
Prijsvechter Norwegian Air regelt essentiële financiering
OSLO (ANP) - De Noorse prijsvechter Norwegian Air heeft zich via een aandelenemissie van het nodige kapitaal voorzien in een strijd om de coronacrisis te doorstaan. De budgetmaatschappij gaat zwaar gebukt onder de crisis, die er in april voor zorgde dat het aantal passagiers met bijna 99 procent daalde. Norwegian vervoerde afgelopen maand 41.311 passagiers, tegen 3,1 miljoen reizigers in dezelfde maand een jaar eerder.
De aandelenemissie van maximaal 400 miljoen kroon (circa 36 miljoen euro) werd ruimschoots overtekend. De stukken werden voor 1 kroon per stuk aangeboden, hetgeen een korting van 76 procent betekende op de slotkoers van woensdag. De aandelenemissie is nodig om in aanmerking te komen voor overheidsgaranties.
Door de schuldconversie en de verkoop van aandelen krijgt Norwegian toegang tot 2,7 miljard kroon aan krediet, bovenop de 300 miljoen kroon die het al heeft ontvangen. Daarbij staat de Noorse staat garant.
Herstructurering
Het plan om de luchtvaartmaatschappij te redden zal een verdere herstructurering inhouden. Daarbij zal 95 procent van de vloot tot twaalf maanden aan de grond worden gehouden. Slechts zeven vliegtuigen blijven in bedrijf. De maatschappij voorziet een traag herstel vanaf 2021.
Door de snelle groei in de voorbije jaren kampt Norwegian met bijna 8 miljard euro aan schulden. Daardoor is het bedrijf bijzonder kwetsbaar voor de gevolgen van de coronacrisis.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft in de eerste helft van dit jaar meer goederen verhandeld. De waarde van alle export lag 1,9 procent hoger vergeleken met de eerste zes maanden van 2024. De importwaarde groeide met 2 procent, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
4 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. Beleggers verwerkten onder andere een toespraak van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell. Hij waarschuwde dat er nog altijd een risico bestaat dat een te sterke verlaging van de rente de inflatie te veel aanjaagt.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank verleent Argentinië sneller financiële hulp, maakt het instituut uit Washington bekend. De bank voor ontwikkelingssamenwerking wil de komende maanden 4 miljard dollar inzetten voor het Zuid-Amerikaanse land, dat kampt met een snelle waardedaling van de nationale munt en staatsobligaties.
8 uur geledenWARWICK (ANP) - Het blijft risicovol om de rente te verlagen in de Verenigde Staten, omdat dit de inflatie te sterk kan aanjagen. Daarvoor waarschuwde Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve, in een toespraak in de staat Rhode Island. Tegelijkertijd benadrukte hij dat de Amerikaanse arbeidsmarkt zwakker is geworden, wat juist weer een reden kan zijn om de economie te stimuleren met lagere leenkosten.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Revolut investeert de komende vijf jaar 11,5 miljard euro, maakt de onlinebank bekend. Het Brits-Litouwse bedrijf steekt onder andere geld in de uitbreiding naar dertig nieuwe landen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen dinsdag opnieuw over een breed front omhoog, ondanks een omzetwaarschuwing van chiptoeleverancier ASMI. Het bedrijf werd negatiever over de inkomsten in de tweede jaarhelft door een zwakker dan verwachte vraag.
12 uur geledenBONN (ANP/DPA) - DHL stuurt vanaf donderdag weer pakketten naar de Verenigde Staten. Het Duitse postbedrijf verzond vier weken geen pakketten naar het land als gevolg van nieuwe regelgeving rondom invoerrechten. De pakketbezorging wordt nu hervat voor zakelijke klanten. Particulieren kunnen zogeheten cadeauzendingen - pakketten zonder commercieel doel - tot een waarde van maximaal 100 dollar sturen.
13 uur geleden