Prijsverlagingen Tesla leiden tot nieuwe prijzenoorlog in China
AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - De actie van Tesla om de prijzen van zijn elektrische auto's in China te verlagen dreigt een nieuwe ronde in de hevige prijzenoorlog in het land te ontketenen. Zo reageerde de Chinese concurrent Li Auto onmiddellijk met kortingen op zijn nieuwe modellen.
Tesla verlaagde afgelopen weekeinde de prijzen in de Verenigde Staten, China en Europa. Daarmee probeert de Amerikaanse fabrikant de tegenvallende verkopen aan te jagen en de stijgende voorraden te verminderen. In China werd de prijs van de vernieuwde Model 3 teruggeschroefd naar de speciale introductieprijs. De prijs van de Model Y werd verlaagd tot het laagste niveau in minstens vijf jaar.
Li Auto kondigde maandag aan de prijzen voor het gehele assortiment met ongeveer 6 tot 7 procent te verlagen. Mensen die hun auto al hebben besteld, maar nog niet ontvangen hebben, hebben recht op de nieuwe prijs. Ook biedt Li Auto contante kortingen aan voor bestaande eigenaren van de modellen van dit jaar.
Verkoopdoelstellingen
De Chinese prijzenoorlog voor elektrische auto's woedt al sinds eind 2022, toen Tesla voor het eerst de prijzen verlaagde. Het afgelopen jaar is de prijzenslag geïntensiveerd omdat autofabrikanten moeite hadden om de verkoopdoelstellingen te halen en dit jaar blijven de fabrikanten kampen met tegenvallende verkopen. De Chinese marktleider BYD heeft daardoor dit jaar al een aantal van zijn populairste auto's flink afgeprijsd.
Dinsdag komt Tesla met financiële cijfers over het eerste kwartaal naar buiten. Begin deze maand meldde het bedrijf al in de eerste drie maanden van dit jaar nog geen 387.000 auto's te hebben afgeleverd. Het is daarmee het slechtste kwartaal voor Tesla in jaren. Kenners verwachten dat de omzet van Tesla in het afgelopen kwartaal voor het eerst in vier jaar is gedaald en de winst flink is afgenomen. Topman Elon Musk heeft onlangs al opdracht gegeven tot de grootste ontslagen ooit bij het bedrijf om kosten te besparen.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse netwerk van handelskamers heeft opgeroepen tot een verandering in het klimaat- en energiebeleid bij de oosterburen, met de waarschuwing dat de huidige koers grote delen van de Duitse industrie kan schaden. "Ik denk dat we nu hebben ingezien hoe de weg die we volgen, zonder correctie, belangrijke delen van de industrie kapotmaakt", zei Peter Adrian, voorzitter van de Duitse Kamer van Industrie en Handel (DIHK), tegen het Duitse persbureau dpa.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag, op de eerste handelsdag van het nieuwe beursjaar 2026, met winst geopend. Op nieuwjaarsdag waren de Europese beurzen gesloten. Ook op Wall Street wordt de handel hervat na een vrije dag voor handelaren op donderdag.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) verdient veel meer dan alleen het basissalaris dat de ECB jaarlijks bekendmaakt. Dat schrijft de Financial Times na eigen onderzoek. Volgens de Britse zakenkrant verdient de Française daardoor bijna vier keer zoveel als het Amerikaanse centralebankhoofd Jerome Powell.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Het Franse postbedrijf La Poste is donderdag voor de tweede keer in korte tijd getroffen door een cyberaanval. De onlinediensten waren op nieuwjaarsdag daardoor tijdelijk moeilijk bereikbaar. Een soortgelijk incident verstoorde eerder al de pakjesafhandeling tijdens de kerstperiode.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De bedrijvigheid in de Nederlandse industrie heeft in december een iets minder sterke groei laten zien dan in november. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse meting naar de industriële activiteit. Volgens de onderzoekers was er een minder grote groei van het aantal nieuwe orders, wat zorgde voor een daling van de productieomvang.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft per 1 januari een einde gemaakt aan zijn jarenlange belastingvrijstelling op voorbehoedsmiddelen, in een nieuwe poging om het dalende geboortecijfer in het Aziatische land aan te jagen. Condooms en anticonceptiepillen worden voortaan belast met een btw-tarief van 13 procent, het standaardtarief voor de meeste consumentengoederen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.
18 uur geleden