven, die de al negen dagen aanhoudende acties "inmiddels spuugzat" zijn. Ze willen dat de landelijke politiek ingrijpt.
10 uur geledenBIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz varen er af en toe wel olietankers door de zeestraat. Zo heeft persbureau Bloomberg uit scheepvaartgegevens ontdekt dat een tanker met Iraakse olie erin is geslaagd door de straat te gaan en richting India te varen.
12 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.
14 uur geleden