Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prijsverhogingen stuwen winst maker Flexa- en Sikkens-verf

Prijsverhogingen stuwen winst maker Flexa- en Sikkens-verf

AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel heeft vorig jaar geprofiteerd van hogere prijzen en lagere kosten. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens zag de verkopen licht teruglopen, maar zette wel meer winst in de boeken. Daarbij hielpen ook eerdere kostenbesparingen.

Dat de jaaromzet 2 procent lager uitkwam op 10,7 miljard euro heeft te maken met ongunstige wisselkoersen. Daarvoor gecorrigeerd gingen de verkopen wel wat omhoog. Topman Greg Poux-Guillaume geeft aan dat het daarnaast lukte min of meer dezelfde hoeveelheid verf en coatings te verkopen vergeleken met een jaar eerder.

Onder de streep hield AkzoNobel uiteindelijk 442 miljoen euro over, waar een jaar terug nog een winst van 352 miljoen euro in de boeken ging. Volgens Poux-Guillaume is dat mede te danken aan wat hij noemt "veerkrachtige prijsaanpassingen". Ook hielp mee dat de grondstofprijzen niet meer hoog zo zijn als eerder.

Eerdere verhoging

Vorig jaar verhoogde AkzoNobel zijn prijzen over de gehele linie met 4 procent, meldt Poux-Guillaume. Daarbij stelt hij dat in sommige landen de prijzen juist wat omlaag zijn gegaan. Hoe de prijzen zich in Nederland hebben ontwikkeld kan hij niet zeggen, maar hij noemt Nederland wel "een competitieve markt".

Voorlopig komen er volgens Poux-Guillaume geen grote prijsstijgingen. De topman is ondanks de economisch onzekere tijden ook nog steeds optimistisch. Hij verwacht dat de verkochte volumes dit jaar weer gaan groeien. Ook rekent hij op hogere marges, en dus op meer minst.

Personeelswerving

Om de voorspelde groei te kunnen realiseren heeft AkzoNobel meer werknemers nodig in Nederland, bijvoorbeeld in de verffabriek in Sassenheim. Maar het concern heeft nu al moeite om genoeg productiemedewerkers en technische werknemers te vinden op de "erg krappe" Nederlandse arbeidsmarkt. Daardoor kan AkzoNobel moeilijk de productie uitbreiden en minder groeien, zegt Poux-Guillaume. "We kunnen minder verf leveren overal, want de fabriek in Sassenheim belevert de hele wereld."

De topman meldde vorig jaar dat AkzoNobel mogelijk banen schrapt als gevolg van de verminderde vraag naar verf. Nu zegt hij dat in sommige gebieden banen zijn geschrapt en dat er in andere regio's juist banen bij kwamen, waaronder in Nederland. Hoeveel banen zijn geschrapt, wil hij echter niet zeggen. Bij AkzoNobel werkten begin vorig jaar 32.000 mensen en afgelopen jaar kwamen daar volgens hem een paar honderd werknemers bij.

Meer uit Financieel

VS stellen hogere importheffingen op meubilair een jaar uit

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.

15 uur geleden
Verzekeraars ontvangen eerste schademeldingen na jaarwisseling

DEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.

15 uur geleden
Rome meldt meevaller bij dreigende pastaheffingen VS

ROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.

15 uur geleden
Lagarde ziet toetreding Bulgarije tot euro als 'krachtig symbool'

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".

19 uur geleden
Autoverkoop licht gestegen, hybrides en e-auto's populairder

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

19 uur geleden
Nieuwjaarsgroeten Nederlanders zorgen voor meer dataverkeer

ROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.

19 uur geleden
Vermoedelijk tientallen doden door explosie in Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.

20 uur geleden