Prijsverhogingen leveren PepsiCo meer winst op
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse frisdrank- en snackproducent PepsiCo heeft in het vierde kwartaal van 2023 meer winst geboekt. Dat kwam vooral door prijsverhogingen. Het concern heeft de prijzen voor zijn producten als Pepsi, 7Up, Lay's chips en cruesli van Quaker in de afgelopen tijd meerdere keren flink verhoogd om de hogere kosten voor lonen, aluminium voor blikjes, grondstoffen voor voedingsmiddelen, energie en transport door te berekenen aan consumenten.
De verkopen namen daardoor afgelopen kwartaal wel licht af. Zo daalde de omzet met een half procent tot bijna 28 miljard dollar. De omzet viel daarmee lager uit dan verwacht. De nettowinst nam toe tot 1,3 miljard dollar, van 518 miljoen dollar een jaar geleden. Per aandeel werd een winst geboekt van 1,78 dollar. Dat was meer dan marktkenners hadden voorzien.
De onderliggende omzetgroei, waarin overnames en verkopen van bedrijfsonderdelen niet worden meegerekend, kwam uit op 4,5 procent. Die groei werd veroorzaakt door hogere prijzen. Het verkoopvolume, ofwel het aantal verkochte producten, nam afgelopen kwartaal opnieuw af. Vooral in Noord-Amerika daalde het verkoopvolume. Voor dit jaar rekent PepsiCo op een onderliggende omzetgroei van minstens 4 procent. Eerder werd voor 2024 gerekend op een groei van tussen de 4 en 6 procent.
Meer uit Financieel
ESSEN (ANP) - Het Duitse energieconcern Evonik is van plan 3200 van de ongeveer 31.000 banen te schrappen. Het bedrijf wil met de ingreep geld vrijspelen voor investeringen in groeimarkten. Tegelijkertijd trekt het bedrijf zich terug uit activiteiten waarin het geen toekomst meer ziet.
4 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) opent volgend jaar een kantoor in Venezuela. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van de organisatie voor financiële stabiliteit in de wereld gezegd. Hiermee bevestigt zij de plannen voor een permanente aanwezigheid in Venezuela.
49 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel doet onderzoek naar de oorzaak van de brand die maandag op het terrein bij IJmuiden woedde, laat een woordvoerder weten. De brand brak maandag aan het einde van de middag uit bij een transportband.
51 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU en de Filipijnen willen de handelstarieven voor 94 procent van de producten die ze van elkaar invoeren opheffen. Dat staat in een voorlopig handelsakkoord op hoofdlijnen dat Eurocommissaris Maroš Šefčovič en Filipijnse handelsminister Maria Cristina Aldeguer-Roque dinsdag hebben aangekondigd.
57 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM wil vanaf 25 oktober weer naar Dubai, Riyad en Dammam vliegen. Op dit moment vliegt de Nederlandse luchtvaartmaatschappij niet naar die bestemmingen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Medeoprichter van bestandendeeldienst WeTransfer Nalden gaat aan de slag bij techinvesteerder Prosus. Hij wordt bij de eigenaar van maaltijdbezorger Thuisbezorgd de hoogste leidinggevende voor productontwikkeling.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag met winst begonnen. Beleggers trokken zich op aan de flink hogere slotstanden op Wall Street, waar de techgraadmeter Nasdaq een nieuw record bereikte dankzij een herstelrally in de AI-sector. Vorige week stonden de AI-aandelen nog onder druk na waarschuwingen van topbestuurders over de gevaren van de technologie en oproepen om de ontwikkeling te vertragen.
1 uur geleden