Prijsverlagingen Tesla slecht voor waarde op tweedehandsmarkt
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De vele prijsverlagingen die Tesla afgelopen tijd heeft doorgevoerd zijn slecht voor de markt voor tweedehands elektrische auto's. "Een catalogusprijs die op en neer gaat, is vergif voor de restwaarden", zegt topman Tim Albertsen van leaseconcern Ayvens, het bedrijf dat eerst ALD heette en vorig jaar het Nederlandse LeasePlan overnam.
Tesla heeft in China, maar ook in andere delen van de wereld, al veel prijsverlagingen doorgevoerd om zijn wagens aantrekkelijker te maken voor een groter publiek. Maar dat betekent ook dat mensen die al een Tesla hebben minder geld kunnen vragen voor hun wagen, als ze hem willen verkopen.
"Het is behoorlijk schadelijk voor de markt, en ik denk dat het op de lange termijn schadelijk is voor Tesla, zoals ze het doen", heeft Albertsen gezegd tegen financieel persbureau Bloomberg. Zijn bedrijf beheert ongeveer 3,5 miljoen voertuigen, waaronder meer dan een half miljoen elektrische auto's. Als Ayvens die wagens wil verkopen krijgt het bedrijf er waarschijnlijk dus ook een lager bedrag voor.
Volgens Albertsen denkt Tesla de vraag naar zijn auto's met prijsverlagingen aan te wakkeren. Maar dit kan volgens hem in de praktijk wel eens anders uitpakken. Autoverhuurbedrijven Hertz Global en Sixt besloten al om Tesla's uit hun wagenpark weg te doen, omdat ze het financiële risico van het beleid van Tesla te lastig vinden.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan een beursgang in Amsterdam, waarbij de waardering van het bedrijf meer dan 30 miljard euro bedraagt. Dat meldt de Financial Times. De zakenkrant had eerder dit jaar al gemeld dat Belron voorbereidingen treft voor een beursgang in Amsterdam of New York. Nu is dus gekozen voor het Damrak, aldus bronnen tegen de Financial Times.
4 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Oekraïne gaat in de VDL-fabriek in het Limburgse Born langeafstandsdrones bouwen. Het gaat om een aanvalsdrone en een verkenningsdrone, de K4 Deepstrike en de Midstrike Plane Baton.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering verlaagt de groeiverwachtingen voor de economie voor dit jaar en volgend jaar. Dat melden bronnen in Berlijn aan persbureau Reuters. De inflatieverwachtingen worden juist naar boven bijgesteld als gevolg van de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt de komende maand 160 vluchten van en naar Schiphol. Vanwege de stijgende kosten voor kerosine kunnen een aantal vluchten binnen Europa volgens de luchtvaartmaatschappij niet rendabel uitgevoerd worden. Het zou gaan om minder dan 1 procent van de vluchten van KLM in Europa. De maatregel gaat volgens een woordvoerster vanaf 27 april gelden.
6 uur geleden