Prijsverhogingen bezorgen Coca-Cola meer winst
ATLANTA (ANP) - De Amerikaanse frisdrankproducent Coca-Cola heeft in het tweede kwartaal meer winst geboekt, vooral geholpen door prijsverhogingen voor zijn producten. Het bedrijf stelt ook zijn groeiverwachtingen voor het gehele jaar opwaarts bij.
De nettowinst nam met 34 procent toe tot ruim 2,5 miljard dollar ten opzichte van een jaar eerder. Daarbij steeg de omzet met 6 procent tot net geen 12 miljard dollar.
Coca-Cola is al langer bezig om de verkoopprijzen te verhogen om zo de gestegen kosten voor bijvoorbeeld grondstoffen, materialen en transport te compenseren. Het bedrijf heeft ook merken als Fanta, Sprite, Minute Maid, Aquarius en Powerade. Ook branchegenoot PepsiCo heeft de prijzen verhoogd.
Het concern uit Atlanta stelt nu zijn prognose voor de omzetgroei op eigen kracht, dus exclusief wisselkoersen, desinvesteringen en overnames, in heel 2023 naar boven bij. In een toelichting sprak topman James Quincey van sterke kwartaalresultaten voor Coca-Cola.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediënten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiële druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.
7 uur geleden