Prijsverhogingen leveren PepsiCo meer winst op
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse frisdrank- en snackproducent PepsiCo heeft in het vierde kwartaal van 2023 meer winst geboekt. Dat kwam vooral door prijsverhogingen. Het concern heeft de prijzen voor zijn producten als Pepsi, 7Up, Lay's chips en cruesli van Quaker in de afgelopen tijd meerdere keren flink verhoogd om de hogere kosten voor lonen, aluminium voor blikjes, grondstoffen voor voedingsmiddelen, energie en transport door te berekenen aan consumenten.
De verkopen namen daardoor afgelopen kwartaal wel licht af. Zo daalde de omzet met een half procent tot bijna 28 miljard dollar. De omzet viel daarmee lager uit dan verwacht. De nettowinst nam toe tot 1,3 miljard dollar, van 518 miljoen dollar een jaar geleden. Per aandeel werd een winst geboekt van 1,78 dollar. Dat was meer dan marktkenners hadden voorzien.
De onderliggende omzetgroei, waarin overnames en verkopen van bedrijfsonderdelen niet worden meegerekend, kwam uit op 4,5 procent. Die groei werd veroorzaakt door hogere prijzen. Het verkoopvolume, ofwel het aantal verkochte producten, nam afgelopen kwartaal opnieuw af. Vooral in Noord-Amerika daalde het verkoopvolume. Voor dit jaar rekent PepsiCo op een onderliggende omzetgroei van minstens 4 procent. Eerder werd voor 2024 gerekend op een groei van tussen de 4 en 6 procent.
Meer uit Financieel
APELDOORN (ANP) - Vleesverwerker Vion is van plan zijn varkensslachterij in Apeldoorn te verkopen en werknemers onder te brengen bij andere locaties van het bedrijf in Nederland. Door de krimp van de varkensstapel hoeven er minder dieren te worden geslacht en is sprake van overcapaciteit, aldus Vion.
40 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse modesite Asos lijkt mogelijk slachtoffer te zijn geworden van een hack. Gebruikers van de app ontvingen dinsdagochtend een melding waaruit kan worden opgemaakt dat de systemen van het kledingbedrijf zijn gehackt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Gita Salden wordt de nieuwe voorzitter toezicht bij De Nederlandsche Bank (DNB). In haar nieuwe rol wordt zij onder meer verantwoordelijk voor het bankentoezicht. Ze volgt Steven Maijoor op, die in maart vertrekt bij DNB.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse presidentskandidaat Marine Le Pen wil het begrotingstekort van Frankrijk uiterlijk in 2032 onder de 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp) brengen. Dat zei Le Pen dinsdag op een bijeenkomst van haar partij Rassemblement National.
3 uur geledenNEUSS (ANP/DPA) - Het Duitse defensiebedrijf Rheinmetall is begonnen met de serieproductie van satellieten. Jaarlijks moeten er zo'n vijftig satellieten worden gebouwd op de locatie in Neuss. Het defensieconcern breidt hiermee zijn portfolio verder uit.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom onderzoekt of Meta zich mogelijk niet heeft gehouden aan de Britse regels voor onlineveiligheid. Het bedrijf achter Facebook en Instagram zou de risico's van een nieuwe functie op Instagram onvoldoende hebben beoordeeld voor die werd gelanceerd.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van wasserijen gaan donderdag staken, meldt FNV. Volgens de vakbond zitten onderhandelingen voor een nieuwe cao nog altijd vast. Het is de eerste landelijke staking nadat er sinds begin september al meerdere keren op verschillende plekken gestaakt werd.
4 uur geleden