
Prijsvergelijker: meer terugleverkosten voor zonnepanelenbezitter
AMSTERDAM (ANP) - Zonnepanelenbezitters hadden de afgelopen maanden te maken met hogere kosten voor het terugleveren van stroom aan het elektriciteitsnet. Vooral huishoudens met een klein aantal panelen merken dit direct in hun energierekening. Dit meldt vergelijkingssite Overstappen.nl na een analyse onder 21 energieleveranciers.
In augustus liggen de kosten gemiddeld bijna 10 procent hoger dan in maart. De vergelijkingssite merkt wel op dat er grote verschillen zijn tussen energieleveranciers. Niet elke energieleverancier heeft de kosten even sterk verhoogd. Sommige bedrijven hebben hun tarieven gelijk gehouden of verlaagd.
In maart liet de Autoriteit Consument & Markt (ACM) al weten dat huishoudens met zonnepanelen die in die maand een nieuw energiecontract afsloten, ongeveer 10 procent hogere terugleverkosten moesten betalen dan een maand eerder. Elf energieleveranciers rekenden daarnaast meer terugleverkosten aan huishoudens met panelen dan zij terugkregen voor geleverde stroom.
Vaste rekenmethode
Sommige energieleveranciers rekenen geen terugleverkosten, maar laten zonnepanelenbezitters bijvoorbeeld meer vastrecht betalen, ziet Overstappen.nl. De Consumentenbond drong eerder dit jaar aan op meer transparantie over hoe energieleveranciers hun kosten doorberekenen aan consumenten en pleitte voor één vaste rekenmethode. Consumentenbond-directeur Sandra Molenaar zei dat het voor consumenten haast onmogelijk is om aanbieders met elkaar te vergelijken.
Huishoudens met zonnepanelen mogen hun stroomverbruik nu nog wegstrepen tegen de stroom die zij terugleveren aan het net. Maar deze zogeheten salderingsregeling stopt vanaf begin 2027. Zonnepaneleneigenaren vrezen dat het hierdoor veel langer duurt voordat ze hun panelen hebben terugverdiend.
Meer uit Financieel
GOUDA (ANP) - De netwerkproblemen waarmee Odido-klanten in de omgeving van Gouda en Zoetermeer sinds zaterdagochtend kampten, zijn verholpen. Dat laat een woordvoerder van de telecomprovider weten. De storing had te maken met de problemen van vrijdag bij Odido, toen landelijk duizenden storingsmeldingen werden gedaan.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/DPA/AFP) - Turkije is zaterdag begonnen met de levering van aardgas uit Azerbeidzjan aan buurland Syrië. De infrastructuur in Syrië is zwaar beschadigd door de jarenlange burgeroorlog en met de leveringen moet worden voorzien in de energiebehoefte van het land, melden Turkse staatsmedia.
4 uur geledenGOUDA (ANP) - Odido-klanten in de omgeving van Gouda en Zoetermeer kunnen zaterdag problemen ervaren op het netwerk van de telecomprovider. Dat is "een staartje" van de problemen waar het bedrijf vrijdag mee kampte, laat een woordvoerder weten.
5 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Kering, het moederbedrijf van onder meer het luxe Italiaanse modemerk Gucci, voert gesprekken met Qatar over de verkoop van een gebouw in een populaire winkelstraat in Milaan. Dat schrijft de Italiaanse krant Corriere della Sera, die stelt dat de onderhandelingen worden gevoerd met een lid van de Qatarese koninklijke familie.
5 uur geledenDELFT (ANP) - De IKEA in Delft is zaterdagochtend dicht door een stroomstoring bij netbeheerder Stedin. Buiten de winkel heeft zich een rij klanten gevormd, laat een woordvoerster van de Zweedse woonwarenhuisketen weten. Naar verwachting is de storing bij de netbeheerder binnen enkele uren opgelost en dan kan de winkel weer open.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Een Duitse consumentenorganisatie heeft juridische stappen ondernomen tegen verschillende budgetluchtvaartmaatschappijen, zoals Ryanair en EasyJet. De organisatie stelt dat de airlines onterecht kosten vragen voor het meenemen van handbagage op een vlucht.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Federal Reserve-bestuurder Adriana Kugler stapt op. Dat heeft de Amerikaanse centrale bank vrijdagavond bekendgemaakt. Daarmee komt eerder dan verwacht een mogelijkheid voor president Donald Trump om een nieuwe beleidsmaker aan te stellen die aansluit bij zijn visie op de rentetarieven.
10 uur geleden