Prijsverhoging Durex-condooms schrikt klanten af
SLOUGH (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van condoommerk Durex, Reckitt Benckiser, gaat een uitdagend jaar tegemoet. Met name de prijsverhogingen van de afgelopen tijd lijken consumenten af te schrikken. Die waren nodig om de hoge inflatie en gestegen grondstofkosten op te vangen. Desondanks denkt het bedrijf de winstgevendheid licht te kunnen verbeteren.
Over heel 2022 stegen de kosten voor het Reckitt Benckiser, dat ook achter merken als Strepsils en Dettol zit, met 17 procent. Het bedrijf verhoogde de prijzen in het vierde kwartaal daarom met 12 procent. Als gevolg daarvan daalde het aantal verkochte producten met 5,8 procent. Dat kwam ook deels door de coronalockdowns in China, waardoor klanten geen winkels konden bezoeken.
De omzet van Reckitt Benckiser steeg op jaarbasis met ruim 9 procent tot 14,5 miljard pond, omgerekend 16,3 miljard euro. De winst bedroeg 2,3 miljard pond, tegen een verlies van 21 miljoen pond een jaar eerder.
Teruglopende klandizie
Voor de eerste helft van dit jaar is de verwachting dat de kosten opnieuw zullen stijgen, aldus financieel directeur Jeff Carr. Hij gaat daarbij wel uit van een stijging van hooguit 9 procent, waardoor de winstgevendheid licht zal verbeteren. Maar door de teruglopende klandizie is het de vraag in hoeverre Reckitt Benckiser de prijzen kan blijven verhogen om deze kostenstijging het hoofd te bieden.
De onzekerheid blijft dus boven de markt hangen. Ook omdat Reckitt Benckiser nog altijd geen vervanger heeft gevonden voor de vorig jaar abrupt opgestapte topman Laxman Narasimhan. Hij nam destijds ontslag om baas te worden bij Starbucks.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Vluchten van en naar Eindhoven Airport kunnen donderdagavond toch doorgaan. Eindhoven dacht veel vluchten te moeten schrappen, maar een woordvoerder laat weten dat het probleem op het laatste moment is opgelost. Er zou een bezettingsprobleem zijn geweest bij de militaire vluchtverkeersleiding.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi zijn donderdag in de uitverkoop gegaan op de Amsterdamse beurs. Ook andere Europese chipbedrijven verloren flink aan beurswaarde, waardoor de chipsector zijn slechtste beursdag kende sinds de coronacrash van maart 2020.
35 minuten geledenKYOTO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse gamesconcerns Nintendo en Sony verwachten dat de nieuwe spellen Zelda: Ocarina of Time en Grand Theft Auto 6 de verkopen van hun spelcomputers in de feestdagenperiode een boost kunnen geven. De nieuwe Zelda-remake werd donderdag uitgebracht, tegelijk met de presentatie van de kwartaalcijfers van Nintendo. GTA 6 verschijnt later deze maand voor Sony's PlayStation 5 en de Xbox Series van Microsoft.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rabobank hoeft een klant geen 3500 euro te vergoeden, ondanks dat de klant zegt dat dit bedrag met Apple Pay zonder haar toestemming van de rekening is afgeschreven. Dat stelt de geschillencommissie van het klachteninstituut Kifid. Volgens de commissie heeft de klant namelijk 'grof nalatig' gehandeld.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is donderdag verdeeld van start gegaan, na de aandelenrally een dag eerder. De stemming werd ook gedrukt door een tegenvallend kwartaalrapport van chipbedrijf Qualcomm, dat woensdag na het slot werd gepubliceerd. Hoewel de resultaten boven verwachting waren, viel de verkoop van chips voor smartphones volgens marktkenners tegen. Qualcomm werd kort na de opening zo'n 9 procent lager gezet.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Verwey-Jonker Instituut heeft bij de rechtbank Utrecht uitstel van betaling aangevraagd. Volgens het onderzoeksinstituut kan de organisatie niet langer voldoen aan haar financiële verplichtingen.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt zich op de vlakte over berichten dat tankers met aan de Verenigde Staten beloofde diesel toch een andere bestemming kiezen. "Alle diesel vindt zijn kopers", zegt het Kremlin.
5 uur geleden